Stiftelsen Norsk Revyfestival
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 92 000 | 6 505 000 | 117 000 | 5 161 000 | 417 000 | 7 036 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 432 000 | 0 | 10 000 | 0 | 51 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 92 000 | 6 937 000 | 117 000 | 5 171 000 | 417 000 | 7 087 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 000 | 1 290 000 | 2 000 | 407 000 | -40 000 | 1 675 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 68 000 | 228 000 | 0 | 90 000 | 0 | 343 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 224 000 | 5 322 000 | 219 000 | 4 545 000 | 290 000 | 5 490 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 303 000 | 6 840 000 | 221 000 | 5 042 000 | 250 000 | 7 508 000 |
|
|
| Driftsresultat | -211 000 | 97 000 | -104 000 | 129 000 | 167 000 | -421 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 29 000 | 7 000 | 30 000 | 32 000 | 27 000 | 38 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 29 000 | 7 000 | 30 000 | 32 000 | 27 000 | 38 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | 29 000 | 6 000 | 30 000 | 32 000 | 25 000 | 28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -181 000 | 103 000 | -74 000 | 161 000 | 192 000 | -392 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -181 000 | 103 000 | -74 000 | 161 000 | 192 000 | -392 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -181 000 | 103 000 | -74 000 | 161 000 | 192 000 | -392 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -181 000 | 103 000 | -74 000 | 161 000 | 192 000 | -392 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 6 000 | 382 000 | 2 000 | 204 000 | 6 000 | 35 000 |
|
|
| Andre fordringer | 70 000 | 70 000 | 71 000 | 1 533 000 | 158 000 | 306 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 76 000 | 452 000 | 74 000 | 1 737 000 | 164 000 | 341 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 123 000 | 2 320 000 | 2 216 000 | 871 000 | 1 985 000 | 2 254 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 199 000 | 2 772 000 | 2 290 000 | 2 608 000 | 2 149 000 | 2 595 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 299 000 | 2 872 000 | 2 390 000 | 2 708 000 | 2 249 000 | 2 695 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 161 000 | 2 342 000 | 2 239 000 | 2 313 000 | 2 152 000 | 1 960 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 161 000 | 2 342 000 | 2 239 000 | 2 313 000 | 2 152 000 | 1 960 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 231 000 | 2 412 000 | 2 309 000 | 2 383 000 | 2 222 000 | 2 030 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 14 000 | 19 000 | 24 000 | 24 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 14 000 | 19 000 | 24 000 | 24 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 14 000 | 19 000 | 24 000 | 24 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 000 | 111 000 | 24 000 | 282 000 | 15 000 | 229 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | -7 000 | 21 000 | 0 | 12 000 | 1 000 | 73 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 56 000 | 309 000 | 32 000 | 6 000 | 0 | 352 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 54 000 | 441 000 | 56 000 | 300 000 | 16 000 | 654 000 |
|
|
| Sum gjeld | 68 000 | 460 000 | 80 000 | 324 000 | 26 000 | 664 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 299 000 | 2 872 000 | 2 390 000 | 2 708 000 | 2 249 000 | 2 695 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -7,0% | 4,0% | -2,9% | 6,5% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | -229,3% | 1,4% | -88,9% | 2,5% | 40,0% | -5,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 2,6 | 0,0 | 2,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,0% | 80,2% | 98,3% | 92,1% | 109,6% | 76,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -197,8% | 1,5% | -63,2% | 3,1% | 46,5% | -5,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,8% | 4,4% | -3,2% | 7,0% | 9,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,8% | 4,4% | -3,2% | 7,0% | 9,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 30,4 | 57,5 | 20,7 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 40,7 | 6,3 | 40,9 | 8,7 | 134,3 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 40,7 | 6,3 | 40,9 | 8,7 | 134,3 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 39,3 | 5,3 | 39,6 | 2,9 | 124,1 | 3,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,0% | 84,0% | 96,6% | 88,0% | 98,8% | 75,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2425,0% | 34,8% | 1973,5% | 46,1% | 532,9% | 28,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,9% | 24,2% | 3,3% | 13,5% | 2,6% | 66,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,3% | 15,4% | 2,3% | 11,1% | 0,7% | 24,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,7% | 1,0% | 0,9% | 0,4% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
