Syma Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 310 000 | 1 301 000 | 1 324 000 | 836 000 | 740 000 | 855 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 409 000 | 390 000 | 387 000 | 361 000 | 395 000 | 342 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 719 000 | 1 691 000 | 1 712 000 | 1 197 000 | 1 136 000 | 1 197 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 894 000 | 895 000 | 957 000 | 552 000 | 585 000 | 49 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 357 000 | 357 000 | 357 000 | 357 000 | 356 000 | 353 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 583 000 | 1 337 000 | 1 376 000 | 1 055 000 | 1 723 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 834 000 | 2 589 000 | 2 690 000 | 1 964 000 | 2 664 000 | 1 743 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 115 000 | -898 000 | -978 000 | -767 000 | -1 528 000 | -546 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 25 296 000 | 1 949 000 | 1 755 000 | 9 963 000 | 1 950 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 169 000 | 881 000 | 766 000 | 737 000 | 728 000 | 3 314 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 1 982 000 | 773 000 | 1 031 000 | 1 529 000 | 18 118 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 472 000 | 5 057 000 | 3 294 000 | 11 741 000 | 4 393 000 | 21 515 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 867 000 | 762 000 | 595 000 | 230 000 | 274 000 | 252 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 665 000 | 762 000 | 606 000 | 230 000 | 2 043 000 | 1 046 000 |
|
|
| Netto finans | 23 807 000 | 4 295 000 | 2 688 000 | 11 511 000 | 2 350 000 | 20 469 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 693 000 | 3 397 000 | 1 711 000 | 10 744 000 | 823 000 | 19 923 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 11 000 | 344 000 | 8 000 | 268 000 | -269 000 | 539 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 22 682 000 | 3 053 000 | 1 703 000 | 10 476 000 | 1 092 000 | 19 384 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 682 000 | 3 053 000 | 1 703 000 | 10 476 000 | 1 092 000 | 19 384 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 500 000 | 4 700 000 | 4 700 000 | 5 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 682 000 | -1 947 000 | -3 797 000 | 5 776 000 | -3 608 000 | 14 384 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 267 000 | 1 279 000 | 1 623 000 | 1 631 000 | 1 899 000 | 1 630 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 267 000 | 1 279 000 | 1 623 000 | 1 631 000 | 1 899 000 | 1 630 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 907 000 | 28 876 000 | 27 538 000 | 25 331 000 | 18 408 000 | 15 496 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 000 | 9 000 | 13 000 | 18 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 290 000 | 197 000 | 197 000 | 95 000 | 95 000 | 95 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 31 201 000 | 29 083 000 | 27 749 000 | 25 444 000 | 18 524 000 | 15 591 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 957 000 | 957 000 | 957 000 | 957 000 | 957 000 | 957 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 909 000 | 909 000 | 909 000 | 909 000 | 1 909 000 | 909 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 682 000 | 4 070 000 | 4 070 000 | 3 456 000 | 743 000 | 593 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 5 000 000 | 5 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 548 000 | 10 936 000 | 5 936 000 | 5 322 000 | 3 609 000 | 2 459 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 41 017 000 | 41 298 000 | 35 308 000 | 32 396 000 | 24 032 000 | 19 679 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 921 000 | 518 000 | 449 000 | 207 000 | 186 000 | 153 000 |
|
|
| Andre fordringer | 44 371 000 | 23 471 000 | 22 339 000 | 19 706 000 | 20 731 000 | 18 399 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 45 292 000 | 23 989 000 | 22 788 000 | 19 913 000 | 20 917 000 | 18 552 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 7 702 000 | 10 306 000 | 558 000 | 568 000 | 6 750 000 | 10 564 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 7 702 000 | 10 306 000 | 558 000 | 568 000 | 6 750 000 | 10 564 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 167 000 | 1 753 000 | 21 194 000 | 48 076 000 | 41 854 000 | 46 992 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 162 000 | 36 048 000 | 44 540 000 | 68 558 000 | 69 522 000 | 76 109 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 95 178 000 | 77 346 000 | 79 847 000 | 100 954 000 | 93 553 000 | 95 788 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 097 000 | 2 097 000 | 2 097 000 | 2 097 000 | 2 097 000 | 2 097 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 | 2 397 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 73 702 000 | 56 021 000 | 57 967 000 | 63 265 000 | 57 489 000 | 61 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 73 702 000 | 56 021 000 | 57 967 000 | 63 265 000 | 57 489 000 | 61 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 76 099 000 | 58 418 000 | 60 364 000 | 65 662 000 | 59 886 000 | 63 494 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 249 000 | 13 375 000 | 13 510 000 | 29 583 000 | 27 925 000 | 27 151 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 249 000 | 13 375 000 | 13 510 000 | 29 583 000 | 27 925 000 | 27 151 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 249 000 | 13 375 000 | 13 510 000 | 29 583 000 | 27 925 000 | 27 151 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 137 000 | 147 000 | 91 000 | 57 000 | 492 000 | 24 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 64 000 | 62 000 | 53 000 | 73 000 | 145 000 | 31 000 |
|
|
| Utbytte | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 500 000 | 4 700 000 | 4 700 000 | 5 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 629 000 | 344 000 | 329 000 | 879 000 | 405 000 | 87 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 830 000 | 5 553 000 | 5 973 000 | 5 709 000 | 5 742 000 | 5 142 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 079 000 | 18 928 000 | 19 483 000 | 35 292 000 | 33 667 000 | 32 293 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 95 178 000 | 77 346 000 | 79 847 000 | 100 954 000 | 93 553 000 | 95 788 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 29,4% | 5,3% | 2,6% | 11,3% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | -64,9% | -53,1% | -57,1% | -64,1% | -134,5% | -45,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1475,1% | 245,9% | 135,3% | 916,8% | 252,2% | 1751,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 33,7% | 5,7% | 2,7% | 17,1% | 1,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 33,7% | 5,1% | 2,7% | 16,7% | 1,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 1,9 | 1,8 | 2,2 | 1,9 | 24,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,3 | 6,5 | 7,5 | 12,0 | 12,1 | 14,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,3 | 6,5 | 7,5 | 12,0 | 12,1 | 14,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 3,5 | 8,4 | 7,3 | 9,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,0% | 75,5% | 75,6% | 65,0% | 64,0% | 66,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4426,9% | 3454,6% | 3525,9% | 5485,5% | 5271,7% | 5304,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,1% | 7,2% | 7,5% | 5,7% | 6,1% | 5,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,9% | 17,3% | 16,9% | 29,3% | 29,8% | 28,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
