Sykkel- og Skispesialisten AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 831 000 | 2 185 000 | 1 804 000 | 3 015 000 | 3 933 000 | 3 802 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 831 000 | 2 185 000 | 1 804 000 | 3 015 000 | 3 933 000 | 3 802 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 117 000 | 1 787 000 | 1 953 000 | 3 814 000 | 3 503 000 | 3 426 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 000 | 9 000 | 12 000 | 15 000 | 75 000 | 72 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 000 | 27 000 | 35 000 | 41 000 | 46 000 | 53 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 504 000 | 497 000 | 489 000 | 552 000 | 546 000 | 571 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 651 000 | 2 320 000 | 2 489 000 | 4 422 000 | 4 170 000 | 4 122 000 |
|
|
| Driftsresultat | 180 000 | -135 000 | -685 000 | -1 407 000 | -237 000 | -320 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 180 000 | -135 000 | -685 000 | -1 407 000 | -237 000 | -343 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 180 000 | -135 000 | -685 000 | -1 407 000 | -237 000 | -343 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 180 000 | -135 000 | -685 000 | -1 407 000 | -237 000 | -343 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 180 000 | -135 000 | -685 000 | -1 407 000 | -237 000 | -343 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 73 000 | 94 000 | 121 000 | 142 000 | 154 000 | 172 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 73 000 | 94 000 | 121 000 | 142 000 | 154 000 | 172 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 73 000 | 94 000 | 121 000 | 142 000 | 154 000 | 172 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 458 000 | 1 132 000 | 1 130 000 | 1 685 000 | 2 175 000 | 1 979 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 458 000 | 1 132 000 | 1 130 000 | 1 685 000 | 2 175 000 | 1 979 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 88 000 | 33 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 000 | 31 000 | 9 000 | 81 000 | 103 000 | 94 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 000 | 31 000 | 97 000 | 114 000 | 103 000 | 103 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 103 000 | 111 000 | 19 000 | 30 000 | 256 000 | 244 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 573 000 | 1 273 000 | 1 247 000 | 1 829 000 | 2 534 000 | 2 326 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 646 000 | 1 368 000 | 1 368 000 | 1 971 000 | 2 688 000 | 2 499 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 935 000 | -3 115 000 | -2 980 000 | -2 295 000 | -888 000 | -652 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 935 000 | -3 115 000 | -2 980 000 | -2 295 000 | -888 000 | -652 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 835 000 | -3 015 000 | -2 880 000 | -2 195 000 | -788 000 | -552 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 98 000 | 99 000 | 74 000 | 96 000 | 228 000 | 252 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 11 000 | 12 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 372 000 | 4 272 000 | 4 170 000 | 4 069 000 | 3 247 000 | 2 791 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 481 000 | 4 383 000 | 4 249 000 | 4 166 000 | 3 476 000 | 3 050 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 481 000 | 4 383 000 | 4 249 000 | 4 166 000 | 3 476 000 | 3 050 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 646 000 | 1 368 000 | 1 368 000 | 1 971 000 | 2 688 000 | 2 499 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,9% | -9,9% | -41,0% | -60,4% | -9,1% | |||
| Resultat av driften i % | 6,4% | -6,2% | -38,0% | -46,7% | -6,0% | -8,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,6 | 1,1 | 1,3 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 25,2% | 18,2% | -8,3% | -26,5% | 10,9% | 9,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,4% | -6,2% | -38,0% | -46,7% | -6,0% | -8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,2% | 4,6% | 27,0% | 94,3% | 35,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,2% | 4,6% | 27,0% | 94,3% | 35,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 314,6 | 242,8 | 150,3 | 201,0 | 52,4 | 52,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 2,3 | 1,6 | 1,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 220,2 | 227,8 | 259,4 | 182,2 | 213,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -172,2% | -220,4% | -210,5% | -111,4% | -29,3% | -22,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -100,1% | -138,0% | -159,6% | -72,8% | -20,0% | -14,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | -0,1% | -0,2% | -0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -199,5% | -274,6% | -265,6% | -138,7% | -43,3% | -36,6% | ||
| Gjeldsgrad | -1,6 | -1,5 | -1,5 | -1,9 | -4,4 | -5,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 272,2% | 320,4% | 310,6% | 211,4% | 129,3% | 122,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
