Sykehuspersonalets Interessekontor SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 100 686 000 | 91 484 000 | 86 179 000 | 86 847 000 | 85 078 000 | 81 671 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 237 000 | 9 079 000 | 9 366 000 | 8 207 000 | 6 056 000 | 6 152 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 112 923 000 | 100 563 000 | 95 545 000 | 95 054 000 | 91 133 000 | 87 824 000 |
|
|
| Varekostnad | 80 900 000 | 72 374 000 | 68 573 000 | 67 999 000 | 63 980 000 | 62 179 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 835 000 | 12 211 000 | 12 215 000 | 12 591 000 | 12 257 000 | 11 895 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 105 000 | 2 102 000 | 2 277 000 | 2 302 000 | 2 346 000 | 2 583 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 585 000 | 10 284 000 | 7 601 000 | 6 839 000 | 7 420 000 | 6 844 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 108 425 000 | 96 971 000 | 90 666 000 | 89 731 000 | 86 003 000 | 83 501 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 498 000 | 3 592 000 | 4 879 000 | 5 323 000 | 5 130 000 | 4 323 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 891 000 | 374 000 | 236 000 | 247 000 | 275 000 | 228 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 000 | 48 000 | 3 188 000 | 12 000 | 3 000 | 2 421 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 304 000 | 422 000 | 3 424 000 | 1 341 000 | 2 630 000 | 2 649 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 8 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 82 000 | 966 000 | 872 000 | 8 000 | 1 000 | 2 884 000 |
|
|
| Netto finans | 2 222 000 | -544 000 | 2 552 000 | 1 333 000 | 2 629 000 | -235 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 719 000 | 3 048 000 | 7 431 000 | 6 655 000 | 7 759 000 | 4 088 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 617 000 | 1 200 000 | 1 298 000 | 1 774 000 | 1 339 000 | 1 330 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 103 000 | 1 848 000 | 6 133 000 | 4 881 000 | 6 420 000 | 2 758 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 103 000 | 1 848 000 | 6 133 000 | 4 881 000 | 6 420 000 | 2 758 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 103 000 | 1 848 000 | 6 133 000 | 4 881 000 | 6 420 000 | 2 758 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 67 749 000 | 57 259 000 | 43 936 000 | 46 318 000 | 47 626 000 | 47 481 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 601 000 | 1 687 000 | 2 055 000 | 2 492 000 | 2 729 000 | 3 146 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 69 350 000 | 58 946 000 | 45 990 000 | 48 810 000 | 50 355 000 | 50 627 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 364 000 | 2 281 000 | 2 059 000 | 1 922 000 | 1 853 000 | 1 663 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 364 000 | 2 281 000 | 2 059 000 | 1 922 000 | 1 853 000 | 1 663 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 70 713 000 | 61 228 000 | 48 050 000 | 50 731 000 | 52 208 000 | 52 290 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 373 000 | 3 164 000 | 3 282 000 | 2 753 000 | 2 838 000 | 2 973 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 373 000 | 3 164 000 | 3 282 000 | 2 753 000 | 2 838 000 | 2 973 000 |
|
|
| Kundefordringer | 416 000 | 185 000 | 87 000 | 154 000 | 200 000 | 55 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 588 000 | 3 468 000 | 3 431 000 | 2 351 000 | 2 672 000 | 3 148 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 004 000 | 3 653 000 | 3 517 000 | 2 505 000 | 2 873 000 | 3 202 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 506 000 | 506 000 | 457 000 | 779 000 | 984 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 20 652 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 15 682 000 | 16 640 000 | 0 | 0 | 17 911 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 17 073 000 | 0 | 0 | 22 555 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 17 074 000 | 16 188 000 | 17 146 000 | 23 012 000 | 21 431 000 | 18 894 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 28 708 000 | 33 630 000 | 42 105 000 | 28 784 000 | 23 386 000 | 18 966 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 53 159 000 | 56 635 000 | 66 051 000 | 57 055 000 | 50 526 000 | 44 035 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 123 873 000 | 117 863 000 | 114 100 000 | 107 786 000 | 102 734 000 | 96 325 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 906 000 | 1 773 000 | 1 704 000 | 1 658 000 | 1 625 000 | 1 590 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 906 000 | 1 773 000 | 1 704 000 | 1 658 000 | 1 625 000 | 1 590 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 110 091 000 | 104 989 000 | 103 140 000 | 97 007 000 | 91 768 000 | 85 348 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 110 091 000 | 104 989 000 | 103 140 000 | 97 007 000 | 91 768 000 | 85 348 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 111 998 000 | 106 761 000 | 104 844 000 | 98 665 000 | 93 393 000 | 86 937 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 597 000 | 534 000 | 692 000 | 549 000 | 984 000 | 1 013 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 597 000 | 534 000 | 692 000 | 549 000 | 984 000 | 1 148 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 597 000 | 534 000 | 692 000 | 549 000 | 984 000 | 1 148 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 187 000 | 5 245 000 | 3 874 000 | 2 998 000 | 3 055 000 | 3 382 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 554 000 | 1 358 000 | 1 155 000 | 1 480 000 | 1 445 000 | 1 128 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 218 000 | 1 172 000 | 831 000 | 1 236 000 | 1 181 000 | 1 214 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 319 000 | 2 792 000 | 2 704 000 | 2 858 000 | 2 676 000 | 2 515 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 278 000 | 10 567 000 | 8 564 000 | 8 572 000 | 8 357 000 | 8 239 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 875 000 | 11 101 000 | 9 256 000 | 9 121 000 | 9 341 000 | 9 387 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 123 873 000 | 117 863 000 | 114 100 000 | 107 786 000 | 102 734 000 | 96 325 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,6% | 3,5% | 7,5% | 6,3% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | 3,6% | 5,1% | 5,6% | 5,6% | 4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 19,7% | 20,9% | 20,4% | 21,7% | 24,8% | 23,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,0% | 4,0% | 8,7% | 7,0% | 8,5% | 7,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,1% | 2,9% | 7,3% | 6,9% | 8,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,7% | 1,7% | 6,0% | 5,1% | 7,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,2 | 8,2 | 7,8 | 7,5 | 7,4 | 7,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,7 | 5,4 | 7,7 | 6,7 | 6,0 | 5,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,4 | 5,1 | 7,3 | 6,3 | 5,7 | 5,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 3,2 | 4,9 | 3,4 | 2,8 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,0 | 22,9 | 20,9 | 24,7 | 22,5 | 20,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 14,5 | 16,0 | 15,8 | 14,8 | 16,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 90,4% | 90,6% | 91,9% | 91,5% | 90,9% | 90,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 99,2% | 106,2% | 109,7% | 103,8% | 102,5% | 99,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 19,9% | 20,8% | 13,4% | 16,6% | 9,5% | 8,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1241,7% | 1456,0% | 1751,6% | 1761,1% | 1485,9% | 1204,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,1% | 9,0% | 7,5% | 8,0% | 8,1% | 8,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 1,0% | 1,2% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 586 000 | 1 508 000 | 0 | 1 410 000 | 1 389 000 | 1 363 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
