Stiftelsen Villabyøran Ungdomsboliger
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 701 000 | 2 267 000 | 2 215 000 | 2 165 000 | 2 186 000 | 2 131 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 701 000 | 2 267 000 | 2 215 000 | 2 165 000 | 2 186 000 | 2 131 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 000 | 16 000 | 12 000 | 10 000 | 26 000 | 10 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 682 000 | 1 449 000 | 1 484 000 | 1 434 000 | 1 374 000 | 1 331 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 699 000 | 1 465 000 | 1 496 000 | 1 444 000 | 1 400 000 | 1 341 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 002 000 | 802 000 | 719 000 | 721 000 | 786 000 | 790 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 23 000 | 20 000 | 15 000 | 10 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 23 000 | 20 000 | 15 000 | 10 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 274 000 | 202 000 | 133 000 | 145 000 | 157 000 | 144 000 |
|
|
| Netto finans | -251 000 | -182 000 | -118 000 | -135 000 | -148 000 | -138 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 751 000 | 620 000 | 601 000 | 585 000 | 637 000 | 652 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 751 000 | 620 000 | 601 000 | 585 000 | 637 000 | 652 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 751 000 | 620 000 | 601 000 | 585 000 | 637 000 | 652 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 | 18 811 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 85 000 | 117 000 | 103 000 | 135 000 | 90 000 | 155 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 193 000 | 173 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 85 000 | 310 000 | 276 000 | 136 000 | 90 000 | 155 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 463 000 | 1 340 000 | 1 372 000 | 1 429 000 | 1 597 000 | 1 518 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 548 000 | 1 650 000 | 1 649 000 | 1 565 000 | 1 687 000 | 1 674 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 20 359 000 | 20 461 000 | 20 460 000 | 20 376 000 | 20 498 000 | 20 485 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 661 000 | 12 910 000 | 12 290 000 | 11 688 000 | 11 103 000 | 10 466 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 661 000 | 12 910 000 | 12 290 000 | 11 688 000 | 11 103 000 | 10 466 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 861 000 | 13 110 000 | 12 490 000 | 11 888 000 | 11 303 000 | 10 666 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 453 000 | 7 095 000 | 7 756 000 | 8 441 000 | 9 113 000 | 9 773 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 453 000 | 7 095 000 | 7 756 000 | 8 441 000 | 9 113 000 | 9 773 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 853 000 | 6 495 000 | 7 156 000 | 7 841 000 | 8 513 000 | 9 173 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 000 | 217 000 | 202 000 | 22 000 | 23 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 44 000 | 39 000 | 12 000 | 25 000 | 53 000 | 25 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 45 000 | 256 000 | 214 000 | 47 000 | 82 000 | 46 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 498 000 | 7 351 000 | 7 970 000 | 8 488 000 | 9 195 000 | 9 819 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 20 359 000 | 20 461 000 | 20 460 000 | 20 376 000 | 20 498 000 | 20 485 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | 4,0% | 3,6% | 3,6% | 3,9% | |||
| Resultat av driften i % | 37,1% | 35,4% | 32,5% | 33,3% | 36,0% | 37,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 37,9% | 36,3% | 33,1% | 33,8% | 36,4% | 37,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,6% | 4,8% | 4,9% | 5,0% | 5,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,6% | 4,8% | 4,9% | 5,0% | 5,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 158,9 | 141,7 | 184,6 | 216,5 | 84,1 | 213,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 34,4 | 6,4 | 7,7 | 33,3 | 20,6 | 36,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 34,4 | 6,4 | 7,7 | 33,3 | 20,6 | 36,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 32,5 | 5,2 | 6,4 | 30,4 | 19,5 | 33,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,1% | 64,1% | 61,0% | 58,3% | 55,1% | 52,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 513,2% | 578,3% | 563,9% | 549,1% | 517,1% | 500,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 1,3% | 1,0% | 0,2% | 0,4% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,7% | 34,7% | 37,9% | 41,4% | 44,5% | 47,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
