Stiftelsen Legat til Beste for Eldreboliger i Halden
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 5 062 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 775 000 | 5 517 000 | 5 132 000 | 0 | 3 629 000 | 3 610 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 775 000 | 5 517 000 | 5 132 000 | 5 062 000 | 3 629 000 | 3 610 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 0 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 645 000 | 4 300 000 | 4 695 000 | 4 772 000 | 5 276 000 | 3 521 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 794 000 | 4 449 000 | 4 844 000 | 4 772 000 | 5 425 000 | 3 670 000 |
|
|
| Driftsresultat | 981 000 | 1 068 000 | 288 000 | 290 000 | -1 796 000 | -60 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 84 000 | 43 000 | 17 000 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 8 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 88 000 | 47 000 | 21 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 149 000 | 115 000 | 67 000 | 50 000 | 60 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 149 000 | 115 000 | 67 000 | 50 000 | 60 000 | 36 000 |
|
|
| Netto finans | -61 000 | -68 000 | -46 000 | -42 000 | -52 000 | -28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 921 000 | 999 000 | 242 000 | 248 000 | -1 848 000 | -88 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 921 000 | 999 000 | 242 000 | 248 000 | -1 848 000 | -88 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 921 000 | 999 000 | 242 000 | 248 000 | -1 848 000 | -88 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 921 000 | 999 000 | 242 000 | 248 000 | -1 848 000 | -88 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 207 000 | 5 357 000 | 5 506 000 | 5 656 000 | 5 805 000 | 5 955 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 207 000 | 5 357 000 | 5 506 000 | 5 656 000 | 5 805 000 | 5 955 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 207 000 | 5 357 000 | 5 506 000 | 5 691 000 | 5 805 000 | 5 955 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 157 000 | 245 000 | 208 000 | 0 | 55 000 | 52 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -7 000 | 7 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 157 000 | 245 000 | 208 000 | 0 | 48 000 | 59 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 548 000 | 1 736 000 | 880 000 | 815 000 | 854 000 | 1 092 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 704 000 | 1 981 000 | 1 088 000 | 815 000 | 902 000 | 1 151 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 912 000 | 7 337 000 | 6 595 000 | 6 505 000 | 6 707 000 | 7 106 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 511 000 | 511 000 | 511 000 | 511 000 | 511 000 | 511 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 511 000 | 511 000 | 511 000 | 3 126 000 | 511 000 | 511 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 777 000 | 3 856 000 | 2 857 000 | 0 | 2 366 000 | 4 215 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 777 000 | 3 856 000 | 2 857 000 | 0 | 2 366 000 | 4 215 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 288 000 | 4 367 000 | 3 368 000 | 3 126 000 | 2 878 000 | 4 726 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 489 000 | 2 749 000 | 3 011 000 | 3 292 000 | 3 580 000 | 2 224 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 489 000 | 2 749 000 | 3 011 000 | 3 292 000 | 3 580 000 | 2 224 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 489 000 | 2 749 000 | 3 011 000 | 3 292 000 | 3 580 000 | 2 224 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 69 000 | 31 000 | 192 000 | 30 000 | 137 000 | 45 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 65 000 | 191 000 | 23 000 | 57 000 | 112 000 | 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 134 000 | 222 000 | 215 000 | 87 000 | 249 000 | 156 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 623 000 | 2 971 000 | 3 226 000 | 3 379 000 | 3 829 000 | 2 380 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 912 000 | 7 337 000 | 6 595 000 | 6 505 000 | 6 707 000 | 7 106 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 16,0% | 4,7% | 4,5% | -25,9% | |||
| Resultat av driften i % | 17,0% | 19,4% | 5,6% | 5,7% | -49,5% | -1,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 18,5% | 20,2% | 6,0% | 5,9% | -49,3% | -1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,1% | 25,8% | 7,5% | 8,3% | -48,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,1% | 25,8% | 7,5% | 8,3% | -48,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 20,2 | 8,9 | 5,1 | 9,4 | 3,6 | 7,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 20,2 | 8,9 | 5,1 | 9,4 | 3,6 | 7,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 19,0 | 7,8 | 4,1 | 9,4 | 3,4 | 7,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,8% | 59,5% | 51,1% | 48,1% | 42,9% | 66,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 91,6% | 79,2% | 65,6% | 61,8% | 79,3% | 130,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,7% | 3,0% | 3,3% | 1,3% | 3,7% | 2,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,5% | 37,5% | 45,7% | 50,6% | 53,4% | 31,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
