Strandgaten 14 Bergen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 367 000 | 5 481 000 | 4 965 000 | 5 113 000 | 5 099 000 | 5 018 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 367 000 | 5 481 000 | 4 965 000 | 5 113 000 | 5 099 000 | 5 018 000 |
|
|
| Varekostnad | 474 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 728 000 | 671 000 | 548 000 | 548 000 | 548 000 | 548 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 497 000 | 4 213 000 | 3 805 000 | 2 344 000 | 2 168 000 | 2 092 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 699 000 | 4 884 000 | 4 353 000 | 2 892 000 | 2 716 000 | 2 640 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 668 000 | 597 000 | 612 000 | 2 221 000 | 2 383 000 | 2 378 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 40 000 | 46 000 | 12 000 | 71 000 | 45 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 10 000 | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 000 | 50 000 | 50 000 | 12 000 | 71 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 18 000 | 50 000 | 49 000 | 12 000 | 71 000 | 46 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 687 000 | 647 000 | 660 000 | 2 233 000 | 2 455 000 | 2 424 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 591 000 | 142 000 | 145 000 | 491 000 | 540 000 | 533 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 096 000 | 504 000 | 515 000 | 1 742 000 | 1 915 000 | 1 891 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 096 000 | 504 000 | 515 000 | 1 742 000 | 1 915 000 | 1 891 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 4 352 000 | 640 000 | 555 000 | 1 757 000 | 1 903 000 | 1 849 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 257 000 | -135 000 | -40 000 | -15 000 | 12 000 | 42 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 581 000 | 525 000 | 487 000 | 475 000 | 471 000 | 475 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 581 000 | 525 000 | 487 000 | 475 000 | 471 000 | 475 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 538 000 | 14 266 000 | 13 777 000 | 14 325 000 | 14 873 000 | 15 421 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 538 000 | 14 266 000 | 13 777 000 | 14 325 000 | 14 873 000 | 15 421 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 120 000 | 14 791 000 | 14 264 000 | 14 800 000 | 15 344 000 | 15 895 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 162 000 | 37 000 | 26 000 | 48 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 45 000 | 690 000 | 744 000 | 31 000 | 29 000 | 1 728 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 5 000 000 | 0 | 1 258 000 | 1 212 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 207 000 | 727 000 | 2 028 000 | 1 291 000 | 30 000 | 1 728 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 008 000 | 3 440 000 | 2 150 000 | 3 177 000 | 4 076 000 | 1 802 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 215 000 | 4 167 000 | 4 178 000 | 4 469 000 | 4 106 000 | 3 530 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 335 000 | 18 958 000 | 18 442 000 | 19 269 000 | 19 450 000 | 19 425 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 12 176 000 | 12 176 000 | 11 536 000 | 10 825 000 | 10 825 000 | 10 825 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 636 000 | 5 893 000 | 6 028 000 | 6 068 000 | 6 083 000 | 6 071 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 636 000 | 5 893 000 | 6 028 000 | 6 068 000 | 6 083 000 | 6 071 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 15 812 000 | 18 069 000 | 17 564 000 | 16 893 000 | 16 908 000 | 16 896 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 109 000 | 52 000 | 14 000 | 23 000 | 4 000 | 44 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | -2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 5 413 000 | 837 000 | 752 000 | 2 351 000 | 2 536 000 | 2 481 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 113 000 | 2 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 523 000 | 889 000 | 877 000 | 2 376 000 | 2 542 000 | 2 529 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 523 000 | 889 000 | 877 000 | 2 376 000 | 2 542 000 | 2 529 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 335 000 | 18 958 000 | 18 442 000 | 19 269 000 | 19 450 000 | 19 425 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,3% | 3,5% | 3,5% | 11,5% | 12,6% | |||
| Resultat av driften i % | 41,9% | 10,9% | 12,3% | 43,4% | 46,7% | 47,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 42,2% | 11,8% | 13,3% | 43,7% | 48,1% | 48,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,9% | 3,6% | 3,8% | 13,2% | 14,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,4% | 2,8% | 3,0% | 10,3% | 11,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 4,7 | 4,8 | 1,9 | 1,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 4,7 | 4,8 | 1,9 | 1,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 3,9 | 2,5 | 1,3 | 1,6 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,1% | 95,3% | 95,2% | 87,7% | 86,9% | 87,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 248,3% | 329,7% | 353,8% | 330,4% | 331,6% | 336,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,9% | 4,7% | 4,8% | 12,3% | 13,1% | 13,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
