Strømmen Trend Jewellery & Watches AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 336 000 | 8 036 000 | 9 937 000 | 12 027 000 | 6 755 000 | 2 925 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 75 000 | 74 000 | 74 000 | 0 | 27 000 | 104 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 411 000 | 8 111 000 | 10 011 000 | 12 027 000 | 6 782 000 | 3 030 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 788 000 | 3 693 000 | 5 323 000 | 6 891 000 | 1 842 000 | 1 468 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 032 000 | 2 019 000 | 2 540 000 | 2 093 000 | 1 577 000 | 596 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 473 000 | 2 469 000 | 2 539 000 | 2 108 000 | 1 741 000 | 640 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 293 000 | 8 181 000 | 10 402 000 | 11 092 000 | 5 160 000 | 2 704 000 |
|
|
| Driftsresultat | 118 000 | -70 000 | -391 000 | 935 000 | 1 622 000 | 326 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 67 000 | 13 000 | 41 000 | 32 000 | 29 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 67 000 | 13 000 | 41 000 | 32 000 | 29 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 101 000 | 57 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 142 000 | 93 000 | 62 000 | 34 000 | 35 000 | 31 000 |
|
|
| Netto finans | -75 000 | -80 000 | -21 000 | -2 000 | -6 000 | -29 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 43 000 | -150 000 | -411 000 | 933 000 | 1 616 000 | 296 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | -2 000 | 205 000 | 357 000 | 65 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 43 000 | -150 000 | -409 000 | 728 000 | 1 259 000 | 232 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 43 000 | -150 000 | -409 000 | 728 000 | 1 259 000 | 232 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 43 000 | -150 000 | -409 000 | 728 000 | 1 259 000 | 232 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 81 000 | 81 000 | 81 000 | 43 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 81 000 | 81 000 | 81 000 | 43 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 81 000 | 81 000 | 81 000 | 43 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 549 000 | 3 589 000 | 3 496 000 | 3 798 000 | 3 311 000 | 249 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 549 000 | 3 589 000 | 3 496 000 | 3 798 000 | 3 311 000 | 249 000 |
|
|
| Kundefordringer | 365 000 | 863 000 | 792 000 | 1 443 000 | 798 000 | 553 000 |
|
|
| Andre fordringer | 114 000 | 131 000 | 113 000 | 115 000 | 123 000 | 149 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 480 000 | 994 000 | 905 000 | 1 558 000 | 921 000 | 702 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 88 000 | 80 000 | 426 000 | 480 000 | 25 000 | 37 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 116 000 | 4 664 000 | 4 828 000 | 5 837 000 | 4 256 000 | 988 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 197 000 | 4 745 000 | 4 909 000 | 5 880 000 | 4 256 000 | 988 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 642 000 | 598 000 | 749 000 | 2 213 000 | 1 485 000 | 226 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 642 000 | 598 000 | 749 000 | 2 213 000 | 1 485 000 | 226 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 672 000 | 628 000 | 779 000 | 2 243 000 | 1 515 000 | 256 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 308 000 | 554 000 | 22 000 | 291 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 308 000 | 554 000 | 22 000 | 293 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 229 000 | 1 207 000 | 1 771 000 | 1 509 000 | 1 468 000 | 211 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 203 000 | 360 000 | 62 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 229 000 | 426 000 | 895 000 | 705 000 | 741 000 | 364 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 760 000 | 1 929 000 | 1 442 000 | 927 000 | 172 000 | 92 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 218 000 | 3 562 000 | 4 108 000 | 3 344 000 | 2 741 000 | 729 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 526 000 | 4 116 000 | 4 130 000 | 3 637 000 | 2 741 000 | 731 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 197 000 | 4 745 000 | 4 909 000 | 5 880 000 | 4 256 000 | 988 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | -1,2% | -6,5% | 19,1% | 63,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,4% | -0,9% | -3,9% | 7,8% | 23,9% | 10,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,7 | 1,9 | 2,4 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,6% | 54,0% | 46,4% | 42,7% | 72,7% | 49,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,2% | -0,7% | -3,5% | 8,0% | 24,3% | 10,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,6% | -21,3% | -27,2% | 49,7% | 182,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,6% | -21,3% | -27,1% | 38,7% | 142,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,1 | 4,0 | 3,9 | 5,7 | 4,3 | 5,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,7 | 1,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 1,5 | 1,8 | 0,6 | 5,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 339,2 | 345,3 | 246,7 | 185,7 | 347,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,0% | 13,2% | 15,9% | 38,1% | 35,6% | 25,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,0% | 7,7% | 7,8% | 18,6% | 22,3% | 8,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 11,5% | 7,4% | 187,7% | 12,4% | 0,0% | 365,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 25,3% | 30,7% | 20,6% | 65,6% | 45,8% | 103,6% | ||
| Gjeldsgrad | 5,2 | 6,6 | 5,3 | 1,6 | 1,8 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 76,7% | 75,1% | 83,7% | 56,9% | 64,4% | 73,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 11,7% | 0,4% | 5,0% | 0,0% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 246 000 | 137 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
