Stranden Boliglag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 260 000 | 5 099 000 | 4 431 000 | 3 521 000 | 3 556 000 | 3 461 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 260 000 | 5 099 000 | 4 431 000 | 3 521 000 | 3 556 000 | 3 461 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 183 000 | 177 000 | 151 000 | 149 000 | 130 000 | 130 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 482 000 | 5 035 000 | 2 662 000 | 3 160 000 | 2 163 000 | 2 045 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 665 000 | 5 212 000 | 2 813 000 | 3 309 000 | 2 293 000 | 2 175 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 405 000 | -113 000 | 1 618 000 | 212 000 | 1 263 000 | 1 286 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 799 000 | 637 000 | 611 000 | 615 000 | 739 000 | 752 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 799 000 | 637 000 | 611 000 | 615 000 | 739 000 | 752 000 |
|
|
| Netto finans | -799 000 | -636 000 | -609 000 | -614 000 | -737 000 | -751 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 205 000 | -749 000 | 1 009 000 | -402 000 | 526 000 | 534 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -4 205 000 | -749 000 | 1 009 000 | -402 000 | 526 000 | 534 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 205 000 | -749 000 | 1 009 000 | -402 000 | 526 000 | 534 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 205 000 | -749 000 | 1 009 000 | -402 000 | 526 000 | 534 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 792 000 | 3 792 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 792 000 | 3 792 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 792 000 | 3 792 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 46 000 | 56 000 | 30 000 | 28 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 416 000 | 212 000 | 157 000 | 63 000 | 79 000 | 74 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 462 000 | 267 000 | 187 000 | 91 000 | 79 000 | 74 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 000 | 0 | 364 000 | 961 000 | 1 111 000 | 511 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 464 000 | 267 000 | 551 000 | 1 052 000 | 1 190 000 | 585 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 256 000 | 4 059 000 | 4 044 000 | 4 545 000 | 4 683 000 | 4 078 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -46 393 000 | -42 188 000 | -41 439 000 | -42 449 000 | -42 047 000 | -42 573 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -46 393 000 | -42 188 000 | -41 439 000 | -42 449 000 | -42 047 000 | -42 573 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -46 292 000 | -42 088 000 | -41 339 000 | -42 348 000 | -41 946 000 | -42 472 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 42 164 000 | 46 143 000 | 45 310 000 | 46 466 000 | 46 466 000 | 46 466 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 42 164 000 | 46 143 000 | 45 310 000 | 46 466 000 | 46 466 000 | 46 466 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 131 000 | 24 006 000 | 24 871 000 | 46 124 000 | 46 124 000 | 46 124 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 219 000 | 3 000 | 73 000 | 253 000 | 72 000 | 10 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 166 000 | 0 | 0 | 174 000 | 91 000 | 74 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 385 000 | 3 000 | 73 000 | 427 000 | 163 000 | 84 000 |
|
|
| Sum gjeld | 50 549 000 | 46 146 000 | 45 383 000 | 46 893 000 | 46 629 000 | 46 550 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 256 000 | 4 059 000 | 4 044 000 | 4 545 000 | 4 683 000 | 4 078 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -81,9% | -2,8% | 37,7% | 4,6% | 28,9% | |||
| Resultat av driften i % | -64,7% | -2,2% | 36,5% | 6,0% | 35,5% | 37,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -64,7% | -2,2% | 36,6% | 6,0% | 35,6% | 37,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,5% | 1,8% | -2,4% | 1,0% | -1,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,5% | 1,8% | -2,4% | 1,0% | -1,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,7 | 28,8 | 29,3 | 23,6 | 27,4 | 26,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 89,0 | 7,5 | 2,5 | 7,3 | 7,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 89,0 | 7,5 | 2,5 | 7,3 | 7,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 5,0 | 2,3 | 6,8 | 6,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1087,7% | -1036,9% | -1022,2% | -931,7% | -895,7% | -1041,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -880,1% | -825,4% | -932,9% | -1202,7% | -1179,6% | -1227,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 197,0% | 0,1% | 1,8% | 9,4% | 3,5% | 2,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 990,7% | 1136,8% | 1120,4% | 1022,4% | 992,2% | 1139,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
