Stiftelsen Ellel Ministries Norge
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 662 000 | 623 000 | 335 000 | 259 000 | 495 000 | 632 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 405 000 | 1 167 000 | 1 076 000 | 1 147 000 | 1 172 000 | 1 734 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 067 000 | 1 790 000 | 1 411 000 | 1 405 000 | 1 667 000 | 2 366 000 |
|
|
| Varekostnad | 109 000 | 99 000 | 87 000 | 66 000 | 125 000 | 150 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 092 000 | 905 000 | 869 000 | 631 000 | 715 000 | 883 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 436 000 | 541 000 | 526 000 | 443 000 | 426 000 | 1 168 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 729 000 | 1 637 000 | 1 574 000 | 1 232 000 | 1 358 000 | 2 293 000 |
|
|
| Driftsresultat | 338 000 | 153 000 | -163 000 | 173 000 | 309 000 | 73 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 8 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 13 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 154 000 | 144 000 | 96 000 | 78 000 | 117 000 | 135 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 154 000 | 144 000 | 96 000 | 78 000 | 117 000 | 135 000 |
|
|
| Netto finans | -138 000 | -131 000 | -93 000 | -78 000 | -117 000 | -134 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 201 000 | 22 000 | -256 000 | 95 000 | 192 000 | -62 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 201 000 | 22 000 | -256 000 | 95 000 | 192 000 | -62 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 201 000 | 22 000 | -256 000 | 95 000 | 192 000 | -62 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 201 000 | 22 000 | -256 000 | 95 000 | 192 000 | -62 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 992 000 | 5 794 000 | 5 647 000 | 5 739 000 | 5 832 000 | 5 924 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 74 000 | 74 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 992 000 | 5 794 000 | 5 721 000 | 5 814 000 | 5 832 000 | 5 924 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 992 000 | 5 794 000 | 5 721 000 | 5 814 000 | 5 832 000 | 5 924 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 000 | 26 000 | 33 000 | 46 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 000 | 26 000 | 33 000 | 46 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Kundefordringer | 28 000 | 1 000 | 20 000 | 5 000 | 2 000 | 41 000 |
|
|
| Andre fordringer | 91 000 | 82 000 | 43 000 | 22 000 | 18 000 | 21 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 119 000 | 83 000 | 63 000 | 27 000 | 19 000 | 61 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 216 000 | 362 000 | 435 000 | 569 000 | 433 000 | 171 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 349 000 | 471 000 | 530 000 | 642 000 | 486 000 | 267 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 341 000 | 6 265 000 | 6 252 000 | 6 456 000 | 6 318 000 | 6 191 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 990 000 | 2 789 000 | 2 767 000 | 3 023 000 | 2 928 000 | 2 736 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 990 000 | 2 789 000 | 2 767 000 | 3 023 000 | 2 928 000 | 2 736 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 140 000 | 2 939 000 | 2 917 000 | 3 173 000 | 3 078 000 | 2 886 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 223 000 | 2 417 000 | 2 610 000 | 2 803 000 | 2 894 000 | 3 070 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 223 000 | 2 417 000 | 2 610 000 | 2 803 000 | 2 894 000 | 3 070 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 223 000 | 2 417 000 | 2 610 000 | 2 803 000 | 2 894 000 | 3 070 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 35 000 | 15 000 | 31 000 | 31 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 65 000 | 53 000 | 44 000 | 43 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 878 000 | 842 000 | 649 000 | 405 000 | 293 000 | 181 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 978 000 | 910 000 | 724 000 | 479 000 | 346 000 | 235 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 201 000 | 3 327 000 | 3 334 000 | 3 282 000 | 3 240 000 | 3 305 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 341 000 | 6 265 000 | 6 252 000 | 6 456 000 | 6 318 000 | 6 191 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,6% | 2,7% | -2,5% | 2,7% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 16,4% | 8,5% | -11,6% | 12,3% | 18,5% | 3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,5% | 84,1% | 74,0% | 74,5% | 74,7% | 76,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,1% | 9,3% | -11,3% | 12,3% | 18,5% | 3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,6% | 0,8% | -8,4% | 3,0% | 6,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,6% | 0,8% | -8,4% | 3,0% | 6,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,0 | 1,6 | 2,2 | 2,3 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 1,3 | 1,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,5 | 0,7 | 1,2 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,6 | 1,2 | 1,3 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,4 | 3,8 | 2,6 | 1,4 | 3,7 | 4,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 64,4 | 107,3 | 163,4 | 218,2 | 97,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,5% | 46,9% | 46,7% | 49,1% | 48,7% | 46,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 151,9% | 164,2% | 206,7% | 225,8% | 184,6% | 122,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -4838,5% | -1684,6% | -587,9% | 352,2% | 411,8% | 94,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,4% | 14,5% | 11,6% | 7,4% | 5,5% | 3,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,1% | 38,6% | 41,7% | 43,4% | 45,8% | 49,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
