Stians Vaktmestertjenester AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 189 000 | 3 378 000 | 4 571 000 | 3 925 000 | 103 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 337 000 | 3 600 000 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 526 000 | 6 978 000 | 4 610 000 | 3 925 000 | 103 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 025 000 | 4 743 000 | 1 487 000 | 1 682 000 | 59 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 458 000 | 375 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 643 000 | 610 000 | 609 000 | 477 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 325 000 | 382 000 | 255 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 771 000 | 712 000 | 567 000 | 357 000 | 53 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 764 000 | 6 447 000 | 3 376 000 | 2 952 000 | 112 000 |
|
|
| Driftsresultat | 762 000 | 531 000 | 1 234 000 | 973 000 | -9 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 89 000 | 50 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 89 000 | 50 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -6 000 | -89 000 | -50 000 | -3 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 757 000 | 442 000 | 1 184 000 | 970 000 | -9 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 166 000 | 97 000 | 260 000 | 211 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 590 000 | 345 000 | 923 000 | 759 000 | -9 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 590 000 | 345 000 | 923 000 | 759 000 | -9 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 590 000 | 345 000 | 923 000 | 759 000 | -9 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 177 000 | 177 000 | 793 000 | 177 000 | 177 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 981 000 | 1 047 000 | 1 312 000 | 827 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 666 000 | 623 000 | 74 000 | 95 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 825 000 | 1 848 000 | 2 179 000 | 1 099 000 | 177 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 825 000 | 1 848 000 | 2 179 000 | 1 099 000 | 177 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 60 000 | 60 000 | 2 397 000 | 51 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 60 000 | 60 000 | 2 397 000 | 51 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 15 000 | 175 000 | 0 | 3 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 60 000 | 57 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 000 | 235 000 | 57 000 | 69 000 | 15 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 267 000 | 416 000 | 126 000 | 699 000 | 150 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 348 000 | 716 000 | 2 585 000 | 824 000 | 165 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 173 000 | 2 564 000 | 4 764 000 | 1 923 000 | 342 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 607 000 | 2 017 000 | 1 673 000 | 750 000 | -9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 607 000 | 2 017 000 | 1 673 000 | 750 000 | -9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 637 000 | 2 047 000 | 1 703 000 | 780 000 | 21 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 141 000 | 27 000 | 26 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 141 000 | 27 000 | 26 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 141 000 | 27 000 | 1 026 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 000 | 268 000 | 55 000 | 121 000 | 43 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 53 000 | 96 000 | 266 000 | 180 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 53 000 | 37 000 | 68 000 | 32 000 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 280 000 | 88 000 | 1 646 000 | 779 000 | 277 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 394 000 | 489 000 | 2 035 000 | 1 112 000 | 321 000 |
|
|
| Sum gjeld | 535 000 | 516 000 | 3 061 000 | 1 144 000 | 321 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 173 000 | 2 564 000 | 4 764 000 | 1 923 000 | 342 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,6% | 14,5% | 36,9% | 85,9% | |||
| Resultat av driften i % | 16,8% | 7,6% | 26,8% | 24,8% | -8,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,9 | 1,4 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,7% | -40,4% | 67,5% | 57,1% | 42,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,8% | 7,6% | 26,8% | 24,8% | -8,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,3% | 23,6% | 95,4% | 242,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,2% | 18,4% | 74,3% | 189,5% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,0 | 11,4 | 7,6 | 8,2 | |||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,5 | 1,3 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 1,3 | 0,1 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,9 | 0,1 | 0,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 33,8 | 79,1 | 0,6 | 33,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 10,7 | 93,2 | 296,3 | 5,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,1% | 79,8% | 35,7% | 40,6% | 6,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 58,3% | 29,3% | 36,9% | 19,9% | 20,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,8% | 19,1% | 3,0% | 35,8% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,8% | 1,4% | 8,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -78,3% | 376,7% | 22,9% | -562,7% | |||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 1,8 | 1,5 | 15,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,4% | 19,1% | 42,7% | 57,8% | 93,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 1,1% | 21,5% | 1,7% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
