Stueland Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 680 000 | 1 131 000 | 1 360 000 | 1 545 000 | 1 351 000 | 592 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 680 000 | 1 131 000 | 1 360 000 | 1 545 000 | 1 351 000 | 592 000 |
|
|
| Varekostnad | 64 000 | 43 000 | 81 000 | 159 000 | 39 000 | 40 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | -1 000 | 34 000 | 39 000 | 23 000 | 260 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 92 000 | 88 000 | 78 000 | 54 000 | 54 000 | 55 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 428 000 | 629 000 | 740 000 | 513 000 | 204 000 | 262 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 584 000 | 759 000 | 933 000 | 765 000 | 320 000 | 617 000 |
|
|
| Driftsresultat | 96 000 | 372 000 | 427 000 | 780 000 | 1 031 000 | -25 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 37 000 | 64 000 | 38 000 | 15 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 37 000 | 64 000 | 38 000 | 15 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 36 000 | 36 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 36 000 | 36 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 28 000 | 37 000 | 14 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 97 000 | 400 000 | 465 000 | 795 000 | 1 031 000 | -23 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 17 000 | 90 000 | 104 000 | 175 000 | 227 000 | -12 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 80 000 | 310 000 | 360 000 | 620 000 | 804 000 | -11 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 80 000 | 310 000 | 360 000 | 620 000 | 804 000 | -11 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 300 000 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -220 000 | 310 000 | -640 000 | 620 000 | 805 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 997 000 | 1 089 000 | 1 040 000 | 729 000 | 777 000 | 825 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 13 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 997 000 | 1 089 000 | 1 040 000 | 729 000 | 784 000 | 838 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 006 000 | 1 089 000 | 1 040 000 | 730 000 | 786 000 | 850 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 000 | 0 | 256 000 | 376 000 | 17 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 240 000 | 139 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 000 | 0 | 256 000 | 409 000 | 257 000 | 151 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 000 000 | 1 167 000 | 1 786 000 | 1 914 000 | 1 322 000 | 625 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 005 000 | 1 167 000 | 2 043 000 | 2 323 000 | 1 579 000 | 776 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 011 000 | 2 256 000 | 3 082 000 | 3 052 000 | 2 365 000 | 1 626 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 067 000 | 1 067 000 | 1 067 000 | 1 067 000 | 1 067 000 | 1 067 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 097 000 | 1 097 000 | 1 097 000 | 1 097 000 | 1 065 000 | 1 065 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 861 000 | 1 053 000 | 742 000 | 1 382 000 | 794 000 | -11 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 861 000 | 1 053 000 | 742 000 | 1 382 000 | 794 000 | -11 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 958 000 | 2 149 000 | 1 839 000 | 2 479 000 | 1 859 000 | 1 055 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 15 000 | 1 000 | 42 000 | 101 000 | 30 000 | 81 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 26 000 | 90 000 | 104 000 | 173 000 | 217 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 12 000 | 6 000 | 26 000 | 19 000 | 29 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 9 000 | 71 000 | 281 000 | 230 000 | 440 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 54 000 | 106 000 | 1 243 000 | 574 000 | 506 000 | 571 000 |
|
|
| Sum gjeld | 54 000 | 106 000 | 1 243 000 | 574 000 | 506 000 | 571 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 011 000 | 2 256 000 | 3 082 000 | 3 052 000 | 2 365 000 | 1 626 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,2% | 16,3% | 15,2% | 29,4% | 51,7% | |||
| Resultat av driften i % | 14,1% | 32,9% | 31,4% | 50,5% | 76,3% | -4,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 19,6% | 38,5% | 34,2% | 51,5% | 76,4% | -3,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,7% | 20,1% | 21,5% | 36,7% | 70,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | 15,5% | 16,7% | 28,6% | 55,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -1131,0 | 40,0 | 39,6 | 58,7 | 2,3 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 18,6 | 11,0 | 1,6 | 4,0 | 3,1 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 18,6 | 11,0 | 1,6 | 4,0 | 3,1 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 18,5 | 11,0 | 1,4 | 3,3 | 2,6 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,4% | 95,3% | 59,7% | 81,2% | 78,6% | 64,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 287,9% | 190,0% | 135,2% | 160,5% | 137,6% | 178,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,3% | 0,4% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,7 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 4,7% | 40,3% | 18,8% | 21,4% | 35,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
