Storetveithagen Bolig AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 273 871 000 | 92 301 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 101 000 | 687 000 | 955 000 | 471 000 | 347 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 273 871 000 | 92 402 000 | 687 000 | 955 000 | 471 000 | 347 000 |
|
|
| Varekostnad | 213 990 000 | 71 190 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 366 000 | 1 418 000 | 1 100 000 | 363 000 | 226 000 | 195 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 216 356 000 | 72 608 000 | 1 100 000 | 363 000 | 226 000 | 195 000 |
|
|
| Driftsresultat | 57 515 000 | 19 794 000 | -413 000 | 592 000 | 245 000 | 152 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 18 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 18 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 426 000 | 3 133 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 635 000 | 8 496 000 | 2 000 | 1 000 | 245 000 | 347 000 |
|
|
| Netto finans | -27 635 000 | -8 478 000 | 7 000 | -1 000 | -245 000 | -347 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 29 880 000 | 11 316 000 | -406 000 | 591 000 | 0 | -195 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 6 574 000 | 2 489 000 | -89 000 | 130 000 | 0 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 23 306 000 | 8 826 000 | -317 000 | 461 000 | 0 | -152 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 23 306 000 | 8 826 000 | -317 000 | 461 000 | 0 | -152 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 23 306 000 | 8 826 000 | -317 000 | 461 000 | 0 | -152 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 97 439 000 | 108 906 000 | 56 533 000 | 48 281 000 | 44 479 000 | 37 194 000 |
|
|
| Sum varelager | 97 439 000 | 108 906 000 | 56 533 000 | 48 281 000 | 44 479 000 | 37 194 000 |
|
|
| Kundefordringer | 349 509 000 | 86 848 000 | 0 | 797 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 | 200 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 3 372 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 352 881 000 | 86 848 000 | 0 | 797 000 | 150 000 | 200 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 000 | 0 | 937 000 | 178 000 | 155 000 | 839 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 450 329 000 | 195 754 000 | 57 470 000 | 49 255 000 | 44 785 000 | 38 232 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 450 329 000 | 195 754 000 | 57 470 000 | 49 255 000 | 44 801 000 | 38 248 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 226 000 | 8 920 000 | 94 000 | 411 000 | -50 000 | -50 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 32 226 000 | 8 920 000 | 94 000 | 411 000 | -50 000 | -50 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 32 247 000 | 8 940 000 | 114 000 | 431 000 | -30 000 | -30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 9 088 000 | 2 514 000 | 25 000 | 114 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 9 088 000 | 2 514 000 | 25 000 | 114 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 72 452 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 56 866 000 | 48 518 000 | 38 872 000 | 36 091 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 56 866 000 | 48 518 000 | 38 872 000 | 36 091 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 088 000 | 2 514 000 | 56 891 000 | 48 632 000 | 38 872 000 | 36 091 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 72 452 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 41 545 000 | 19 385 000 | 450 000 | 36 000 | 40 000 | 314 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 15 000 | 156 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 294 945 000 | 164 914 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 52 000 | 0 | 1 000 | 0 | 5 919 000 | 1 873 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 408 994 000 | 184 299 000 | 466 000 | 192 000 | 5 959 000 | 2 187 000 |
|
|
| Sum gjeld | 418 082 000 | 186 813 000 | 57 357 000 | 48 824 000 | 44 831 000 | 38 278 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 450 329 000 | 195 754 000 | 57 470 000 | 49 255 000 | 44 801 000 | 38 248 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,8% | 15,6% | -0,8% | 1,3% | 0,6% | |||
| Resultat av driften i % | 21,0% | 21,4% | -60,1% | 62,0% | 52,0% | 43,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 21,9% | 22,9% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 21,0% | 21,4% | -58,8% | 62,0% | 52,0% | 43,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 145,1% | 250,0% | -149,0% | 294,8% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 113,2% | 195,0% | -116,3% | 229,9% | 0,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 123,3 | 256,5 | 7,5 | 17,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,5 | 2,0 | 5,1 | 0,1 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 2,0 | 0,9 | 0,0 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,2 | 0,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 173,6 | 418,3 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,2% | 4,6% | 0,2% | 0,9% | -0,1% | -0,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,8% | 9,7% | 16,6% | 45,1% | -6,4% | -8,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 46,0% | 74,3% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 42,4% | 10,5% | 100,8% | 101,6% | 87,3% | 96,9% | ||
| Gjeldsgrad | 13,0 | 20,9 | 503,1 | 113,3 | -1494,4 | -1275,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 90,8% | 94,1% | 0,8% | 0,4% | 13,3% | 5,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,0% | 1,3% | 99,0% | 98,7% | 86,8% | 94,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
