T L Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 319 000 | 14 498 000 | 8 468 000 | 6 827 000 | 8 675 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 414 000 | 72 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 319 000 | 14 501 000 | 8 468 000 | 7 241 000 | 8 747 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 147 000 | 5 493 000 | 1 636 000 | 1 264 000 | 1 887 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 974 000 | 2 501 000 | 2 314 000 | 2 054 000 | 3 133 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 284 000 | 196 000 | 130 000 | 189 000 | 290 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 033 000 | 5 125 000 | 4 515 000 | 3 902 000 | 3 703 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 438 000 | 13 315 000 | 8 595 000 | 7 409 000 | 9 013 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 881 000 | 1 186 000 | -127 000 | -168 000 | -266 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 94 000 | 13 000 | 4 000 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 101 000 | 13 000 | 4 000 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 0 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Netto finans | 96 000 | 13 000 | 4 000 | 0 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 977 000 | 1 199 000 | -123 000 | -168 000 | -272 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 656 000 | 264 000 | 33 000 | -134 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 321 000 | 935 000 | -156 000 | -34 000 | -272 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 321 000 | 935 000 | -156 000 | -34 000 | -272 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 682 000 | 39 000 | -258 000 | -3 000 000 | -300 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -361 000 | 896 000 | 102 000 | 2 966 000 | 28 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 13 000 | 60 000 | 94 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 13 000 | 60 000 | 94 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 280 000 | 838 000 | 186 000 | 250 000 | 426 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 141 000 | 93 000 | 155 000 | 177 000 | 208 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 422 000 | 931 000 | 341 000 | 427 000 | 634 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 1 863 000 | 730 000 | 630 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 863 000 | 730 000 | 630 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 422 000 | 944 000 | 2 264 000 | 1 251 000 | 1 264 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 039 000 | 2 217 000 | 1 013 000 | 1 757 000 | 1 701 000 |
|
|
| Andre fordringer | 342 000 | 747 000 | 1 383 000 | 1 684 000 | 1 921 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 000 | 967 000 | 262 000 | 3 707 000 | 334 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 385 000 | 3 930 000 | 2 658 000 | 7 148 000 | 3 956 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 596 000 | 1 323 000 | 1 612 000 | 1 456 000 | 1 780 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 981 000 | 5 254 000 | 4 270 000 | 8 605 000 | 5 736 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 403 000 | 6 198 000 | 6 534 000 | 9 856 000 | 7 000 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 632 000 | 3 992 000 | 3 096 000 | 2 994 000 | 28 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 632 000 | 3 992 000 | 3 096 000 | 2 994 000 | 28 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 662 000 | 4 022 000 | 3 126 000 | 3 024 000 | 58 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 169 000 | 1 053 000 | 771 000 | 452 000 | 48 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 607 000 | 206 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 397 000 | 306 000 | 198 000 | 204 000 | 237 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 49 000 | 2 040 000 | 5 942 000 | 5 942 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 533 000 | 562 000 | 399 000 | 233 000 | 675 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 706 000 | 2 176 000 | 3 408 000 | 6 831 000 | 6 902 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 741 000 | 2 176 000 | 3 408 000 | 6 831 000 | 6 942 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 403 000 | 6 198 000 | 6 534 000 | 9 856 000 | 7 000 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 51,4% | 18,8% | -1,5% | -2,0% | |||
| Resultat av driften i % | 13,5% | 8,2% | -1,5% | -2,3% | -3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 2,3 | 1,0 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,4% | 62,1% | 80,7% | 81,5% | 78,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,0% | 8,3% | -1,5% | -2,3% | -3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 77,5% | 33,5% | -4,0% | -10,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 60,4% | 26,2% | -5,1% | -2,2% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,2 | 5,8 | 3,7 | 3,5 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 2,4 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,4 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,8% | 64,9% | 47,8% | 30,7% | 0,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,2% | 27,7% | 36,9% | 41,8% | 0,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 49,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 173,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,2% | 0,7% | 0,4% | 12,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 1,1 | 2,3 | 119,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,6% | 35,1% | 52,2% | 69,3% | 98,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 740 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
