Straaltechniek International Norway AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 802 000 | 998 000 | 1 640 000 | 2 369 000 | 1 622 000 | 6 411 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 802 000 | 998 000 | 1 640 000 | 2 369 000 | 1 622 000 | 6 411 000 |
|
|
| Varekostnad | 510 000 | 592 000 | 1 198 000 | 1 686 000 | 1 108 000 | 4 058 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 521 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 10 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 101 000 | 107 000 | 144 000 | 449 000 | 478 000 | 996 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 611 000 | 699 000 | 1 352 000 | 2 148 000 | 1 599 000 | 5 588 000 |
|
|
| Driftsresultat | 191 000 | 299 000 | 288 000 | 221 000 | 23 000 | 823 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 11 000 | 8 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 26 000 | 20 000 | 32 000 | 15 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 000 | 34 000 | 21 000 | 32 000 | 15 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 27 000 | 32 000 | 0 | 39 000 | 50 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 000 | 62 000 | 59 000 | 37 000 | 140 000 | 111 000 |
|
|
| Netto finans | 10 000 | -28 000 | -38 000 | -5 000 | -125 000 | -108 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 201 000 | 271 000 | 251 000 | 215 000 | -102 000 | 715 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 44 000 | 60 000 | 55 000 | 47 000 | -22 000 | -266 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 157 000 | 211 000 | 195 000 | 167 000 | -79 000 | 982 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 157 000 | 211 000 | 195 000 | 167 000 | -79 000 | 982 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 157 000 | 211 000 | 195 000 | 167 000 | -79 000 | 982 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 82 000 | 127 000 | 186 000 | 241 000 | 289 000 | 266 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 82 000 | 127 000 | 186 000 | 241 000 | 289 000 | 266 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 23 000 | 36 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 23 000 | 36 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 82 000 | 127 000 | 186 000 | 252 000 | 312 000 | 302 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 38 000 | 134 000 | 267 000 | 815 000 | 199 000 | 900 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 000 | 134 000 | 267 000 | 815 000 | 212 000 | 907 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 204 000 | 912 000 | 1 086 000 | 801 000 | 481 000 | 598 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 242 000 | 1 046 000 | 1 354 000 | 1 616 000 | 693 000 | 1 506 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 325 000 | 1 173 000 | 1 540 000 | 1 868 000 | 1 004 000 | 1 807 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 083 000 | 926 000 | 714 000 | 519 000 | 351 000 | 431 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 083 000 | 926 000 | 714 000 | 519 000 | 351 000 | 431 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 183 000 | 1 026 000 | 814 000 | 619 000 | 451 000 | 531 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 86 000 | 75 000 | 265 000 | 635 000 | 76 000 | 600 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 56 000 | 72 000 | 60 000 | 174 000 | 37 000 | 236 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 1 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 142 000 | 147 000 | 326 000 | 849 000 | 153 000 | 876 000 |
|
|
| Sum gjeld | 142 000 | 147 000 | 726 000 | 1 249 000 | 553 000 | 1 276 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 325 000 | 1 173 000 | 1 540 000 | 1 868 000 | 1 004 000 | 1 807 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,7% | 24,5% | 18,2% | 17,5% | 2,7% | |||
| Resultat av driften i % | 23,8% | 30,0% | 17,6% | 9,3% | 1,4% | 12,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 1,6 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 36,4% | 40,7% | 27,0% | 28,8% | 31,7% | 36,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 26,1% | 33,4% | 18,8% | 10,7% | 2,3% | 12,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,2% | 29,5% | 35,0% | 40,2% | -20,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,2% | 22,9% | 27,2% | 31,2% | -16,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,3 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,7 | 7,1 | 4,2 | 1,9 | 4,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,7 | 7,1 | 4,2 | 1,9 | 4,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,5 | 6,2 | 3,3 | 0,9 | 3,1 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,3% | 87,5% | 52,9% | 33,1% | 44,9% | 29,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 147,5% | 102,8% | 49,6% | 26,1% | 27,8% | 8,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,8% | 3,1% | 1,4% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,9 | 2,0 | 1,2 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,7% | 12,5% | 21,2% | 45,4% | 15,2% | 48,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 26,0% | 21,4% | 39,8% | 22,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 328 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
