Stiftelsen Nordland Musikkfestuke
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 373 000 | 1 374 000 | 1 435 000 | 2 218 000 | 716 000 | 542 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 832 000 | 11 406 000 | 11 083 000 | 13 014 000 | 10 622 000 | 10 259 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 205 000 | 12 780 000 | 12 518 000 | 15 232 000 | 11 338 000 | 10 801 000 |
|
|
| Varekostnad | 589 000 | 595 000 | 681 000 | 1 635 000 | 1 094 000 | 850 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -40 000 | 0 | 14 000 | 42 000 | 68 000 | -10 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 5 355 000 | 7 211 000 | 6 092 000 | 7 390 000 | 5 504 000 | 5 810 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 432 000 | 315 000 | 248 000 | 147 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 492 000 | 6 735 000 | 5 597 000 | 6 190 000 | 3 638 000 | 4 223 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 828 000 | 14 856 000 | 12 632 000 | 15 404 000 | 10 308 000 | 10 873 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 623 000 | -2 076 000 | -114 000 | -172 000 | 1 030 000 | -72 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 179 000 | 215 000 | 185 000 | 109 000 | 25 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 179 000 | 218 000 | 185 000 | 109 000 | 25 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 2 000 | 19 000 | 10 000 | 11 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 8 000 | 19 000 | 10 000 | 11 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 178 000 | 210 000 | 166 000 | 99 000 | 14 000 | 36 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 445 000 | -1 867 000 | 52 000 | -73 000 | 1 044 000 | -36 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 445 000 | -1 867 000 | 52 000 | -73 000 | 1 044 000 | -36 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 445 000 | -1 867 000 | 52 000 | -73 000 | 1 044 000 | -36 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 445 000 | -1 867 000 | 52 000 | -73 000 | 1 044 000 | -36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 169 000 | 218 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 169 000 | 218 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 062 000 | 1 337 000 | 1 531 000 | 1 654 000 | 142 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 062 000 | 1 337 000 | 1 531 000 | 1 654 000 | 142 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 231 000 | 1 554 000 | 1 531 000 | 1 654 000 | 142 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 40 000 | 0 | 0 | 14 000 | 56 000 | 124 000 |
|
|
| Sum varelager | 40 000 | 0 | 0 | 14 000 | 56 000 | 124 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 000 | 5 000 | 130 000 | 524 000 | 152 000 | 118 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 222 000 | 2 984 000 | 724 000 | 1 355 000 | 762 000 | 212 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 223 000 | 2 989 000 | 854 000 | 1 879 000 | 914 000 | 329 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 208 000 | 3 425 000 | 7 049 000 | 6 302 000 | 7 814 000 | 7 975 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 470 000 | 6 414 000 | 7 902 000 | 8 195 000 | 8 784 000 | 8 427 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 701 000 | 7 969 000 | 9 433 000 | 9 849 000 | 8 926 000 | 8 427 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 551 000 | 5 996 000 | 7 862 000 | 7 810 000 | 7 883 000 | 6 939 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 551 000 | 5 996 000 | 7 862 000 | 7 810 000 | 7 883 000 | 6 939 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 651 000 | 6 096 000 | 7 962 000 | 7 910 000 | 7 983 000 | 6 939 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 357 000 | 883 000 | 532 000 | 1 270 000 | 356 000 | 205 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 321 000 | 158 000 | 205 000 | 247 000 | 244 000 | 184 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 372 000 | 832 000 | 734 000 | 422 000 | 342 000 | 1 099 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 050 000 | 1 873 000 | 1 471 000 | 1 939 000 | 942 000 | 1 488 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 050 000 | 1 873 000 | 1 471 000 | 1 939 000 | 942 000 | 1 488 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 701 000 | 7 969 000 | 9 433 000 | 9 849 000 | 8 926 000 | 8 427 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -21,1% | -21,4% | 0,7% | -0,7% | 12,2% | |||
| Resultat av driften i % | -15,9% | -16,2% | -0,9% | -1,1% | 9,1% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,6 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 57,1% | 56,7% | 52,5% | 26,3% | -52,8% | -56,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -14,1% | -14,5% | 0,6% | -0,4% | 9,3% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -26,9% | -26,6% | 0,7% | -0,9% | 14,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -26,9% | -26,6% | 0,7% | -0,9% | 14,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 1,8 | 2,1 | 2,1 | 2,1 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 3,4 | 5,4 | 4,2 | 9,3 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,2 | 3,4 | 5,4 | 4,2 | 9,3 | 5,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,1 | 1,8 | 4,8 | 3,3 | 8,3 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 14,7 | 116,8 | 19,5 | 6,9 | ||||
| Lagertid i antall dager | 12,2 | 0,0 | 3,7 | 7,7 | 29,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,6% | 76,5% | 84,4% | 80,3% | 89,4% | 82,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 45,6% | 47,7% | 63,6% | 51,9% | 70,4% | 64,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 8550,0% | 44685,7% | 14001,8% | 5596,0% | ||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,4% | 23,5% | 15,6% | 19,7% | 10,6% | 17,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
