Storfjord Turbuss AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 387 000 | 3 087 000 | 2 572 000 | 363 000 | 130 000 | 1 573 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 32 000 | 0 | 0 | 168 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 419 000 | 3 087 000 | 2 572 000 | 531 000 | 230 000 | 1 673 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 581 000 | 1 183 000 | 291 000 | 42 000 | 10 000 | 465 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 454 000 | 454 000 | 454 000 | 454 000 | 443 000 | 301 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 759 000 | 1 578 000 | 1 528 000 | 371 000 | 125 000 | 611 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 794 000 | 3 215 000 | 2 273 000 | 867 000 | 578 000 | 1 377 000 |
|
|
| Driftsresultat | 625 000 | -128 000 | 299 000 | -336 000 | -348 000 | 296 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 231 000 | 238 000 | 152 000 | 130 000 | 145 000 | 150 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 233 000 | 240 000 | 154 000 | 130 000 | 145 000 | 150 000 |
|
|
| Netto finans | -233 000 | -240 000 | -154 000 | -130 000 | -145 000 | -150 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 392 000 | -368 000 | 145 000 | -467 000 | -494 000 | 146 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 88 000 | -81 000 | 32 000 | -121 000 | -131 000 | 10 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 304 000 | -287 000 | 113 000 | -346 000 | -363 000 | 136 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 304 000 | -287 000 | 113 000 | -346 000 | -363 000 | 136 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 304 000 | -287 000 | 113 000 | -346 000 | -363 000 | 136 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 199 000 | 287 000 | 206 000 | 238 000 | 117 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 199 000 | 287 000 | 206 000 | 238 000 | 117 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 910 000 | 2 364 000 | 2 818 000 | 3 273 000 | 3 727 000 | 2 775 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 910 000 | 2 364 000 | 2 818 000 | 3 273 000 | 3 727 000 | 2 775 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 109 000 | 2 651 000 | 3 024 000 | 3 511 000 | 3 844 000 | 2 775 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 136 000 | 74 000 | 36 000 | 53 000 | 40 000 | 39 000 |
|
|
| Andre fordringer | 89 000 | 63 000 | 6 000 | 13 000 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 224 000 | 137 000 | 42 000 | 66 000 | 43 000 | 51 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 103 000 | 0 | 412 000 | 113 000 | 85 000 | 195 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 327 000 | 137 000 | 453 000 | 179 000 | 127 000 | 245 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 436 000 | 2 788 000 | 3 478 000 | 3 690 000 | 3 971 000 | 3 020 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -327 000 | -631 000 | -343 000 | -457 000 | -111 000 | 252 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -327 000 | -631 000 | -343 000 | -457 000 | -111 000 | 252 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -147 000 | -451 000 | -163 000 | -277 000 | 69 000 | 432 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 62 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 557 000 | 3 136 000 | 3 612 000 | 3 868 000 | 3 867 000 | 2 539 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 557 000 | 3 136 000 | 3 612 000 | 3 868 000 | 3 867 000 | 2 553 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 557 000 | 3 198 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 000 | 21 000 | 46 000 | 38 000 | 6 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | -12 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 000 | 19 000 | -5 000 | 61 000 | 29 000 | 32 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 25 000 | 102 000 | 29 000 | 99 000 | 35 000 | 36 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 582 000 | 3 238 000 | 3 641 000 | 3 967 000 | 3 902 000 | 2 589 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 436 000 | 2 788 000 | 3 478 000 | 3 690 000 | 3 971 000 | 3 020 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,9% | -4,1% | 8,3% | -8,8% | -10,0% | |||
| Resultat av driften i % | 14,1% | -4,1% | 11,6% | -63,3% | -151,3% | 17,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,0 | 0,7 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,0% | 61,7% | 88,7% | 88,4% | 92,3% | 70,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,1% | -4,1% | 11,6% | -63,3% | -151,3% | 17,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -131,1% | 119,9% | -65,9% | 449,0% | -197,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -101,7% | 93,5% | -51,4% | 332,7% | -144,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,1 | 1,3 | 15,6 | 1,8 | 3,6 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,1 | 1,3 | 15,6 | 1,8 | 3,6 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,1 | 0,0 | 14,2 | 1,1 | 2,4 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -6,0% | -16,2% | -4,7% | -7,5% | 1,7% | 14,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -3,3% | -14,6% | -6,3% | -52,2% | 30,0% | 25,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -17,6 | -7,2 | -22,3 | -14,3 | 56,6 | 6,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 3,7% | 0,8% | 2,7% | 0,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 105,0% | 112,5% | 103,9% | 104,8% | 97,4% | 84,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
