Svanedamsveien 6-8 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 211 000 | 2 111 000 | 2 056 000 | 2 034 000 | 2 020 000 | 1 990 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 211 000 | 2 111 000 | 2 056 000 | 2 034 000 | 2 020 000 | 1 990 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 644 000 | 647 000 | 692 000 | 694 000 | 694 000 | 694 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 185 000 | 163 000 | 255 000 | 104 000 | 105 000 | 185 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 829 000 | 810 000 | 947 000 | 798 000 | 799 000 | 879 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 382 000 | 1 301 000 | 1 109 000 | 1 236 000 | 1 221 000 | 1 111 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 74 000 | 27 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 74 000 | 27 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 735 000 | 611 000 | 347 000 | 211 000 | 216 000 | 215 000 |
|
|
| Netto finans | -661 000 | -584 000 | -347 000 | -211 000 | -216 000 | -215 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 721 000 | 718 000 | 762 000 | 1 024 000 | 1 005 000 | 896 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 159 000 | 158 000 | 168 000 | 225 000 | 221 000 | 197 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 563 000 | 560 000 | 594 000 | 799 000 | 784 000 | 699 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 563 000 | 560 000 | 594 000 | 799 000 | 784 000 | 699 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 823 000 | 813 000 | 870 000 | 1 064 000 | 1 035 000 | 741 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -261 000 | -253 000 | -276 000 | -265 000 | -251 000 | -42 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 663 000 | 16 307 000 | 16 954 000 | 16 096 000 | 16 790 000 | 17 485 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 15 663 000 | 16 307 000 | 16 954 000 | 16 096 000 | 16 790 000 | 17 485 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 15 670 000 | 16 307 000 | 16 954 000 | 16 096 000 | 16 790 000 | 17 485 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 1 244 000 | 285 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 2 162 000 | 1 273 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 162 000 | 1 273 000 | 4 000 | 1 244 000 | 285 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 2 162 000 | 1 273 000 | 4 000 | 1 244 000 | 285 000 | 0 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 832 000 | 17 580 000 | 16 958 000 | 17 340 000 | 17 075 000 | 17 485 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 842 000 | 6 103 000 | 6 103 000 | 6 103 000 | 6 103 000 | 6 103 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 165 000 | 6 426 000 | 6 679 000 | 6 955 000 | 7 220 000 | 7 235 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 430 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 430 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 165 000 | 6 426 000 | 6 679 000 | 6 955 000 | 7 220 000 | 7 665 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 67 000 | 138 000 | 216 000 | 290 000 | 416 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 67 000 | 138 000 | 216 000 | 290 000 | 416 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 10 000 000 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 000 000 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 000 000 | 10 067 000 | 138 000 | 216 000 | 290 000 | 416 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 1 666 000 | 1 087 000 | 10 067 000 | 10 071 000 | 9 482 000 | 9 304 000 |
|
|
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 74 000 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 99 000 | 83 000 | 78 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 666 000 | 1 087 000 | 10 141 000 | 10 169 000 | 9 565 000 | 9 404 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 666 000 | 11 154 000 | 10 279 000 | 10 385 000 | 9 855 000 | 9 820 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 832 000 | 17 580 000 | 16 958 000 | 17 340 000 | 17 075 000 | 17 485 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,2% | 7,7% | 6,5% | 7,2% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | 62,5% | 61,6% | 53,9% | 60,8% | 60,4% | 55,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 65,9% | 62,9% | 53,9% | 60,8% | 60,4% | 55,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,5% | 11,0% | 11,2% | 14,4% | 13,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,9% | 8,5% | 8,7% | 11,3% | 10,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,6% | 36,6% | 39,4% | 40,1% | 42,3% | 43,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 278,8% | 304,4% | 324,9% | 341,9% | 357,4% | 385,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 74,5% | 48,1% | 34,0% | 23,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 2,5% | 2,2% | 2,2% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,3% | 6,2% | 59,8% | 58,6% | 56,0% | 53,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 56,1% | 57,3% | 0,8% | 1,2% | 1,7% | 2,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
