Storo Storsenter Tannklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 224 000 | 7 929 000 | 6 957 000 | 7 270 000 | 4 600 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 8 224 000 | 7 929 000 | 6 957 000 | 7 270 000 | 4 600 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 650 000 | 1 826 000 | 1 461 000 | 1 831 000 | 1 019 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 306 000 | 2 430 000 | 2 261 000 | 2 320 000 | 1 056 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 663 000 | 1 759 000 | 1 770 000 | 1 766 000 | 940 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 058 000 | 2 078 000 | 1 749 000 | 1 378 000 | 886 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 677 000 | 8 093 000 | 7 241 000 | 7 295 000 | 3 901 000 |
|
|
| Driftsresultat | 547 000 | -164 000 | -284 000 | -25 000 | 699 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 9 000 | 2 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 000 | 13 000 | 5 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 328 000 | 336 000 | 289 000 | 227 000 | 140 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 328 000 | 336 000 | 289 000 | 227 000 | 140 000 |
|
|
| Netto finans | -311 000 | -323 000 | -284 000 | -216 000 | -140 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 236 000 | -488 000 | -567 000 | -240 000 | 559 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 262 000 | 2 000 | -69 000 | -53 000 | 122 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -26 000 | -490 000 | -498 000 | -188 000 | 437 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -26 000 | -490 000 | -498 000 | -188 000 | 437 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -26 000 | -490 000 | -498 000 | -188 000 | 438 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 596 000 | 2 026 000 | 3 456 000 | 4 886 000 | 6 316 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 596 000 | 2 026 000 | 3 456 000 | 4 886 000 | 6 316 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 223 000 | 263 000 | 303 000 | 343 000 | 383 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 159 000 | 352 000 | 641 000 | 941 000 | 1 132 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 382 000 | 615 000 | 944 000 | 1 284 000 | 1 515 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 350 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 350 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 978 000 | 2 641 000 | 4 400 000 | 6 170 000 | 8 181 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 163 000 | 164 000 | 157 000 | 126 000 | 80 000 |
|
|
| Sum varelager | 163 000 | 164 000 | 157 000 | 126 000 | 80 000 |
|
|
| Kundefordringer | 517 000 | 477 000 | 475 000 | 550 000 | 548 000 |
|
|
| Andre fordringer | 175 000 | 57 000 | 150 000 | 131 000 | 78 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 692 000 | 534 000 | 625 000 | 681 000 | 627 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 454 000 | 1 075 000 | 522 000 | 540 000 | 257 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 309 000 | 1 774 000 | 1 304 000 | 1 347 000 | 964 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 287 000 | 4 415 000 | 5 704 000 | 7 517 000 | 9 145 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -771 000 | -744 000 | -254 000 | 244 000 | 432 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -771 000 | -744 000 | -254 000 | 244 000 | 432 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -741 000 | -714 000 | -224 000 | 274 000 | 462 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 69 000 | 122 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 69 000 | 122 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 359 000 | 4 714 000 | 5 482 000 | 6 647 000 | 8 066 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 359 000 | 4 714 000 | 5 482 000 | 6 716 000 | 8 188 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 831 000 | 3 640 000 | 4 448 000 | 5 257 000 | 6 066 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 85 000 | 120 000 | 185 000 | 209 000 | 287 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 262 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 111 000 | 115 000 | 77 000 | 113 000 | 124 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 211 000 | 178 000 | 184 000 | 205 000 | 85 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 669 000 | 415 000 | 446 000 | 527 000 | 496 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 028 000 | 5 129 000 | 5 928 000 | 7 243 000 | 8 684 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 287 000 | 4 415 000 | 5 704 000 | 7 517 000 | 9 145 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,6% | -3,0% | -4,2% | -0,2% | |||
| Resultat av driften i % | 6,7% | -2,1% | -4,1% | -0,3% | 15,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,6 | 1,1 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 79,9% | 77,0% | 79,0% | 74,8% | 77,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,9% | -1,9% | -4,0% | -0,2% | 15,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -32,4% | 104,1% | -2268,0% | -65,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,6% | 104,5% | -1992,0% | -51,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 3,3 | 3,1 | 3,1 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 4,3 | 2,9 | 2,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 3,9 | 2,6 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,2 | 2,6 | 1,2 | 1,0 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,1 | 11,1 | 9,3 | 14,5 | 12,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 35,7 | 31,6 | 34,9 | 20,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -22,5% | -16,2% | -3,9% | 3,6% | 5,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -9,0% | -9,0% | -3,2% | 3,8% | 10,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1006,1% | 828,7% | 546,5% | 650,8% | 586,3% | ||
| Gjeldsgrad | -5,4 | -7,2 | -26,5 | 26,4 | 18,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,4% | 9,4% | 7,8% | 7,0% | 5,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 102,2% | 106,8% | 96,1% | 89,3% | 89,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
