Stokkamyrveien 3b AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 16 000 | 27 000 | 40 000 | 28 000 | 40 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 766 000 | 3 666 000 | 3 517 000 | 3 261 000 | 3 144 000 | 3 130 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 781 000 | 3 693 000 | 3 557 000 | 3 289 000 | 3 184 000 | 3 130 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 | 394 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 414 000 | 405 000 | 404 000 | 389 000 | 362 000 | 487 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 808 000 | 799 000 | 798 000 | 783 000 | 756 000 | 881 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 973 000 | 2 894 000 | 2 759 000 | 2 506 000 | 2 428 000 | 2 249 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 974 000 | 2 896 000 | 2 759 000 | 2 506 000 | 2 428 000 | 2 249 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 654 000 | 637 000 | 607 000 | 551 000 | 534 000 | 495 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 320 000 | 2 259 000 | 2 152 000 | 1 955 000 | 1 894 000 | 1 754 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 320 000 | 2 259 000 | 2 152 000 | 1 955 000 | 1 894 000 | 1 754 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 383 000 | 2 305 000 | 2 179 000 | 1 960 000 | 1 876 000 | 1 710 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -63 000 | -46 000 | -27 000 | -5 000 | 18 000 | 44 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 332 000 | 17 726 000 | 18 120 000 | 18 515 000 | 18 909 000 | 19 303 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 17 332 000 | 17 726 000 | 18 120 000 | 18 515 000 | 18 909 000 | 19 303 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 490 000 | 649 000 | 808 000 | 968 000 | 1 127 000 | 1 286 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 490 000 | 649 000 | 808 000 | 968 000 | 1 127 000 | 1 286 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 17 822 000 | 18 375 000 | 18 929 000 | 19 482 000 | 20 035 000 | 20 589 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 8 000 | 7 000 | 2 000 | 1 502 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 753 000 | 2 707 000 | 1 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 761 000 | 2 714 000 | 1 502 000 | 1 502 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 871 000 | 1 443 000 | 2 097 000 | 477 000 | 3 269 000 | 1 878 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 632 000 | 4 157 000 | 3 599 000 | 1 979 000 | 3 269 000 | 1 878 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 454 000 | 22 532 000 | 22 527 000 | 21 461 000 | 23 305 000 | 22 467 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 494 000 | 17 557 000 | 17 603 000 | 17 629 000 | 17 635 000 | 17 617 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 494 000 | 17 557 000 | 17 603 000 | 17 629 000 | 17 635 000 | 17 617 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 744 000 | 17 807 000 | 17 853 000 | 17 879 000 | 17 885 000 | 17 867 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 596 000 | 613 000 | 626 000 | 634 000 | 635 000 | 630 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 596 000 | 613 000 | 626 000 | 634 000 | 635 000 | 630 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 596 000 | 613 000 | 626 000 | 634 000 | 635 000 | 630 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 5 084 000 | 4 087 000 | 4 048 000 | 2 936 000 | 4 784 000 | 3 851 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 31 000 | 24 000 | 0 | 12 000 | 0 | 118 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 115 000 | 4 111 000 | 4 048 000 | 2 948 000 | 4 785 000 | 3 970 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 711 000 | 4 724 000 | 4 674 000 | 3 582 000 | 5 420 000 | 4 600 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 454 000 | 22 532 000 | 22 527 000 | 21 461 000 | 23 305 000 | 22 467 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,9% | 12,9% | 12,5% | 11,2% | 10,6% | |||
| Resultat av driften i % | 78,6% | 78,4% | 77,6% | 76,2% | 76,3% | 71,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 78,7% | 78,4% | 77,6% | 76,2% | 76,3% | 71,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,7% | 16,2% | 15,4% | 14,0% | 13,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,1% | 12,7% | 12,0% | 10,9% | 10,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,5 | 0,2 | 0,7 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,7% | 79,0% | 79,3% | 83,3% | 76,7% | 79,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 469,3% | 482,2% | 501,9% | 543,6% | 561,7% | 570,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,6% | 7,7% | 7,5% | 5,7% | 8,5% | 7,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,8% | 18,2% | 18,0% | 13,7% | 20,5% | 17,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 2,7% | 2,8% | 3,0% | 2,7% | 2,8% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
