Stølsdokken Fjellhotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 1 941 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 177 000 | 5 321 000 | 2 000 | 19 000 | 84 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 177 000 | 5 321 000 | 2 000 | 37 000 | 2 025 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 000 | 586 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 167 000 | 985 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 5 000 | 59 000 | 169 000 | 169 000 | 165 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 37 000 | 64 000 | 186 000 | 235 000 | 349 000 | 735 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 37 000 | 69 000 | 245 000 | 405 000 | 750 000 | 2 471 000 |
|
|
| Driftsresultat | -37 000 | 108 000 | 5 076 000 | -403 000 | -713 000 | -446 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 82 000 | 83 000 | 15 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 3 000 | 7 000 | 9 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 83 000 | 86 000 | 22 000 | 9 000 | 10 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 59 000 | 222 000 | 235 000 | 283 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 59 000 | 222 000 | 235 000 | 283 000 |
|
|
| Netto finans | 83 000 | 86 000 | -37 000 | -213 000 | -225 000 | -272 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 45 000 | 194 000 | 5 039 000 | -616 000 | -937 000 | -718 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 000 | 43 000 | 794 000 | 0 | 0 | -80 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 35 000 | 151 000 | 4 245 000 | -616 000 | -937 000 | -638 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 35 000 | 151 000 | 4 245 000 | -616 000 | -937 000 | -638 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 527 000 | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 492 000 | -199 000 | 4 245 000 | -616 000 | -937 000 | -638 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 178 000 | 2 770 000 | 3 042 000 | 3 104 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 445 000 | 342 000 | 425 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 178 000 | 3 215 000 | 3 384 000 | 3 528 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 350 000 | 178 000 | 3 215 000 | 3 384 000 | 3 528 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 81 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 81 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 000 | 5 000 | -2 000 | 9 000 | 17 000 | 51 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 000 | 5 000 | -2 000 | 9 000 | 17 000 | 53 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 236 000 | 3 552 000 | 3 522 000 | 5 000 | 102 000 | 977 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 238 000 | 3 557 000 | 3 520 000 | 19 000 | 123 000 | 1 110 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 238 000 | 3 907 000 | 3 698 000 | 3 234 000 | 3 507 000 | 4 639 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 116 000 | 2 608 000 | 2 806 000 | -1 439 000 | -823 000 | 114 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 116 000 | 2 608 000 | 2 806 000 | -1 439 000 | -823 000 | 114 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 226 000 | 2 718 000 | 2 916 000 | -1 329 000 | -713 000 | 224 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 794 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 794 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 454 000 | 2 593 000 | 2 797 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 794 000 | 2 454 000 | 2 593 000 | 2 797 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 2 454 000 | 2 593 000 | 2 797 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 000 | -1 000 | -39 000 | -7 000 | 18 000 | 101 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 10 000 | 837 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 37 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 27 000 | 2 115 000 | 1 608 000 | 1 480 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 000 | 1 189 000 | -12 000 | 2 109 000 | 1 627 000 | 1 618 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 000 | 1 189 000 | 782 000 | 4 563 000 | 4 220 000 | 4 415 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 238 000 | 3 907 000 | 3 698 000 | 3 234 000 | 3 507 000 | 4 639 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,7% | 5,1% | 147,1% | -11,7% | -17,2% | |||
| Resultat av driften i % | 61,0% | 95,4% | -20150,0% | -1927,0% | -22,0% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 1,5 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -261,1% | 69,8% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 109,6% | 95,8% | -19700,0% | -1900,0% | -21,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,3% | 6,9% | 635,0% | 60,3% | 383,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,8% | 5,4% | 535,0% | 60,3% | 383,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 0,2 | 2,1 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 103,2 | 3,0 | 0,0 | 0,1 | 0,7 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 103,2 | 3,0 | 0,0 | 0,1 | 0,6 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 103,0 | 3,0 | -293,5 | 0,0 | 0,1 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 13,0 | 7,2 | |||||
| Lagertid i antall dager | 238,2 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,0% | 69,6% | 78,9% | -41,1% | -20,3% | 4,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1535,6% | 54,8% | -66450,0% | -1927,0% | 11,1% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,0% | 1,9% | 1,6% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 2,9% | 1,8% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -41800,0% | -30080,0% | -625,9% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,4 | 0,3 | -3,4 | -5,9 | 19,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 30,4% | -0,3% | 65,2% | 46,4% | 34,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 21,5% | 75,9% | 73,9% | 60,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
