Sundal Maskin og Opplæring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 962 000 | 6 973 000 | 3 273 000 | 1 478 000 | 694 000 | 1 204 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 52 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 962 000 | 6 973 000 | 3 274 000 | 1 482 000 | 745 000 | 1 205 000 |
|
|
| Varekostnad | 984 000 | 2 815 000 | 557 000 | 237 000 | 21 000 | 86 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 652 000 | 2 600 000 | 1 058 000 | 1 497 000 | 423 000 | 535 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 167 000 | 144 000 | 152 000 | 108 000 | 44 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 712 000 | 907 000 | 637 000 | 622 000 | 439 000 | 444 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 515 000 | 6 466 000 | 2 404 000 | 2 464 000 | 927 000 | 1 068 000 |
|
|
| Driftsresultat | -553 000 | 507 000 | 870 000 | -982 000 | -182 000 | 137 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | -1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 164 000 | 143 000 | 137 000 | 97 000 | 37 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 164 000 | 143 000 | 137 000 | 97 000 | 37 000 | 20 000 |
|
|
| Netto finans | -158 000 | -139 000 | -134 000 | -96 000 | -37 000 | -20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -710 000 | 368 000 | 736 000 | -1 078 000 | -218 000 | 116 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -710 000 | 368 000 | 736 000 | -1 078 000 | -218 000 | 116 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -710 000 | 368 000 | 736 000 | -1 078 000 | -218 000 | 116 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -710 000 | 368 000 | 736 000 | -1 078 000 | -218 000 | 116 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 218 000 | 218 000 | 218 000 | 242 000 | 44 000 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 218 000 | 218 000 | 218 000 | 242 000 | 44 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 14 000 | 24 000 | 34 000 | 44 000 | 54 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 332 000 | 489 000 | 426 000 | 544 000 | 441 000 | 247 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 347 000 | 513 000 | 460 000 | 588 000 | 495 000 | 247 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 10 000 | 33 000 | 56 000 | 80 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 40 000 | 63 000 | 56 000 | 80 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 594 000 | 761 000 | 718 000 | 893 000 | 595 000 | 327 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 337 000 | 323 000 | 244 000 | 112 000 | 5 000 | 177 000 |
|
|
| Andre fordringer | 27 000 | 17 000 | 31 000 | 25 000 | 26 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 25 000 | 18 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 363 000 | 365 000 | 292 000 | 139 000 | 31 000 | 183 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 299 000 | 1 315 000 | 28 000 | 44 000 | 24 000 | 39 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 662 000 | 1 680 000 | 321 000 | 183 000 | 55 000 | 222 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 257 000 | 2 441 000 | 1 039 000 | 1 076 000 | 650 000 | 549 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -935 000 | -225 000 | -593 000 | -1 329 000 | -251 000 | -32 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -935 000 | -225 000 | -593 000 | -1 329 000 | -251 000 | -32 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -855 000 | -145 000 | -513 000 | -1 249 000 | -171 000 | -2 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 667 000 | 1 952 000 | 1 293 000 | 2 038 000 | 451 000 | 368 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 667 000 | 1 952 000 | 1 293 000 | 2 038 000 | 451 000 | 368 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 667 000 | 1 952 000 | 1 293 000 | 2 038 000 | 451 000 | 368 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 100 000 | 104 000 | 73 000 | 50 000 | 184 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 52 000 | 263 000 | 56 000 | 64 000 | 38 000 | 29 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 47 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 246 000 | 266 000 | 129 000 | 173 000 | 147 000 | 134 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 445 000 | 633 000 | 258 000 | 287 000 | 369 000 | 184 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 112 000 | 2 585 000 | 1 551 000 | 2 325 000 | 820 000 | 552 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 257 000 | 2 441 000 | 1 039 000 | 1 076 000 | 650 000 | 549 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -29,5% | 29,4% | 82,6% | -113,7% | -30,2% | |||
| Resultat av driften i % | -18,7% | 7,3% | 26,6% | -66,3% | -24,4% | 11,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 4,0 | 3,1 | 1,7 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,8% | 59,6% | 83,0% | 84,0% | 97,0% | 92,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -18,5% | 7,3% | 26,7% | -66,2% | -24,4% | 11,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 142,0% | -111,9% | -83,5% | 151,8% | 252,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 142,0% | -111,9% | -83,5% | 151,8% | 252,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 2,7 | 3,1 | 1,0 | 1,8 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,7 | 1,2 | 0,6 | 0,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,7 | 1,2 | 0,6 | 0,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 2,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -68,0% | -5,9% | -49,4% | -116,1% | -26,3% | -0,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -28,9% | -2,1% | -15,7% | -84,3% | -23,0% | -0,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,8% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,4% | 0,9% | 1,1% | 2,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,5 | -17,8 | -3,0 | -1,9 | -4,8 | -276,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,4% | 25,9% | 24,8% | 26,7% | 56,8% | 33,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 132,6% | 80,0% | 124,4% | 189,4% | 69,4% | 67,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 240 000 | 345 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
