Svenningdal Trevarefabrikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 187 588 000 | 179 175 000 | 202 318 000 | 205 306 000 | 178 891 000 | 176 861 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 721 000 | 457 000 | 603 000 | 840 000 | 952 000 | 883 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 188 309 000 | 179 633 000 | 202 922 000 | 206 146 000 | 179 843 000 | 177 744 000 |
|
|
| Varekostnad | 83 600 000 | 76 641 000 | 89 171 000 | 87 359 000 | 79 037 000 | 78 528 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -2 035 000 | 3 739 000 | 3 711 000 | -298 000 | -1 047 000 | -3 662 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 51 704 000 | 49 511 000 | 51 840 000 | 53 300 000 | 52 951 000 | 53 625 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 898 000 | 2 691 000 | 4 486 000 | 4 478 000 | 4 558 000 | 4 636 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 46 562 000 | 41 821 000 | 37 359 000 | 42 461 000 | 39 266 000 | 35 631 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 182 729 000 | 174 403 000 | 186 567 000 | 187 300 000 | 174 765 000 | 168 758 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 580 000 | 5 230 000 | 16 355 000 | 18 846 000 | 5 078 000 | 8 986 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 267 000 | 783 000 | 600 000 | 140 000 | 153 000 | 271 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 266 000 | 253 000 | 177 000 | 126 000 | 181 000 | 99 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 533 000 | 1 036 000 | 777 000 | 266 000 | 334 000 | 370 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 746 000 | 783 000 | 619 000 | 757 000 | 742 000 | 828 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 893 000 | 921 000 | 868 000 | 881 000 | 875 000 | 944 000 |
|
|
| Netto finans | 640 000 | 115 000 | -91 000 | -615 000 | -541 000 | -574 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 221 000 | 5 346 000 | 16 265 000 | 18 231 000 | 4 537 000 | 8 413 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 375 000 | 1 138 000 | 3 594 000 | 3 998 000 | 988 000 | 1 853 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 846 000 | 4 208 000 | 12 671 000 | 14 233 000 | 3 548 000 | 6 560 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 846 000 | 4 208 000 | 12 671 000 | 14 233 000 | 3 548 000 | 6 560 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 3 500 000 | 3 000 000 | 5 600 000 | 2 600 000 | 5 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 846 000 | 708 000 | 9 671 000 | 8 633 000 | 948 000 | 1 560 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 2 196 000 | 1 832 000 | 1 329 000 | 862 000 | 279 000 | 56 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 842 000 | 1 677 000 | 1 440 000 | 1 452 000 | 838 000 | 516 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 038 000 | 3 510 000 | 2 769 000 | 2 313 000 | 1 117 000 | 572 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 253 000 | 6 104 000 | 6 802 000 | 9 206 000 | 10 653 000 | 12 293 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 271 000 | 4 609 000 | 5 199 000 | 6 742 000 | 8 810 000 | 11 489 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 487 000 | 1 428 000 | 1 992 000 | 1 286 000 | 1 553 000 | 759 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 011 000 | 12 141 000 | 13 993 000 | 17 235 000 | 21 016 000 | 24 542 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 304 000 | 254 000 | 253 000 | 252 000 | 251 000 | 218 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 435 000 | 1 435 000 | 1 435 000 | 1 435 000 | 1 435 000 | 1 468 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 706 000 | 756 000 | 599 000 | 145 000 | 61 000 | 33 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 445 000 | 2 446 000 | 2 288 000 | 1 833 000 | 1 747 000 | 1 719 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 17 494 000 | 18 097 000 | 19 049 000 | 21 381 000 | 23 880 000 | 26 832 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 26 035 000 | 24 000 000 | 27 739 000 | 21 122 000 | 17 271 000 | 14 974 000 |
|
|
| Sum varelager | 26 035 000 | 24 000 000 | 27 739 000 | 21 122 000 | 17 271 000 | 14 974 000 |
|
|
| Kundefordringer | 22 715 000 | 22 040 000 | 22 858 000 | 24 939 000 | 17 440 000 | 20 355 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 014 000 | 3 272 000 | 4 457 000 | 3 241 000 | 3 165 000 | 3 285 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 446 000 | 440 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 25 729 000 | 25 312 000 | 27 316 000 | 28 626 000 | 21 044 000 | 23 641 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 352 000 | 30 024 000 | 25 698 000 | 31 263 000 | 24 200 000 | 13 547 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 90 115 000 | 79 335 000 | 80 753 000 | 81 012 000 | 62 515 000 | 52 161 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 107 609 000 | 97 432 000 | 99 802 000 | 102 393 000 | 86 395 000 | 78 993 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 334 000 | 1 334 000 | 1 334 000 | 1 334 000 | 1 334 000 | 1 334 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 166 000 | 1 166 000 | 1 166 000 | 1 166 000 | 1 166 000 | 1 166 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 62 875 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 55 829 000 | 55 106 000 | 45 426 000 | 36 783 000 | 35 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 55 829 000 | 55 106 000 | 45 426 000 | 36 783 000 | 35 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 62 875 000 | 58 329 000 | 57 606 000 | 47 926 000 | 39 283 000 | 38 355 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 719 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 194 000 | 10 087 000 | 12 385 000 | 14 262 000 | 16 506 000 | 9 557 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 194 000 | 10 087 000 | 12 385 000 | 14 262 000 | 16 506 000 | 9 557 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 184 000 | 10 077 000 | 12 375 000 | 14 252 000 | 16 496 000 | 9 266 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 517 000 | 8 894 000 | 7 838 000 | 9 293 000 | 9 472 000 | 5 471 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 539 000 | 1 201 000 | 3 581 000 | 4 612 000 | 1 310 000 | 2 156 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 736 000 | 5 161 000 | 5 156 000 | 6 262 000 | 6 145 000 | 6 365 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 3 500 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 748 000 | 10 261 000 | 10 237 000 | 17 037 000 | 13 680 000 | 15 370 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 34 540 000 | 29 017 000 | 29 812 000 | 40 204 000 | 30 607 000 | 31 081 000 |
|
|
| Sum gjeld | 44 734 000 | 39 104 000 | 42 197 000 | 54 466 000 | 47 113 000 | 40 638 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 107 609 000 | 97 432 000 | 99 802 000 | 102 393 000 | 86 395 000 | 78 993 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 6,4% | 16,9% | 20,2% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | 2,9% | 8,1% | 9,1% | 2,8% | 5,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,8 | 2,0 | 2,2 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,4% | 57,2% | 55,9% | 57,4% | 55,8% | 55,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,8% | 3,5% | 8,4% | 9,3% | 3,0% | 5,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,3% | 9,2% | 30,8% | 41,8% | 11,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,0% | 7,3% | 24,0% | 32,6% | 9,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 3,6 | 3,9 | 3,9 | 3,4 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 2,7 | 2,7 | 2,0 | 2,0 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,2 | 3,2 | 3,2 | 4,1 | 4,6 | 5,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 107,7 | 121,5 | 98,6 | 79,1 | 73,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,4% | 59,9% | 57,7% | 46,8% | 45,5% | 48,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,4% | 32,5% | 28,4% | 23,2% | 21,8% | 21,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,4% | 3,9% | 3,4% | 3,8% | 2,9% | 4,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 213,5% | 209,7% | 183,6% | 193,2% | 184,8% | 140,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,1% | 29,8% | 29,9% | 39,3% | 35,4% | 39,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,5% | 10,4% | 12,4% | 13,9% | 19,1% | 12,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 128 000 | 2 206 000 | 1 472 000 | 1 700 000 | 1 422 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
