Sylteosen Betong AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 63 152 000 | 66 691 000 | 111 793 000 | 74 267 000 | 64 305 000 | 54 749 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 702 000 | 1 075 000 | 1 890 000 | 116 000 | 227 000 | 517 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 65 854 000 | 67 767 000 | 113 683 000 | 74 384 000 | 64 532 000 | 55 266 000 |
|
|
| Varekostnad | 24 254 000 | 27 792 000 | 45 878 000 | 28 821 000 | 24 043 000 | 21 881 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 473 000 | 17 207 000 | 22 331 000 | 17 840 000 | 15 281 000 | 14 621 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 576 000 | 5 286 000 | 5 313 000 | 4 473 000 | 3 859 000 | 3 894 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 689 000 | 12 105 000 | 16 319 000 | 12 531 000 | 12 004 000 | 12 606 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 61 992 000 | 62 390 000 | 89 841 000 | 63 665 000 | 55 187 000 | 53 002 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 862 000 | 5 377 000 | 23 842 000 | 10 719 000 | 9 345 000 | 2 264 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 71 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 370 000 | 715 000 | 321 000 | 28 000 | 23 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 17 000 | 5 000 | 10 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 370 000 | 732 000 | 326 000 | 109 000 | 28 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 36 000 | 4 000 | 1 000 | 13 000 | 167 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 93 000 | 49 000 | 9 000 | 2 000 | 15 000 | 169 000 |
|
|
| Netto finans | 277 000 | 683 000 | 317 000 | 107 000 | 13 000 | -150 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 139 000 | 6 060 000 | 24 159 000 | 10 828 000 | 9 358 000 | 2 113 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 921 000 | 1 345 000 | 5 319 000 | 2 368 000 | 2 071 000 | 465 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 219 000 | 4 715 000 | 18 840 000 | 8 460 000 | 7 287 000 | 1 648 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 219 000 | 4 715 000 | 18 840 000 | 8 460 000 | 7 287 000 | 1 648 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 18 840 000 | 8 460 000 | 4 000 000 | 499 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 219 000 | 4 715 000 | 0 | 0 | 3 287 000 | 1 149 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 513 000 | 875 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 202 000 | 404 000 | 607 000 | 809 000 | 1 040 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 513 000 | 1 078 000 | 404 000 | 607 000 | 809 000 | 1 040 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 14 652 000 | 12 448 000 | 14 934 000 | 14 228 000 | 10 979 000 | 11 315 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 482 000 | 9 412 000 | 9 569 000 | 11 755 000 | 13 432 000 | 9 478 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 134 000 | 21 859 000 | 24 503 000 | 25 983 000 | 24 411 000 | 20 793 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 376 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 376 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 30 023 000 | 22 937 000 | 24 913 000 | 26 596 000 | 25 220 000 | 21 833 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 566 000 | 3 017 000 | 2 879 000 | 2 253 000 | 1 981 000 | 1 717 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 566 000 | 3 017 000 | 2 879 000 | 2 253 000 | 1 981 000 | 1 717 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 892 000 | 3 690 000 | 7 855 000 | 8 256 000 | 10 961 000 | 9 064 000 |
|
|
| Andre fordringer | 620 000 | 641 000 | 641 000 | 675 000 | 211 000 | 160 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 513 000 | 4 331 000 | 8 495 000 | 8 930 000 | 11 173 000 | 9 224 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 748 000 | 12 215 000 | 28 950 000 | 11 585 000 | 7 570 000 | 2 300 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 827 000 | 19 563 000 | 40 324 000 | 22 769 000 | 20 724 000 | 13 242 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 48 850 000 | 42 500 000 | 65 238 000 | 49 365 000 | 45 944 000 | 35 075 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 148 000 | 14 148 000 | 14 148 000 | 14 148 000 | 14 148 000 | 14 148 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 358 000 | 14 358 000 | 14 358 000 | 14 358 000 | 14 358 000 | 14 358 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 21 903 000 | 18 685 000 | 13 970 000 | 13 970 000 | 13 970 000 | 10 683 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 21 903 000 | 18 685 000 | 13 970 000 | 13 970 000 | 13 970 000 | 10 683 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 36 261 000 | 33 043 000 | 28 328 000 | 28 328 000 | 28 328 000 | 25 041 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 071 000 | 2 031 000 | 2 103 000 | 1 913 000 | 1 758 000 | 1 549 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 071 000 | 2 031 000 | 2 103 000 | 1 913 000 | 1 758 000 | 1 549 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 909 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 071 000 | 2 031 000 | 2 103 000 | 1 913 000 | 1 758 000 | 2 458 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 092 000 | 2 188 000 | 4 376 000 | 4 309 000 | 4 563 000 | 3 263 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 617 000 | 1 418 000 | 5 129 000 | 2 212 000 | 1 862 000 | 385 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 599 000 | 1 917 000 | 3 216 000 | 2 527 000 | 2 597 000 | 1 862 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 18 840 000 | 8 460 000 | 4 000 000 | 499 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 197 000 | 0 | 0 | 0 | 1 408 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 012 000 | 1 904 000 | 3 245 000 | 1 616 000 | 1 428 000 | 1 567 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 517 000 | 7 427 000 | 34 806 000 | 19 124 000 | 15 858 000 | 7 576 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 588 000 | 9 458 000 | 36 909 000 | 21 037 000 | 17 616 000 | 10 034 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 48 850 000 | 42 500 000 | 65 238 000 | 49 365 000 | 45 944 000 | 35 075 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,3% | 11,3% | 42,2% | 22,7% | 23,1% | |||
| Resultat av driften i % | 5,9% | 7,9% | 21,0% | 14,4% | 14,5% | 4,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 2,0 | 1,6 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,6% | 58,3% | 59,0% | 61,2% | 62,6% | 60,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,4% | 9,0% | 21,3% | 14,6% | 14,5% | 4,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,9% | 19,7% | 85,3% | 38,2% | 35,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,3% | 15,4% | 66,5% | 29,9% | 27,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,9 | 5,1 | 4,2 | 4,2 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,6 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,2 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 1,6 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,5 | 9,2 | 15,9 | 12,8 | 12,1 | 12,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 41,4 | 38,2 | 20,1 | 26,4 | 27,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,2% | 77,7% | 43,4% | 57,4% | 61,7% | 71,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,1% | 48,8% | 24,9% | 38,1% | 43,9% | 45,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,1% | 4,7% | 17,6% | 11,0% | 10,0% | 4,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 323,8% | 402,3% | 191,7% | 161,8% | 245,6% | 330,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 1,3 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,5% | 17,5% | 53,4% | 38,7% | 34,5% | 21,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 4,8% | 3,2% | 3,9% | 3,8% | 7,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 239 000 | 0 | 0 | 773 000 | 841 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
