Storamyr Verkstedbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 790 000 | 660 000 | 660 000 | 480 000 | 480 000 | 480 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 790 000 | 660 000 | 660 000 | 480 000 | 480 000 | 480 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 49 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 85 000 | 69 000 | 89 000 | 85 000 | 56 000 | 46 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 179 000 | 163 000 | 183 000 | 179 000 | 105 000 | 72 000 |
|
|
| Driftsresultat | 611 000 | 497 000 | 477 000 | 301 000 | 375 000 | 408 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 56 000 | 69 000 | 74 000 | 77 000 | 78 000 | 91 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 57 000 | 70 000 | 75 000 | 78 000 | 79 000 | 91 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 270 000 | 300 000 | 278 000 | 225 000 | 131 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 271 000 | 301 000 | 279 000 | 226 000 | 132 000 | 127 000 |
|
|
| Netto finans | -214 000 | -231 000 | -204 000 | -148 000 | -53 000 | -36 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 396 000 | 267 000 | 273 000 | 152 000 | 322 000 | 373 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 97 000 | 74 000 | 73 000 | 33 000 | 71 000 | 82 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 300 000 | 193 000 | 199 000 | 119 000 | 251 000 | 291 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 300 000 | 193 000 | 199 000 | 119 000 | 251 000 | 291 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 342 000 | 634 000 | 262 000 | 166 000 | 266 000 | 318 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -42 000 | -255 000 | -62 000 | -47 000 | -15 000 | -27 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 185 000 | 2 279 000 | 2 374 000 | 2 468 000 | 2 562 000 | 570 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 185 000 | 2 279 000 | 2 374 000 | 2 468 000 | 2 562 000 | 570 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 185 000 | 2 279 000 | 2 374 000 | 2 468 000 | 2 562 000 | 570 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 4 000 | 3 000 | 3 000 | 12 000 | 11 000 | 63 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 797 000 | 2 555 000 | 2 454 000 | 2 593 000 | 2 857 000 | 3 187 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 801 000 | 2 559 000 | 2 457 000 | 2 605 000 | 2 868 000 | 3 250 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 116 000 | 9 000 | 7 000 | 0 | 131 000 | 73 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 918 000 | 2 568 000 | 2 465 000 | 2 605 000 | 2 999 000 | 3 323 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 103 000 | 4 847 000 | 4 838 000 | 5 073 000 | 5 561 000 | 3 893 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 286 000 | 286 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -126 000 | -83 000 | 172 000 | 234 000 | 282 000 | 296 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -126 000 | -83 000 | 172 000 | 234 000 | 282 000 | 296 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 160 000 | 203 000 | 272 000 | 334 000 | 382 000 | 396 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 14 000 | 18 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 14 000 | 18 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 490 000 | 3 821 000 | 4 147 000 | 4 483 000 | 4 801 000 | 3 058 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 490 000 | 3 821 000 | 4 147 000 | 4 484 000 | 4 815 000 | 3 076 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 490 000 | 3 821 000 | 4 147 000 | 4 483 000 | 4 801 000 | 3 058 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 4 000 | 12 000 | 18 000 | 9 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 444 000 | 813 000 | 404 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 9 000 | 10 000 | 10 000 | 223 000 | 347 000 | 411 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 453 000 | 823 000 | 418 000 | 255 000 | 365 000 | 420 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 943 000 | 4 644 000 | 4 565 000 | 4 739 000 | 5 180 000 | 3 496 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 103 000 | 4 847 000 | 4 838 000 | 5 073 000 | 5 561 000 | 3 893 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,9% | 11,7% | 11,1% | 7,1% | 9,6% | |||
| Resultat av driften i % | 77,3% | 75,3% | 72,3% | 62,7% | 78,1% | 85,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 84,6% | 85,9% | 83,6% | 79,0% | 94,6% | 104,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 218,2% | 112,4% | 90,1% | 42,5% | 82,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 165,3% | 81,3% | 65,7% | 33,2% | 64,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,2 | 3,1 | 5,9 | 10,2 | 8,2 | 7,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,2 | 3,1 | 5,9 | 10,2 | 8,2 | 7,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,9% | 4,2% | 5,6% | 6,6% | 6,9% | 10,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,3% | 30,8% | 41,2% | 69,6% | 79,6% | 82,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 24,6 | 22,9 | 16,8 | 14,2 | 13,6 | 8,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,0% | 17,0% | 8,6% | 5,0% | 6,6% | 10,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 85,1% | 78,8% | 85,7% | 88,4% | 86,6% | 79,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
