T Fjeld Biltransport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 399 000 | 6 229 000 | 6 063 000 | 5 931 000 | 5 115 000 | 6 514 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 569 000 | 0 | 0 | -352 000 | 193 000 | -75 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 968 000 | 6 229 000 | 6 063 000 | 5 578 000 | 5 307 000 | 6 438 000 |
|
|
| Varekostnad | 549 000 | 957 000 | 679 000 | 1 060 000 | 946 000 | 959 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 281 000 | 1 169 000 | 803 000 | 1 129 000 | 1 130 000 | 2 198 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 846 000 | 4 249 000 | 4 543 000 | 3 809 000 | 3 478 000 | 3 862 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 678 000 | 6 375 000 | 6 025 000 | 5 998 000 | 5 554 000 | 7 019 000 |
|
|
| Driftsresultat | -710 000 | -146 000 | 38 000 | -420 000 | -247 000 | -581 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 000 | 11 000 | 12 000 | 13 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 000 | 11 000 | 12 000 | 13 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -10 000 | -11 000 | -12 000 | -12 000 | -5 000 | -4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -720 000 | -156 000 | 25 000 | -432 000 | -253 000 | -585 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -720 000 | -156 000 | 25 000 | -432 000 | -253 000 | -585 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -720 000 | -156 000 | 25 000 | -432 000 | -253 000 | -585 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -720 000 | -156 000 | 25 000 | -432 000 | -253 000 | -585 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 88 000 | 165 000 | 142 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 88 000 | 165 000 | 142 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 122 000 | 165 000 | 142 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 576 000 | 0 | 33 000 | 13 000 | 355 000 | 164 000 |
|
|
| Andre fordringer | 129 000 | 47 000 | 324 000 | 303 000 | 334 000 | 433 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 706 000 | 47 000 | 358 000 | 316 000 | 690 000 | 597 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 113 000 | 32 000 | 27 000 | -83 000 | -29 000 | 299 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 818 000 | 79 000 | 385 000 | 233 000 | 661 000 | 896 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 940 000 | 244 000 | 527 000 | 233 000 | 661 000 | 896 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 728 000 | -2 008 000 | -1 852 000 | -1 877 000 | -1 445 000 | -1 192 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 728 000 | -2 008 000 | -1 852 000 | -1 877 000 | -1 445 000 | -1 192 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 628 000 | -908 000 | -752 000 | -777 000 | -345 000 | -92 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 147 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 147 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 255 000 | 326 000 | 538 000 | 488 000 | 253 000 | 326 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 63 000 | 282 000 | 251 000 | 153 000 | 129 000 | 258 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 250 000 | 397 000 | 438 000 | 369 000 | 624 000 | 405 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 568 000 | 1 152 000 | 1 279 000 | 1 010 000 | 1 006 000 | 989 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 568 000 | 1 152 000 | 1 279 000 | 1 010 000 | 1 006 000 | 989 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 940 000 | 244 000 | 527 000 | 233 000 | 661 000 | 896 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -119,8% | -37,6% | 9,7% | -93,7% | -31,9% | |||
| Resultat av driften i % | -14,3% | -2,3% | 0,6% | -7,5% | -4,7% | -9,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 8,4 | 16,2 | 16,0 | 12,5 | 6,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,5% | 84,6% | 88,8% | 82,1% | 81,5% | 85,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -14,3% | -2,3% | 0,6% | -7,5% | -4,7% | -9,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,8% | 18,8% | -3,3% | 77,0% | 115,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 56,8% | 18,8% | -3,3% | 77,0% | 115,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 5,3 | 7,6 | 4,9 | 4,7 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,7 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,7 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | -0,1 | 0,0 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -173,2% | -372,1% | -142,7% | -333,5% | -52,2% | -10,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -32,8% | -14,6% | -12,4% | -13,9% | -6,5% | -1,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,2% | -0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,6 | -1,3 | -1,7 | -1,3 | -2,9 | -10,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 273,2% | 472,1% | 242,7% | 433,5% | 152,2% | 110,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 303 000 | 693 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
