Stiftelsen Bekkevollvegen 14
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 750 000 | 728 000 | 676 000 | 650 000 | 637 000 | 626 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 750 000 | 728 000 | 676 000 | 650 000 | 637 000 | 626 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 000 | 9 000 | 13 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 488 000 | 473 000 | 1 076 000 | 381 000 | 354 000 | 358 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 495 000 | 482 000 | 1 089 000 | 390 000 | 363 000 | 367 000 |
|
|
| Driftsresultat | 255 000 | 246 000 | -413 000 | 260 000 | 274 000 | 259 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 000 | 8 000 | 15 000 | 2 000 | 3 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 7 000 | 8 000 | 15 000 | 2 000 | 3 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 179 000 | 167 000 | 96 000 | 52 000 | 72 000 | 98 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 179 000 | 167 000 | 96 000 | 52 000 | 72 000 | 98 000 |
|
|
| Netto finans | -172 000 | -159 000 | -81 000 | -50 000 | -69 000 | -89 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 84 000 | 87 000 | -494 000 | 210 000 | 206 000 | 170 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 84 000 | 87 000 | -494 000 | 210 000 | 206 000 | 170 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 84 000 | 87 000 | -494 000 | 210 000 | 206 000 | 170 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 84 000 | 87 000 | -494 000 | 210 000 | 206 000 | 170 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 407 000 | 1 419 000 | 1 431 000 | 1 442 000 | 1 454 000 | 1 465 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 407 000 | 1 419 000 | 1 431 000 | 1 442 000 | 1 454 000 | 1 465 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 407 000 | 1 419 000 | 1 431 000 | 1 442 000 | 1 454 000 | 1 465 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 21 000 | 29 000 | 26 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 000 | 29 000 | 26 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 107 000 | 142 000 | 884 000 | 853 000 | 782 000 | 708 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 128 000 | 171 000 | 910 000 | 853 000 | 782 000 | 708 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 535 000 | 1 590 000 | 2 341 000 | 2 295 000 | 2 236 000 | 2 174 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 669 000 | -1 753 000 | -1 840 000 | -1 346 000 | -1 557 000 | -1 762 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 669 000 | -1 753 000 | -1 840 000 | -1 346 000 | -1 557 000 | -1 762 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 563 000 | -1 646 000 | -1 734 000 | -1 240 000 | -1 450 000 | -1 656 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 067 000 | 3 215 000 | 3 363 000 | 3 512 000 | 3 660 000 | 3 808 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 067 000 | 3 215 000 | 3 363 000 | 3 512 000 | 3 660 000 | 3 808 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 067 000 | 3 215 000 | 3 363 000 | 3 512 000 | 3 660 000 | 3 808 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 28 000 | 19 000 | 648 000 | 3 000 | 15 000 | 18 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 3 000 | 6 000 | 2 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | 57 000 | 18 000 | 8 000 | -1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 31 000 | 21 000 | 711 000 | 23 000 | 26 000 | 21 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 098 000 | 3 236 000 | 4 074 000 | 3 535 000 | 3 686 000 | 3 829 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 535 000 | 1 590 000 | 2 341 000 | 2 295 000 | 2 236 000 | 2 174 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,8% | 12,9% | -17,2% | 11,6% | 12,6% | |||
| Resultat av driften i % | 34,0% | 33,8% | -61,1% | 40,0% | 43,0% | 41,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 34,9% | 34,9% | -58,9% | 40,3% | 43,5% | 42,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,2% | -5,1% | 33,2% | -15,6% | -13,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,2% | -5,1% | 33,2% | -15,6% | -13,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 107,1 | 80,9 | 52,0 | 72,2 | 70,8 | 69,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 8,1 | 1,3 | 37,1 | 30,1 | 33,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 8,1 | 1,3 | 37,1 | 30,1 | 33,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,5 | 6,8 | 1,2 | 37,1 | 30,1 | 33,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -101,8% | -103,5% | -74,1% | -54,0% | -64,8% | -76,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -208,4% | -226,1% | -256,5% | -190,8% | -227,6% | -264,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,0 | -2,0 | -2,3 | -2,9 | -2,5 | -2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,0% | 1,3% | 30,4% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 199,8% | 202,2% | 143,7% | 153,0% | 163,7% | 175,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
