Sverre W. Monsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 287 934 000 | 272 074 000 | 280 726 000 | 238 981 000 | 281 455 000 | 241 584 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 287 934 000 | 272 074 000 | 280 726 000 | 238 981 000 | 281 455 000 | 241 584 000 |
|
|
| Varekostnad | 202 099 000 | 193 872 000 | 199 111 000 | 156 378 000 | 184 317 000 | 164 045 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 32 845 000 | 31 362 000 | 27 298 000 | 21 429 000 | 24 263 000 | 26 344 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 789 000 | 2 705 000 | 2 080 000 | 750 000 | 626 000 | 551 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 31 293 000 | 40 109 000 | 28 840 000 | 22 359 000 | 23 081 000 | 23 211 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 269 026 000 | 268 048 000 | 257 329 000 | 200 916 000 | 232 287 000 | 214 151 000 |
|
|
| Driftsresultat | 18 908 000 | 4 026 000 | 23 397 000 | 38 065 000 | 49 168 000 | 27 433 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 445 000 | 16 000 | 35 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 974 000 | 4 785 000 | 3 109 000 | 3 685 000 | 4 174 000 | 4 361 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 419 000 | 4 801 000 | 3 145 000 | 3 688 000 | 4 178 000 | 4 362 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 288 000 | 7 000 | 67 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 583 000 | 5 376 000 | 5 901 000 | 1 056 000 | 5 638 000 | 4 628 000 |
|
|
| Netto finans | -164 000 | -575 000 | -2 756 000 | 2 632 000 | -1 460 000 | -266 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 744 000 | 3 451 000 | 20 640 000 | 40 697 000 | 47 707 000 | 27 168 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 129 000 | 785 000 | 4 451 000 | 11 064 000 | -8 603 000 | -8 984 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 14 615 000 | 2 666 000 | 16 189 000 | 29 633 000 | 56 310 000 | 36 152 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 14 615 000 | 2 666 000 | 16 189 000 | 29 633 000 | 56 310 000 | 36 152 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 50 000 000 | 5 000 000 | 12 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -35 385 000 | -2 334 000 | 3 689 000 | 29 633 000 | 56 310 000 | 36 152 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 3 748 000 | 3 982 000 | 2 997 000 | 1 510 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 3 050 000 | 11 371 000 | 16 957 000 | 21 408 000 | 32 472 000 | 24 200 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 798 000 | 15 353 000 | 19 954 000 | 22 918 000 | 32 472 000 | 24 200 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 4 012 000 | 4 459 000 | 5 045 000 | 6 120 000 | 463 000 | 589 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 856 000 | 2 154 000 | 3 452 000 | 2 968 000 | 1 183 000 | 1 032 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 868 000 | 6 613 000 | 8 497 000 | 9 088 000 | 1 646 000 | 1 620 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 4 526 000 | 4 526 000 | 4 526 000 | 2 530 000 | 2 530 000 | 2 530 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 526 000 | 4 526 000 | 4 526 000 | 2 530 000 | 2 530 000 | 2 530 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 18 192 000 | 26 493 000 | 32 977 000 | 34 536 000 | 36 648 000 | 28 350 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 124 517 000 | 100 430 000 | 87 420 000 | 64 920 000 | 57 562 000 | 66 276 000 |
|
|
| Sum varelager | 124 517 000 | 100 430 000 | 87 420 000 | 64 920 000 | 57 562 000 | 66 276 000 |
|
|
| Kundefordringer | 30 170 000 | 41 905 000 | 49 700 000 | 33 762 000 | 23 775 000 | 22 801 000 |
|
|
| Andre fordringer | 35 776 000 | 33 300 000 | 9 463 000 | 13 201 000 | 12 507 000 | 13 177 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 9 696 000 | 33 496 000 | 56 100 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 65 946 000 | 75 205 000 | 68 859 000 | 80 459 000 | 92 382 000 | 35 978 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 64 000 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 64 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 253 000 | 1 269 000 | 1 244 000 | 1 262 000 | 915 000 | 819 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 191 715 000 | 176 904 000 | 157 523 000 | 146 642 000 | 150 923 000 | 103 073 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 209 908 000 | 203 397 000 | 190 500 000 | 181 178 000 | 187 571 000 | 131 423 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 35 284 000 | 35 284 000 | 35 284 000 | 35 284 000 | 35 284 000 | 24 196 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 090 000 | 1 090 000 | 1 090 000 | 1 090 000 | 1 090 000 | 21 106 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 38 717 000 | 38 717 000 | 38 717 000 | 38 717 000 | 38 717 000 | 125 259 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 53 087 000 | 88 472 000 | 90 806 000 | 87 115 000 | 57 483 000 | -86 542 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 53 087 000 | 88 472 000 | 90 806 000 | 87 115 000 | 57 483 000 | -86 542 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 91 805 000 | 127 189 000 | 129 523 000 | 125 832 000 | 96 200 000 | 38 717 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 236 000 | 8 862 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 236 000 | 8 862 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 308 000 | 51 876 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 375 000 | 22 375 000 | 10 000 000 | 20 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 375 000 | 22 375 000 | 10 000 000 | 20 000 000 | 7 236 000 | 8 862 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 308 000 | 51 876 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 840 000 | 17 464 000 | 21 303 000 | 18 259 000 | 12 778 000 | 6 224 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 9 692 000 | 9 664 000 | 8 299 000 | 10 046 000 | 7 676 000 | 7 904 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 12 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 1 942 000 | 0 | 0 | 9 333 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 71 196 000 | 26 705 000 | 6 933 000 | 7 040 000 | 8 373 000 | 8 506 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 95 728 000 | 53 833 000 | 50 977 000 | 35 345 000 | 84 135 000 | 83 843 000 |
|
|
| Sum gjeld | 118 103 000 | 76 208 000 | 60 977 000 | 55 345 000 | 91 371 000 | 92 705 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 209 908 000 | 203 397 000 | 190 500 000 | 181 178 000 | 187 571 000 | 131 423 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,3% | 4,5% | 14,3% | 22,6% | 33,4% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 1,5% | 8,3% | 15,9% | 17,5% | 11,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,8% | 28,7% | 29,1% | 34,6% | 34,5% | 32,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,1% | 3,2% | 9,5% | 17,5% | 19,0% | 13,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,1% | 2,7% | 16,2% | 36,7% | 70,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,3% | 2,1% | 12,7% | 26,7% | 83,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,8 | 8,7 | 10,3 | 11,2 | 11,6 | 9,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 3,3 | 3,1 | 4,1 | 1,8 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 1,4 | 1,4 | 2,3 | 1,1 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,6 | 1,9 | 2,3 | 2,4 | 3,2 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 200,3 | 174,4 | 137,7 | 141,0 | 120,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,7% | 62,5% | 68,0% | 69,5% | 51,3% | 29,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 31,9% | 46,7% | 46,1% | 52,7% | 34,2% | 16,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,3% | 3,4% | 6,1% | 2,8% | 12,6% | 10,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 77,1% | 122,5% | 121,9% | 171,4% | 116,0% | 29,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,9 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,6% | 26,5% | 26,8% | 19,5% | 44,9% | 63,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,7% | 11,0% | 5,2% | 11,0% | 3,9% | 6,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 769 000 | 1 405 000 | 2 102 000 | 2 242 000 | 1 823 000 | 1 291 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
