Storgaten 42 Tønsberg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 706 000 | 1 588 000 | 1 432 000 | 1 431 000 | 1 363 000 | 1 561 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 736 000 | 1 588 000 | 1 432 000 | 1 431 000 | 1 363 000 | 1 561 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 137 000 | 137 000 | 117 000 | 94 000 | 169 000 | 169 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 647 000 | 644 000 | 1 031 000 | 686 000 | 643 000 | 529 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 784 000 | 781 000 | 1 148 000 | 780 000 | 812 000 | 698 000 |
|
|
| Driftsresultat | 952 000 | 807 000 | 284 000 | 651 000 | 551 000 | 863 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 9 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 9 000 | 9 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 717 000 | 671 000 | 408 000 | 275 000 | 346 000 | 355 000 |
|
|
| Netto finans | -708 000 | -662 000 | -406 000 | -275 000 | -346 000 | -354 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 244 000 | 145 000 | -122 000 | 375 000 | 205 000 | 510 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 60 000 | 37 000 | 73 000 | 83 000 | 45 000 | 112 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 184 000 | 107 000 | -195 000 | 293 000 | 160 000 | 398 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 184 000 | 107 000 | -195 000 | 293 000 | 160 000 | 398 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 190 000 | 113 000 | -238 000 | -286 000 | 0 | -364 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -7 000 | -5 000 | 43 000 | -7 000 | -160 000 | -34 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 75 000 | 62 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 75 000 | 62 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 915 000 | 11 051 000 | 11 188 000 | 10 829 000 | 10 923 000 | 11 091 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 915 000 | 11 051 000 | 11 188 000 | 10 829 000 | 10 923 000 | 11 091 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 915 000 | 11 051 000 | 11 188 000 | 10 902 000 | 10 998 000 | 11 153 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 46 000 | 15 000 | 21 000 | 0 | 0 | 93 000 |
|
|
| Andre fordringer | 84 000 | 57 000 | 315 000 | 0 | 18 000 | 17 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 130 000 | 72 000 | 336 000 | 0 | 18 000 | 110 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 595 000 | 40 000 | 283 000 | 426 000 | 122 000 | 48 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 726 000 | 112 000 | 619 000 | 426 000 | 140 000 | 158 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 640 000 | 11 164 000 | 11 807 000 | 11 329 000 | 11 138 000 | 11 311 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 572 000 | 1 572 000 | 1 572 000 | 1 572 000 | 1 572 000 | 1 572 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 283 000 | -1 277 000 | -1 271 000 | -1 314 000 | -1 321 000 | -1 481 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 283 000 | -1 277 000 | -1 271 000 | -1 314 000 | -1 321 000 | -1 481 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 289 000 | 295 000 | 301 000 | 258 000 | 251 000 | 91 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 10 915 000 | 10 555 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 915 000 | 10 555 000 | 8 635 000 | 9 121 000 | 9 608 000 | 10 216 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 915 000 | 10 555 000 | 8 635 000 | 9 121 000 | 9 608 000 | 10 216 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 8 635 000 | 9 121 000 | 9 608 000 | 10 094 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 52 000 | 46 000 | 19 000 | 46 000 | 27 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 7 000 | 5 000 | 0 | 0 | 59 000 | 22 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 24 000 | 24 000 | 7 000 | 80 000 | 21 000 | 20 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 244 000 | 145 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 109 000 | 93 000 | 2 845 000 | 1 823 000 | 1 172 000 | 950 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 436 000 | 313 000 | 2 871 000 | 1 949 000 | 1 279 000 | 1 003 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 351 000 | 10 868 000 | 11 506 000 | 11 070 000 | 10 887 000 | 11 219 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 640 000 | 11 164 000 | 11 807 000 | 11 329 000 | 11 138 000 | 11 311 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,4% | 7,1% | 2,5% | 5,8% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 54,8% | 50,8% | 19,8% | 45,5% | 40,4% | 55,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 55,4% | 51,4% | 20,0% | 45,5% | 40,4% | 55,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 83,6% | 48,7% | -43,6% | 147,3% | 119,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 63,0% | 35,9% | -69,8% | 115,1% | 93,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,5% | 2,6% | 2,5% | 2,3% | 2,3% | 0,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,6% | 18,6% | 21,0% | 18,0% | 18,4% | 5,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 39,3 | 36,8 | 38,2 | 42,9 | 43,4 | 123,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 2,8% | 24,3% | 17,2% | 11,5% | 8,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 93,8% | 94,5% | 73,1% | 80,5% | 86,3% | 90,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
