Strømme Frk Hangeland AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 750 000 | 6 519 000 | 5 292 000 | 5 232 000 | 3 651 000 | 510 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 320 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 750 000 | 6 519 000 | 5 292 000 | 5 232 000 | 3 971 000 | 510 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 766 000 | 2 443 000 | 1 896 000 | 2 035 000 | 1 442 000 | 235 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 086 000 | 3 013 000 | 2 566 000 | 2 201 000 | 1 350 000 | 145 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 481 000 | 1 206 000 | 901 000 | 864 000 | 544 000 | 128 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 333 000 | 6 662 000 | 5 363 000 | 5 100 000 | 3 336 000 | 508 000 |
|
|
| Driftsresultat | 417 000 | -143 000 | -71 000 | 132 000 | 635 000 | 2 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 4 000 | 2 000 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 418 000 | -139 000 | -69 000 | 131 000 | 635 000 | 2 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 107 000 | 0 | 0 | 40 000 | 140 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 311 000 | -139 000 | -69 000 | 92 000 | 495 000 | 2 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 311 000 | -139 000 | -69 000 | 92 000 | 495 000 | 2 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 311 000 | -139 000 | -69 000 | 92 000 | 495 000 | 2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 169 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 169 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 169 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 112 000 | 110 000 | 99 000 | 70 000 | 83 000 | 43 000 |
|
|
| Sum varelager | 112 000 | 110 000 | 99 000 | 70 000 | 83 000 | 43 000 |
|
|
| Kundefordringer | 583 000 | 508 000 | 410 000 | 471 000 | 258 000 | 83 000 |
|
|
| Andre fordringer | 179 000 | 15 000 | 63 000 | 0 | 33 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 762 000 | 522 000 | 473 000 | 471 000 | 291 000 | 83 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 467 000 | 847 000 | 865 000 | 913 000 | 985 000 | 178 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 342 000 | 1 480 000 | 1 438 000 | 1 453 000 | 1 360 000 | 303 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 342 000 | 1 480 000 | 1 438 000 | 1 622 000 | 1 360 000 | 303 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 691 000 | 380 000 | 519 000 | 588 000 | 497 000 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 691 000 | 380 000 | 519 000 | 588 000 | 497 000 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 721 000 | 410 000 | 549 000 | 618 000 | 527 000 | 32 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 239 000 | 204 000 | 67 000 | 62 000 | 121 000 | 76 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 107 000 | 0 | 0 | 40 000 | 140 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 414 000 | 353 000 | 382 000 | 276 000 | 217 000 | 52 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 861 000 | 513 000 | 440 000 | 626 000 | 355 000 | 143 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 621 000 | 1 070 000 | 889 000 | 1 004 000 | 833 000 | 271 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 621 000 | 1 070 000 | 889 000 | 1 004 000 | 833 000 | 271 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 342 000 | 1 480 000 | 1 438 000 | 1 622 000 | 1 360 000 | 303 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,0% | -9,5% | -4,5% | 8,9% | 76,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,4% | -2,2% | -1,3% | 2,5% | 16,0% | 0,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 4,5 | 3,5 | 3,5 | 4,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,3% | 62,5% | 64,2% | 61,1% | 60,5% | 53,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | -2,1% | -1,3% | 2,5% | 16,0% | 0,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 73,9% | -29,0% | -11,8% | 22,9% | 227,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 55,0% | -29,0% | -11,8% | 16,1% | 177,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,2 | 2,1 | 2,4 | 2,9 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | 1,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 1,2 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,7 | 22,2 | 19,2 | 29,1 | 17,4 | 5,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 14,4 | 15,4 | 16,0 | 13,5 | 15,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,8% | 27,7% | 38,2% | 38,1% | 38,8% | 10,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,3% | 6,3% | 10,4% | 11,8% | 13,3% | 6,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 643,8% | 372,7% | 554,5% | 641,4% | 634,9% | 74,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,6 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 8,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,2% | 72,3% | 61,8% | 61,9% | 61,3% | 89,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
