Sundenga Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 031 000 | 4 874 000 | 3 763 000 | 3 351 000 | 2 993 000 | 2 886 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 031 000 | 4 874 000 | 3 763 000 | 3 351 000 | 2 993 000 | 2 886 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 302 000 | 312 000 | 195 000 | 246 000 | 235 000 | 187 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 189 000 | 189 000 | 189 000 | 189 000 | 13 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 300 000 | 2 585 000 | 19 654 000 | 2 262 000 | 6 222 000 | 2 447 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 791 000 | 3 086 000 | 20 038 000 | 2 697 000 | 6 470 000 | 2 637 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 240 000 | 1 788 000 | -16 275 000 | 654 000 | -3 477 000 | 249 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 34 000 | 12 000 | 21 000 | 1 000 | 5 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 34 000 | 12 000 | 21 000 | 1 000 | 5 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 629 000 | 1 704 000 | 927 000 | 278 000 | 215 000 | 248 000 |
|
|
| Netto finans | -1 595 000 | -1 692 000 | -906 000 | -277 000 | -210 000 | -226 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 645 000 | 96 000 | -17 181 000 | 376 000 | -3 686 000 | 23 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 645 000 | 96 000 | -17 181 000 | 376 000 | -3 686 000 | 23 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 645 000 | 96 000 | -17 181 000 | 376 000 | -3 686 000 | 23 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 645 000 | 96 000 | -17 181 000 | 376 000 | -3 686 000 | 23 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 222 000 | 411 000 | 601 000 | 790 000 | 886 000 | 54 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 222 000 | 411 000 | 601 000 | 790 000 | 886 000 | 54 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 222 000 | 411 000 | 601 000 | 790 000 | 886 000 | 54 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 189 000 | 140 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 2 000 | 215 000 | 222 000 | 466 000 | 131 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 189 000 | 142 000 | 215 000 | 222 000 | 466 000 | 131 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 753 000 | 1 334 000 | 2 000 | 5 000 | 27 000 | 4 692 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 941 000 | 1 476 000 | 217 000 | 227 000 | 493 000 | 4 824 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 164 000 | 1 887 000 | 818 000 | 1 017 000 | 1 379 000 | 4 878 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -21 809 000 | -22 454 000 | -22 550 000 | -5 369 000 | -5 745 000 | -2 059 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -21 809 000 | -22 454 000 | -22 550 000 | -5 369 000 | -5 745 000 | -2 059 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -21 809 000 | -22 454 000 | -22 550 000 | -5 369 000 | -5 745 000 | -2 059 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 | 9 000 | 351 000 | 33 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 752 000 | 24 253 000 | 22 610 000 | 6 111 000 | 6 454 000 | 6 809 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 23 752 000 | 24 253 000 | 22 610 000 | 6 111 000 | 6 454 000 | 6 809 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 760 000 | 24 262 000 | 22 961 000 | 6 144 000 | 6 455 000 | 6 810 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 000 | 55 000 | 251 000 | 177 000 | 601 000 | 76 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 12 000 | 8 000 | 4 000 | 9 000 | 8 000 | 9 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 167 000 | 17 000 | 152 000 | 55 000 | 60 000 | 42 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 220 000 | 89 000 | 758 000 | 274 000 | 670 000 | 128 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 972 000 | 24 342 000 | 23 368 000 | 6 385 000 | 7 124 000 | 6 937 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 164 000 | 1 887 000 | 818 000 | 1 017 000 | 1 379 000 | 4 878 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 112,3% | 133,1% | -1771,6% | 54,6% | -110,9% | |||
| Resultat av driften i % | 44,5% | 36,7% | -432,5% | 19,5% | -116,2% | 8,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 3,6 | 4,1 | 2,8 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 45,2% | 36,9% | -431,9% | 19,5% | -116,0% | 9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,9% | -0,4% | 123,1% | -6,8% | 94,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,9% | -0,4% | 123,1% | -6,8% | 94,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,7 | 15,6 | 19,3 | 13,6 | 12,7 | 15,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,8 | 16,6 | 0,3 | 0,8 | 0,7 | 37,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,8 | 16,6 | 0,3 | 0,8 | 0,7 | 37,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,0 | 15,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 36,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1007,8% | -1189,9% | -2756,7% | -527,9% | -416,6% | -42,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -433,5% | -460,7% | -599,3% | -160,2% | -191,9% | -71,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 10,0% | 1,1% | 1,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -1,0 | -1,2 | -1,2 | -3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,2% | 4,7% | 92,7% | 26,9% | 48,6% | 2,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1097,6% | 1285,3% | 2764,1% | 600,9% | 468,0% | 139,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
