Swiss Life Asset Managers Facility Management AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 099 000 | 4 962 000 | 5 211 000 | 3 783 000 | 3 057 000 | 3 133 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -4 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 099 000 | 4 962 000 | 5 211 000 | 3 783 000 | 3 053 000 | 3 133 000 |
|
|
| Varekostnad | 82 000 | 67 000 | 164 000 | 137 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 311 000 | 3 261 000 | 3 111 000 | 2 210 000 | 1 989 000 | 2 105 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 78 000 | 52 000 | 44 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 728 000 | 710 000 | 682 000 | 690 000 | 585 000 | 516 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 199 000 | 4 090 000 | 4 001 000 | 3 038 000 | 2 574 000 | 2 621 000 |
|
|
| Driftsresultat | 900 000 | 872 000 | 1 210 000 | 745 000 | 479 000 | 512 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 72 000 | 93 000 | 66 000 | 15 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 72 000 | 93 000 | 66 000 | 15 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 72 000 | 92 000 | 64 000 | 14 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 972 000 | 964 000 | 1 274 000 | 760 000 | 481 000 | 515 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 215 000 | 212 000 | 281 000 | 167 000 | 106 000 | 113 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 758 000 | 752 000 | 993 000 | 592 000 | 375 000 | 402 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 758 000 | 752 000 | 993 000 | 592 000 | 375 000 | 402 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 765 000 | 738 000 | 998 000 | 592 000 | 375 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -7 000 | 14 000 | -5 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 175 000 | 252 000 | 144 000 | 119 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 175 000 | 252 000 | 144 000 | 119 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 37 000 | 8 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 37 000 | 8 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 175 000 | 252 000 | 144 000 | 142 000 | 37 000 | 8 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 193 000 | 42 000 | 80 000 | 171 000 | 30 000 | 125 000 |
|
|
| Andre fordringer | 90 000 | 78 000 | 21 000 | 16 000 | 50 000 | 15 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 3 000 | 0 | 10 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 282 000 | 122 000 | 101 000 | 198 000 | 80 000 | 149 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 416 000 | 1 413 000 | 1 881 000 | 1 122 000 | 918 000 | 946 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 699 000 | 1 535 000 | 1 982 000 | 1 320 000 | 998 000 | 1 095 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 873 000 | 1 787 000 | 2 127 000 | 1 462 000 | 1 035 000 | 1 103 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 98 000 | 104 000 | 90 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 98 000 | 104 000 | 90 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 140 000 | 146 000 | 132 000 | 138 000 | 138 000 | 138 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 000 | 9 000 | 5 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 000 | 9 000 | 5 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 8 000 | 9 000 | 5 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 42 000 | 19 000 | 23 000 | 56 000 | 75 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 161 000 | 0 | 113 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 208 000 | 211 000 | 129 000 | 95 000 | 126 000 | 105 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 34 000 | 12 000 | 5 000 | 21 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 442 000 | 1 390 000 | 1 832 000 | 986 000 | 696 000 | 327 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 726 000 | 1 632 000 | 1 989 000 | 1 319 000 | 897 000 | 966 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 734 000 | 1 641 000 | 1 994 000 | 1 325 000 | 897 000 | 966 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 873 000 | 1 787 000 | 2 127 000 | 1 462 000 | 1 035 000 | 1 103 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,1% | 49,3% | 71,1% | 61,0% | 45,0% | |||
| Resultat av driften i % | 17,7% | 17,6% | 23,2% | 19,7% | 15,7% | 16,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,5 | 2,9 | 3,0 | 2,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,4% | 98,6% | 96,9% | 96,4% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,1% | 19,4% | 24,5% | 20,1% | 15,8% | 16,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 679,7% | 693,5% | 943,7% | 550,7% | 348,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 530,1% | 541,0% | 735,6% | 429,0% | 271,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,5% | 8,2% | 6,2% | 9,4% | 13,3% | 12,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,7% | 2,9% | 2,5% | 3,6% | 4,5% | 4,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 216,8% | 182,3% | 398,8% | 220,8% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,6% | 1,1% | 1,0% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 12,4 | 11,2 | 15,1 | 9,6 | 6,5 | 7,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 92,2% | 91,3% | 93,5% | 90,2% | 86,7% | 87,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 0,5% | 0,2% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
