Strandhagen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 007 000 | 1 585 000 | 1 524 000 | 1 522 000 | 1 733 000 | 1 485 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 007 000 | 1 585 000 | 1 524 000 | 1 522 000 | 1 733 000 | 1 485 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 81 000 | 79 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 55 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 713 000 | 1 022 000 | 866 000 | 729 000 | 686 000 | 823 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 794 000 | 1 101 000 | 917 000 | 780 000 | 737 000 | 878 000 |
|
|
| Driftsresultat | -4 787 000 | 484 000 | 607 000 | 742 000 | 996 000 | 607 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 39 000 | 24 000 | 7 000 | 1 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 39 000 | 24 000 | 7 000 | 1 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 196 000 | 17 000 | 11 000 | 12 000 | 35 000 | 45 000 |
|
|
| Netto finans | -157 000 | 7 000 | -4 000 | -11 000 | -32 000 | -39 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 944 000 | 491 000 | 603 000 | 731 000 | 964 000 | 568 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -4 944 000 | 491 000 | 603 000 | 731 000 | 964 000 | 568 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 944 000 | 491 000 | 603 000 | 731 000 | 964 000 | 568 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 944 000 | 491 000 | 603 000 | 731 000 | 964 000 | 568 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 438 000 | 23 438 000 | 23 438 000 | 23 438 000 | 23 438 000 | 23 438 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 182 000 | 182 000 | 182 000 | 182 000 | 182 000 | 182 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 620 000 | 23 620 000 | 23 620 000 | 23 620 000 | 23 620 000 | 23 620 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 47 000 | 40 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 47 000 | 40 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 667 000 | 23 660 000 | 23 648 000 | 23 620 000 | 23 620 000 | 23 620 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 41 000 | 39 000 | 35 000 | 30 000 | 57 000 | 30 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 41 000 | 39 000 | 35 000 | 30 000 | 57 000 | 30 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 742 000 | 1 721 000 | 1 649 000 | 1 493 000 | 1 327 000 | 1 103 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 784 000 | 1 760 000 | 1 684 000 | 1 523 000 | 1 384 000 | 1 133 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 25 451 000 | 25 421 000 | 25 332 000 | 25 143 000 | 25 004 000 | 24 753 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 673 000 | 13 617 000 | 13 126 000 | 12 523 000 | 11 792 000 | 10 827 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 673 000 | 13 617 000 | 13 126 000 | 12 523 000 | 11 792 000 | 10 827 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 675 000 | 13 619 000 | 13 129 000 | 12 526 000 | 11 795 000 | 10 830 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 000 | 227 000 | 223 000 | 237 000 | 256 000 | 273 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 760 000 | 11 547 000 | 11 972 000 | 12 377 000 | 12 917 000 | 13 648 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 760 000 | 11 547 000 | 11 972 000 | 12 377 000 | 12 917 000 | 13 648 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 433 000 | 451 000 | 883 000 | 1 330 000 | 1 889 000 | 2 637 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 000 | 27 000 | 3 000 | 3 000 | 35 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 0 | 5 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 000 | 254 000 | 231 000 | 240 000 | 292 000 | 276 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 776 000 | 11 801 000 | 12 203 000 | 12 617 000 | 13 209 000 | 13 924 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 25 451 000 | 25 421 000 | 25 332 000 | 25 143 000 | 25 004 000 | 24 753 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -18,7% | 2,0% | 2,4% | 3,0% | 4,0% | |||
| Resultat av driften i % | -159,2% | 30,5% | 39,8% | 48,8% | 57,5% | 40,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -157,9% | 32,1% | 40,3% | 48,8% | 57,6% | 41,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -44,4% | 3,7% | 4,7% | 6,0% | 8,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -44,4% | 3,7% | 4,7% | 6,0% | 8,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 37,1 | 20,1 | 29,9 | 29,8 | 34,0 | 27,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 111,5 | 6,9 | 7,3 | 6,3 | 4,7 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 111,5 | 6,9 | 7,3 | 6,3 | 4,7 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 108,9 | 6,8 | 7,1 | 6,2 | 4,5 | 4,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,1% | 53,6% | 51,8% | 49,8% | 47,2% | 43,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 288,5% | 859,2% | 861,5% | 823,0% | 680,6% | 729,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 65,9% | 45,4% | 47,3% | 49,2% | 51,7% | 55,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
