Stubbeskogen Naturbarnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 758 000 | 1 201 000 | 1 346 000 | 1 472 000 | 1 522 000 | 1 318 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 077 000 | 7 546 000 | 7 327 000 | 6 830 000 | 6 971 000 | 6 336 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 835 000 | 8 746 000 | 8 674 000 | 8 302 000 | 8 493 000 | 7 654 000 |
|
|
| Varekostnad | 287 000 | 320 000 | 270 000 | 366 000 | 300 000 | 214 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 517 000 | 7 661 000 | 7 399 000 | 7 338 000 | 7 148 000 | 6 398 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 12 000 | 21 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 898 000 | 878 000 | 968 000 | 895 000 | 841 000 | 782 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 702 000 | 8 871 000 | 8 658 000 | 8 623 000 | 8 313 000 | 7 418 000 |
|
|
| Driftsresultat | 133 000 | -125 000 | 16 000 | -321 000 | 180 000 | 236 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | 0 | -2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 129 000 | -125 000 | 14 000 | -322 000 | 180 000 | 235 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 129 000 | -125 000 | 14 000 | -322 000 | 142 000 | 235 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 129 000 | -125 000 | 14 000 | -322 000 | 142 000 | 235 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 80 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 129 000 | -125 000 | 14 000 | -321 000 | 62 000 | 236 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 12 000 | 33 000 | 57 000 | 82 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 12 000 | 33 000 | 57 000 | 82 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 12 000 | 33 000 | 57 000 | 82 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 47 000 | 57 000 | 53 000 | 104 000 | 149 000 | 126 000 |
|
|
| Andre fordringer | 127 000 | 211 000 | 131 000 | 130 000 | 113 000 | 104 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 173 000 | 268 000 | 184 000 | 234 000 | 262 000 | 230 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 985 000 | 1 426 000 | 1 544 000 | 839 000 | 1 927 000 | 1 572 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 158 000 | 1 694 000 | 1 728 000 | 1 073 000 | 2 189 000 | 1 802 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 158 000 | 1 694 000 | 1 740 000 | 1 106 000 | 2 246 000 | 1 884 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -154 000 | -283 000 | -158 000 | -172 000 | 149 000 | 88 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -154 000 | -283 000 | -158 000 | -172 000 | 149 000 | 88 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -124 000 | -253 000 | -128 000 | -142 000 | 179 000 | 118 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 149 000 | 131 000 | 135 000 | 53 000 | 210 000 | 106 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 256 000 | 470 000 | 404 000 | 459 000 | 439 000 | 483 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 877 000 | 1 346 000 | 1 329 000 | 737 000 | 1 380 000 | 1 177 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 282 000 | 1 947 000 | 1 868 000 | 1 249 000 | 2 067 000 | 1 766 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 282 000 | 1 947 000 | 1 868 000 | 1 249 000 | 2 067 000 | 1 766 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 158 000 | 1 694 000 | 1 740 000 | 1 106 000 | 2 246 000 | 1 884 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,3% | -7,2% | 1,2% | -19,2% | 8,8% | |||
| Resultat av driften i % | 1,5% | -1,4% | 0,2% | -3,9% | 2,1% | 3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 6,2 | 5,1 | 6,1 | 5,0 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,1% | 73,4% | 79,9% | 75,1% | 80,3% | 83,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | -1,4% | 0,2% | -3,9% | 2,1% | 3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -68,4% | 65,6% | -10,4% | -1740,5% | 121,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -68,4% | 65,6% | -10,4% | -1740,5% | 95,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -10,7% | -14,9% | -7,4% | -12,8% | 8,0% | 6,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,4% | -2,9% | -1,5% | -1,7% | 2,1% | 1,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | -0,1% | -0,2% | 0,3% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -10,3 | -7,7 | -14,6 | -8,8 | 11,5 | 15,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 110,7% | 114,9% | 107,4% | 112,9% | 92,0% | 93,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 639 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
