Stiftelsen Nordtun Helserehab
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 52 752 000 | 37 491 000 | 35 549 000 | 42 822 000 | 27 378 000 | 33 836 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 709 000 | 1 340 000 | 1 270 000 | 1 003 000 | 999 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 54 462 000 | 38 831 000 | 36 820 000 | 43 825 000 | 28 377 000 | 34 887 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 967 000 | 1 634 000 | 1 974 000 | 1 718 000 | 1 324 000 | 1 806 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 29 142 000 | 29 181 000 | 26 703 000 | 24 686 000 | 22 341 000 | 27 999 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 12 599 000 | 8 734 000 | 8 897 000 | 7 546 000 | 6 694 000 | 7 565 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 401 000 | 576 000 | 707 000 | 769 000 | 776 000 | 770 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 000 | 0 | 1 000 | 931 000 | 772 000 | 854 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 50 110 000 | 40 125 000 | 38 282 000 | 35 650 000 | 31 907 000 | 38 994 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 352 000 | -1 294 000 | -1 462 000 | 8 175 000 | -3 530 000 | -4 107 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 25 000 | 16 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 25 000 | 16 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 358 000 | 337 000 | 252 000 | 210 000 | 228 000 | 241 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 360 000 | 339 000 | 254 000 | 213 000 | 246 000 | 250 000 |
|
|
| Netto finans | -335 000 | -323 000 | -252 000 | -212 000 | -243 000 | -244 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 018 000 | -1 617 000 | -1 714 000 | 7 962 000 | -3 773 000 | -4 352 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 4 018 000 | -1 617 000 | -1 714 000 | 7 962 000 | -3 773 000 | -4 352 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 018 000 | -1 617 000 | -1 714 000 | 7 962 000 | -3 773 000 | -4 352 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 018 000 | -1 617 000 | -1 714 000 | 7 962 000 | -3 773 000 | -4 352 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 202 000 | 9 290 000 | 9 710 000 | 10 208 000 | 10 705 000 | 11 403 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 526 000 | 556 000 | 703 000 | 913 000 | 1 185 000 | 1 464 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 728 000 | 9 846 000 | 10 413 000 | 11 120 000 | 11 890 000 | 12 867 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 | 9 802 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 19 530 000 | 19 648 000 | 20 215 000 | 20 923 000 | 21 692 000 | 22 669 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 272 000 | 229 000 | 179 000 | 231 000 | 224 000 | 273 000 |
|
|
| Sum varelager | 272 000 | 229 000 | 179 000 | 231 000 | 224 000 | 273 000 |
|
|
| Kundefordringer | 285 000 | 19 000 | 70 000 | 29 000 | 63 000 | 212 000 |
|
|
| Andre fordringer | 153 000 | 42 000 | 16 000 | 188 000 | 24 000 | 42 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 438 000 | 62 000 | 86 000 | 217 000 | 87 000 | 254 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 954 000 | 5 887 000 | 7 133 000 | 8 157 000 | 5 689 000 | 3 005 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 664 000 | 6 178 000 | 7 399 000 | 8 605 000 | 6 000 000 | 3 532 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 30 193 000 | 25 825 000 | 27 614 000 | 29 528 000 | 27 692 000 | 26 200 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 772 000 | 15 754 000 | 17 371 000 | 19 085 000 | 11 124 000 | 14 897 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 19 772 000 | 15 754 000 | 17 371 000 | 19 085 000 | 11 124 000 | 14 897 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 20 772 000 | 16 754 000 | 18 371 000 | 20 085 000 | 12 124 000 | 15 897 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 027 000 | 4 376 000 | 4 671 000 | 4 993 000 | 5 315 000 | 5 556 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 027 000 | 4 376 000 | 4 671 000 | 4 993 000 | 5 315 000 | 5 556 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 027 000 | 4 376 000 | 4 671 000 | 4 993 000 | 5 315 000 | 5 556 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 146 000 | 660 000 | 522 000 | 554 000 | 747 000 | 691 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 369 000 | 1 347 000 | 1 297 000 | 1 351 000 | 1 165 000 | 1 388 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 880 000 | 2 689 000 | 2 753 000 | 2 544 000 | 8 341 000 | 2 668 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 395 000 | 4 696 000 | 4 572 000 | 4 449 000 | 10 253 000 | 4 747 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 422 000 | 9 072 000 | 9 243 000 | 9 442 000 | 15 568 000 | 10 303 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 30 193 000 | 25 825 000 | 27 614 000 | 29 528 000 | 27 692 000 | 26 200 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,6% | -4,8% | -5,1% | 28,6% | -13,1% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | -3,3% | -4,0% | 18,7% | -12,4% | -11,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,9% | 95,6% | 94,4% | 96,0% | 95,2% | 94,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,0% | -3,3% | -4,0% | 18,7% | -12,4% | -11,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,4% | -9,2% | -8,9% | 49,4% | -26,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,4% | -9,2% | -8,9% | 49,4% | -26,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,4 | 4,1 | 5,8 | 4,2 | 4,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,3 | 1,6 | 1,8 | 0,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 29,3 | 7,1 | 11,0 | 7,4 | 5,9 | 6,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,3 | 44,9 | 37,4 | 47,7 | 67,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,8% | 64,9% | 66,5% | 68,0% | 43,8% | 60,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 38,1% | 43,1% | 49,9% | 45,8% | 42,7% | 45,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 2,1% | 2,0% | 1,9% | 2,9% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 1,2% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1937,1% | 647,2% | 1579,3% | 1798,7% | -1898,7% | -445,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 1,3 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,9% | 18,2% | 16,6% | 15,1% | 37,0% | 18,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,3% | 16,9% | 16,9% | 16,9% | 19,2% | 21,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
