T. Engene Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 184 378 000 | 159 152 000 | 111 869 000 | 131 977 000 | 121 303 000 | 125 909 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 940 000 | 2 387 000 | 2 560 000 | 5 126 000 | 5 263 000 | 2 582 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 188 318 000 | 161 540 000 | 114 429 000 | 137 103 000 | 126 566 000 | 128 491 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 762 000 | 11 846 000 | 3 197 000 | 8 918 000 | 5 910 000 | 24 304 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 64 024 000 | 51 710 000 | 42 853 000 | 45 396 000 | 50 594 000 | 44 117 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 16 531 000 | 14 701 000 | 12 597 000 | 13 553 000 | 14 389 000 | 14 517 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 74 100 000 | 68 016 000 | 56 379 000 | 48 997 000 | 50 537 000 | 48 619 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 162 417 000 | 146 273 000 | 115 026 000 | 116 864 000 | 121 430 000 | 131 557 000 |
|
|
| Driftsresultat | 25 901 000 | 15 267 000 | -597 000 | 20 239 000 | 5 136 000 | -3 066 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -21 000 | -149 000 | -129 000 | 3 561 000 | -231 000 | -4 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 133 000 | 373 000 | 260 000 | 1 016 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -21 000 | -149 000 | 4 000 | 3 934 000 | 29 000 | 1 012 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 699 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 820 000 | 2 920 000 | 1 299 000 | 1 887 000 | 3 752 000 | 3 196 000 |
|
|
| Netto finans | -3 841 000 | -3 069 000 | -1 295 000 | 2 047 000 | -3 723 000 | -2 184 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 060 000 | 12 198 000 | -1 891 000 | 22 286 000 | 1 413 000 | -5 250 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 037 000 | 2 799 000 | -330 000 | 4 351 000 | 602 000 | -1 345 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 17 022 000 | 9 399 000 | -1 561 000 | 17 936 000 | 811 000 | -3 904 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 17 022 000 | 9 399 000 | -1 561 000 | 17 936 000 | 811 000 | -3 904 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 022 000 | 9 399 000 | -1 561 000 | 17 936 000 | 811 000 | -3 904 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 729 000 | 4 830 000 | 4 930 000 | 5 661 000 | 5 790 000 | 5 923 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 76 277 000 | 75 501 000 | 58 842 000 | 54 488 000 | 63 287 000 | 57 300 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 81 006 000 | 80 331 000 | 63 772 000 | 60 149 000 | 69 077 000 | 63 224 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 167 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 860 000 | 1 353 000 | 5 741 000 | 0 | 2 298 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 301 000 | 1 000 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 860 000 | 1 353 000 | 5 741 000 | 2 468 000 | 3 298 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 81 006 000 | 81 191 000 | 65 125 000 | 65 890 000 | 71 545 000 | 66 522 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 766 000 | 8 714 000 | 7 147 000 | 7 476 000 | 7 200 000 | 7 218 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 766 000 | 8 714 000 | 7 147 000 | 7 476 000 | 7 200 000 | 7 218 000 |
|
|
| Kundefordringer | 49 561 000 | 48 479 000 | 17 772 000 | 25 731 000 | 28 316 000 | 25 325 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 110 000 | 5 148 000 | 3 730 000 | 2 849 000 | 3 463 000 | 28 191 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 55 671 000 | 53 628 000 | 21 503 000 | 28 580 000 | 31 779 000 | 53 517 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 845 000 | 226 000 | 3 180 000 | 6 883 000 | 26 000 | 40 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 65 282 000 | 62 568 000 | 31 830 000 | 42 938 000 | 39 005 000 | 60 775 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 146 288 000 | 143 759 000 | 96 955 000 | 108 828 000 | 110 550 000 | 127 296 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 | 17 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 51 147 000 | 34 125 000 | 24 692 000 | 26 039 000 | 8 105 000 | 7 294 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 51 147 000 | 34 125 000 | 24 692 000 | 26 039 000 | 8 105 000 | 7 294 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 68 147 000 | 51 125 000 | 41 692 000 | 43 039 000 | 25 105 000 | 24 294 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 749 000 | 4 372 000 | 3 847 000 | 4 178 000 | 1 974 000 | 1 372 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 749 000 | 4 372 000 | 3 847 000 | 4 178 000 | 1 974 000 | 1 372 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 4 916 000 | 0 | 0 | 0 | 8 234 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 43 173 000 | 52 543 000 | 37 110 000 | 44 186 000 | 57 213 000 | 70 030 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 47 922 000 | 56 915 000 | 40 957 000 | 48 364 000 | 59 187 000 | 71 402 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 4 916 000 | 0 | 6 113 000 | 12 291 000 | 34 625 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 153 000 | 15 445 000 | 5 569 000 | 5 164 000 | 5 688 000 | 8 747 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 660 000 | 2 274 000 | 0 | 2 147 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 634 000 | 6 715 000 | 4 136 000 | 4 960 000 | 7 890 000 | 6 255 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 772 000 | 6 369 000 | 4 600 000 | 5 156 000 | 12 679 000 | 8 364 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 219 000 | 35 719 000 | 14 305 000 | 17 427 000 | 26 257 000 | 31 600 000 |
|
|
| Sum gjeld | 78 141 000 | 92 634 000 | 55 262 000 | 65 791 000 | 85 444 000 | 103 002 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 146 288 000 | 143 759 000 | 96 955 000 | 108 828 000 | 110 550 000 | 127 296 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,8% | 12,6% | -0,6% | 22,0% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | 13,8% | 9,5% | -0,5% | 14,8% | 4,1% | -2,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 95,8% | 92,6% | 97,1% | 93,2% | 95,1% | 80,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,7% | 9,4% | -0,5% | 17,6% | 4,1% | -1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 37,0% | 26,3% | -4,5% | 65,4% | 5,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,5% | 20,3% | -3,7% | 52,6% | 3,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,1 | 2,7 | 3,0 | 2,5 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,8 | 2,2 | 2,5 | 1,5 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,5 | 1,7 | 2,0 | 1,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,4 | 0,4 | 1,2 | 0,8 | 3,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 359,0 | 241,0 | 823,3 | 296,2 | 439,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,6% | 35,6% | 43,0% | 39,5% | 22,7% | 19,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,2% | 31,6% | 36,4% | 31,4% | 19,8% | 18,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,6% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 518,2% | 308,1% | 245,2% | 341,3% | 177,0% | 404,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,8 | 1,3 | 1,5 | 3,4 | 4,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,7% | 24,8% | 14,8% | 16,0% | 23,8% | 24,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,8% | 39,6% | 42,2% | 44,4% | 53,5% | 56,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 117 000 | 1 078 000 | 0 | 1 026 000 | 962 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
