Stiftelsen Barakke 4 Stavern torg
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 115 000 | 1 296 000 | 1 349 000 | 1 225 000 | 1 100 000 | 975 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 000 | 387 000 | 662 000 | 114 000 | 2 053 000 | 22 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 120 000 | 1 682 000 | 2 011 000 | 1 339 000 | 3 153 000 | 998 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 45 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 84 000 | 83 000 | 82 000 | 83 000 | 83 000 | 118 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 001 000 | 1 384 000 | 1 762 000 | 1 490 000 | 3 271 000 | 1 170 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 085 000 | 1 467 000 | 1 844 000 | 1 573 000 | 3 355 000 | 1 333 000 |
|
|
| Driftsresultat | 35 000 | 215 000 | 167 000 | -234 000 | -202 000 | -335 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 24 000 | 24 000 | 9 000 | 2 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 24 000 | 24 000 | 9 000 | 2 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 24 000 | 24 000 | 9 000 | -9 000 | -4 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 58 000 | 239 000 | 176 000 | -244 000 | -206 000 | -329 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 58 000 | 239 000 | 176 000 | -244 000 | -206 000 | -329 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 58 000 | 239 000 | 176 000 | -244 000 | -206 000 | -329 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 58 000 | 239 000 | 176 000 | -244 000 | -206 000 | -329 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 61 000 | -33 000 | 0 | 23 000 |
|
|
| Andre fordringer | 106 000 | 94 000 | 85 000 | 88 000 | 859 000 | 73 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 106 000 | 94 000 | 146 000 | 56 000 | 859 000 | 95 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 955 000 | 1 269 000 | 1 041 000 | 539 000 | 984 000 | 1 278 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 061 000 | 1 363 000 | 1 187 000 | 595 000 | 1 842 000 | 1 373 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 061 000 | 5 363 000 | 5 187 000 | 4 595 000 | 5 842 000 | 5 373 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 828 000 | 770 000 | 530 000 | 354 000 | 597 000 | 803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 828 000 | 770 000 | 530 000 | 354 000 | 597 000 | 803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 828 000 | 4 770 000 | 4 530 000 | 4 354 000 | 4 597 000 | 4 803 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 203 000 | 511 000 | 626 000 | 199 000 | 313 000 | 115 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 29 000 | 31 000 | 31 000 | 43 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 51 000 | 0 | -1 000 | 0 | 423 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 233 000 | 593 000 | 657 000 | 241 000 | 345 000 | 570 000 |
|
|
| Sum gjeld | 233 000 | 593 000 | 657 000 | 241 000 | 1 245 000 | 570 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 061 000 | 5 363 000 | 5 187 000 | 4 595 000 | 5 842 000 | 5 373 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,1% | 4,5% | 3,6% | -4,5% | -3,5% | |||
| Resultat av driften i % | 3,1% | 12,8% | 8,3% | -17,5% | -6,4% | -33,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 99,9% | 95,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,3% | 14,2% | 8,8% | -17,3% | -6,3% | -32,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,2% | 5,1% | 4,0% | -5,5% | -4,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,2% | 5,1% | 4,0% | -5,5% | -4,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,3 | 20,3 | 24,5 | 16,1 | 38,0 | 8,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 2,3 | 1,8 | 2,5 | 5,3 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,6 | 2,3 | 1,8 | 2,5 | 5,3 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,1 | 2,1 | 1,6 | 2,2 | 2,9 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 95,4% | 88,9% | 87,3% | 94,8% | 78,7% | 89,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 431,1% | 283,6% | 225,3% | 325,2% | 145,8% | 481,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,4% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,6% | 11,1% | 12,7% | 5,2% | 5,9% | 10,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 15,4% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
