Stiftelsen Dagsenteret for Fysisk Funksjonshemmede i Bergen
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 522 000 | 3 528 000 | 3 347 000 | 2 758 000 | 2 583 000 | 3 137 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 105 000 | 141 000 | 99 000 | 55 000 | 53 000 | 123 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 627 000 | 3 669 000 | 3 446 000 | 2 812 000 | 2 636 000 | 3 261 000 |
|
|
| Varekostnad | 827 000 | 896 000 | 712 000 | 485 000 | 270 000 | 795 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 207 000 | 2 194 000 | 1 924 000 | 1 454 000 | 1 507 000 | 1 546 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 000 | 9 000 | 6 000 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 739 000 | 628 000 | 627 000 | 648 000 | 506 000 | 543 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 782 000 | 3 727 000 | 3 269 000 | 2 587 000 | 2 283 000 | 2 891 000 |
|
|
| Driftsresultat | -155 000 | -58 000 | 177 000 | 225 000 | 353 000 | 370 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 76 000 | 53 000 | 17 000 | 7 000 | 9 000 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 76 000 | 53 000 | 17 000 | 7 000 | 9 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 75 000 | 53 000 | 17 000 | 7 000 | 9 000 | 8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -80 000 | -4 000 | 194 000 | 232 000 | 362 000 | 378 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -80 000 | -4 000 | 194 000 | 232 000 | 362 000 | 378 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -80 000 | -4 000 | 194 000 | 232 000 | 362 000 | 378 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -80 000 | -4 000 | 194 000 | 232 000 | 362 000 | 378 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 22 000 | 32 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 22 000 | 32 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 22 000 | 32 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 238 000 | 254 000 | 217 000 | 240 000 | 219 000 | 190 000 |
|
|
| Sum varelager | 238 000 | 254 000 | 217 000 | 240 000 | 219 000 | 190 000 |
|
|
| Kundefordringer | 45 000 | 42 000 | 0 | 56 000 | 75 000 | 16 000 |
|
|
| Andre fordringer | 459 000 | 303 000 | 302 000 | 316 000 | 214 000 | 96 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 504 000 | 345 000 | 302 000 | 372 000 | 289 000 | 112 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 117 000 | 2 384 000 | 2 422 000 | 2 255 000 | 1 962 000 | 1 831 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 859 000 | 2 983 000 | 2 940 000 | 2 868 000 | 2 470 000 | 2 133 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 881 000 | 3 015 000 | 2 982 000 | 2 868 000 | 2 470 000 | 2 133 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 356 000 | 2 436 000 | 2 441 000 | 2 247 000 | 2 015 000 | 1 653 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 356 000 | 2 436 000 | 2 441 000 | 2 247 000 | 2 015 000 | 1 653 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 456 000 | 2 536 000 | 2 541 000 | 2 347 000 | 2 115 000 | 1 753 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 39 000 | 124 000 | 62 000 | 202 000 | 8 000 | 94 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 158 000 | 176 000 | 140 000 | 114 000 | 97 000 | 95 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 228 000 | 179 000 | 239 000 | 205 000 | 250 000 | 191 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 425 000 | 479 000 | 441 000 | 521 000 | 355 000 | 380 000 |
|
|
| Sum gjeld | 425 000 | 479 000 | 441 000 | 521 000 | 355 000 | 380 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 881 000 | 3 015 000 | 2 982 000 | 2 868 000 | 2 470 000 | 2 133 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,7% | -0,1% | 6,6% | 8,7% | 15,7% | |||
| Resultat av driften i % | -4,3% | -1,6% | 5,1% | 8,0% | 13,4% | 11,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,5% | 74,6% | 78,7% | 82,4% | 89,5% | 74,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,2% | -0,1% | 5,6% | 8,3% | 13,7% | 11,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,2% | -0,2% | 7,9% | 10,4% | 18,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,2% | -0,2% | 7,9% | 10,4% | 18,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 1,7 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,7 | 6,2 | 6,7 | 5,5 | 7,0 | 5,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,2 | 5,7 | 6,2 | 5,0 | 6,3 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,0 | 5,0 | 5,5 | 4,3 | 5,5 | 4,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 3,5 | 3,3 | 2,0 | 1,2 | 4,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 107,1 | 94,6 | 115,5 | 170,4 | 272,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 85,2% | 84,1% | 85,2% | 81,8% | 85,6% | 82,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 67,7% | 69,1% | 73,7% | 83,5% | 80,2% | 53,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1022,7% | 985,8% | 1152,1% | 977,9% | 965,8% | 922,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,8% | 15,9% | 14,8% | 18,2% | 14,4% | 17,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
