Stoltz Riving & Miljøsanering AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 60 903 000 | 52 017 000 | 52 440 000 | 57 993 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 166 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 60 903 000 | 52 017 000 | 52 606 000 | 57 993 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 20 565 000 | 11 939 000 | 21 602 000 | 28 660 000 | 4 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 26 344 000 | 25 384 000 | 26 124 000 | 21 294 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 621 000 | 2 020 000 | 2 410 000 | 1 641 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 608 000 | 9 675 000 | 9 049 000 | 6 181 000 | 9 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 59 138 000 | 49 018 000 | 59 185 000 | 57 776 000 | 13 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 765 000 | 2 999 000 | -6 579 000 | 217 000 | -13 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 353 000 | 500 000 | 288 000 | 193 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -352 000 | -500 000 | -288 000 | -193 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 413 000 | 2 500 000 | -6 867 000 | 23 000 | -13 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 313 000 | 550 000 | -1 511 000 | 5 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 100 000 | 1 950 000 | -5 357 000 | 18 000 | -10 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 100 000 | 1 950 000 | -5 357 000 | 18 000 | -10 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 918 000 | 447 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -318 000 | 1 503 000 | -5 357 000 | 18 000 | -10 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 339 000 | 374 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Goodwill | 1 248 000 | 2 322 000 | 3 396 000 | 4 470 000 | 4 059 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 248 000 | 2 661 000 | 3 770 000 | 4 470 000 | 4 062 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 749 000 | 1 263 000 | 3 115 000 | 2 664 000 | 2 075 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 749 000 | 1 263 000 | 3 115 000 | 2 664 000 | 2 075 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 997 000 | 3 924 000 | 6 885 000 | 7 134 000 | 6 137 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 490 000 | 6 184 000 | 7 018 000 | 9 671 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 600 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 090 000 | 6 184 000 | 7 018 000 | 9 671 000 | 3 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 625 000 | 4 412 000 | 3 268 000 | 4 868 000 | 30 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 715 000 | 10 596 000 | 10 286 000 | 14 539 000 | 33 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 16 713 000 | 14 520 000 | 17 171 000 | 21 673 000 | 6 170 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 675 000 | 675 000 | 675 000 | 1 960 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 080 000 | 1 162 000 | 715 000 | 4 495 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 238 000 | 1 556 000 | 0 | 8 000 | -10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 238 000 | 1 556 000 | 0 | 8 000 | -10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 318 000 | 2 717 000 | 715 000 | 4 502 000 | 20 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 233 000 | 0 | 0 | 706 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 233 000 | 0 | 0 | 706 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 405 000 | 2 479 000 | 3 559 000 | 4 243 000 | 6 134 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 638 000 | 2 479 000 | 3 559 000 | 4 949 000 | 6 134 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 284 000 | 2 825 000 | 4 566 000 | 5 798 000 | 16 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 389 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 567 000 | 2 218 000 | 4 556 000 | 2 810 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 406 000 | 3 891 000 | 3 776 000 | 3 613 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 757 000 | 9 323 000 | 12 898 000 | 12 221 000 | 16 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 395 000 | 11 802 000 | 16 457 000 | 17 170 000 | 6 150 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 16 713 000 | 14 520 000 | 17 171 000 | 21 673 000 | 6 170 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,3% | 18,9% | -33,9% | 1,6% | |||
| Resultat av driften i % | 2,9% | 5,8% | -12,5% | 0,4% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 3,3 | 2,7 | 4,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,2% | 77,0% | 58,8% | 50,6% | |||
| Overskuddsgrad i % | 2,9% | 5,8% | -12,5% | 0,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 46,8% | 145,7% | -263,3% | 1,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,5% | 113,6% | -205,4% | 0,8% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,0 | 2,0 | 2,7 | |||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,1 | 0,8 | 1,2 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,1 | 0,8 | 1,2 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,9% | 18,7% | 4,2% | 20,8% | 0,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,4% | 5,2% | 1,4% | 7,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 8,2% | 4,8% | 4,6% | 3,5% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,8% | 1,6% | 0,8% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 4,0 | 4,3 | 23,0 | 3,8 | 307,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 70,3% | 64,2% | 75,1% | 56,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,8% | 17,1% | 20,7% | 22,8% | 99,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 050 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
