Stians Sport Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 47 175 000 | 207 224 000 | 227 020 000 | 251 791 000 | 247 117 000 | 228 616 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 87 000 | 132 000 | 129 000 | 1 768 000 | 870 000 | 679 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 47 262 000 | 207 356 000 | 227 150 000 | 253 559 000 | 247 986 000 | 229 294 000 |
|
|
| Varekostnad | 26 171 000 | 159 358 000 | 169 530 000 | 196 813 000 | 189 464 000 | 165 398 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 510 000 | 31 758 000 | 33 732 000 | 29 019 000 | 28 501 000 | 27 210 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 311 000 | 3 373 000 | 2 858 000 | 2 153 000 | 1 710 000 | 1 361 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 568 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 6 208 000 | 26 877 000 | 21 675 000 | 28 369 000 | 26 464 000 | 32 266 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 44 200 000 | 221 934 000 | 227 795 000 | 256 354 000 | 246 139 000 | 226 235 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 062 000 | -14 578 000 | -645 000 | -2 795 000 | 1 847 000 | 3 059 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 17 000 | 1 132 000 | 203 000 | 238 000 | 314 000 | 305 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 540 000 | 8 740 000 | 1 254 000 | 211 000 | 6 454 000 | 11 878 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 557 000 | 9 872 000 | 1 457 000 | 449 000 | 6 768 000 | 12 183 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 264 000 | 6 092 000 | 3 972 000 | 3 526 000 | 4 905 000 | 4 338 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 763 000 | 6 968 000 | 6 590 000 | 5 173 000 | 5 036 000 | 10 516 000 |
|
|
| Netto finans | 794 000 | 2 904 000 | -5 133 000 | -4 724 000 | 1 732 000 | 1 667 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 856 000 | -11 674 000 | -5 778 000 | -7 519 000 | 3 579 000 | 4 727 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 3 134 000 | 465 000 | -1 474 000 | 764 000 | 1 280 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 856 000 | -14 808 000 | -6 243 000 | -6 045 000 | 2 815 000 | 3 448 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 856 000 | -8 895 000 | -4 951 000 | -4 077 000 | 1 941 000 | 2 211 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 500 000 | 0 | 0 | -1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 356 000 | 8 895 000 | 4 951 000 | 5 077 000 | 941 000 | 1 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 3 134 000 | 3 134 000 | 1 418 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 3 134 000 | 3 134 000 | 1 418 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 712 000 | 31 483 000 | 32 352 000 | 33 308 000 | 32 720 000 | 33 532 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 443 000 | 1 846 000 | 7 834 000 | 6 526 000 | 2 599 000 | 2 231 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 32 155 000 | 33 329 000 | 40 186 000 | 39 834 000 | 35 320 000 | 35 763 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 453 000 | 9 592 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | -21 000 | 174 000 | 197 000 | 216 000 | 243 000 | 263 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 432 000 | 9 766 000 | 212 000 | 231 000 | 258 000 | 278 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 42 588 000 | 43 095 000 | 43 531 000 | 43 199 000 | 36 996 000 | 36 042 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 373 000 | 5 137 000 | 56 789 000 | 50 196 000 | 92 623 000 | 110 765 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 373 000 | 5 137 000 | 56 789 000 | 50 196 000 | 92 623 000 | 110 765 000 |
|
|
| Kundefordringer | 450 000 | 619 000 | 28 822 000 | 21 118 000 | 13 740 000 | 24 547 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 565 000 | 1 087 000 | 3 394 000 | 3 459 000 | 10 951 000 | 17 138 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 016 000 | 1 706 000 | 32 216 000 | 24 577 000 | 24 692 000 | 41 685 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 165 000 | 165 000 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 653 000 | 4 182 000 | 0 | 5 121 000 | 5 121 000 | 5 833 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 4 270 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 653 000 | 4 182 000 | 4 270 000 | 5 121 000 | 5 286 000 | 5 998 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 252 000 | 2 128 000 | 2 378 000 | 5 126 000 | 3 686 000 | 13 146 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 293 000 | 13 153 000 | 95 654 000 | 85 020 000 | 126 287 000 | 171 593 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 56 881 000 | 56 248 000 | 139 185 000 | 128 218 000 | 163 283 000 | 207 635 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 195 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 010 000 | 1 010 000 | 1 010 000 | 1 010 000 | 1 010 000 | 1 010 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 110 000 | 1 110 000 | 1 205 000 | 1 110 000 | 1 110 000 | 1 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 106 000 | 14 002 000 | 21 997 000 | 28 046 000 | 32 909 000 | 32 383 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 7 718 000 | 9 012 000 | 10 870 000 | 10 209 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 14 106 000 | 14 002 000 | 21 997 000 | 28 046 000 | 32 909 000 | 32 383 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 7 718 000 | 9 012 000 | 10 870 000 | 10 209 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 15 216 000 | 15 112 000 | 30 920 000 | 38 168 000 | 44 889 000 | 43 702 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 569 000 | 166 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 569 000 | 166 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 55 682 000 | 39 899 000 | 63 358 000 | 64 846 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 28 310 000 | 28 777 000 | 24 640 000 | 25 760 000 | 26 880 000 | 27 160 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 28 310 000 | 28 777 000 | 24 640 000 | 25 760 000 | 27 449 000 | 27 326 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 24 360 000 | 24 360 000 | 80 322 000 | 65 659 000 | 90 238 000 | 92 006 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 722 000 | 9 029 000 | 14 868 000 | 10 311 000 | 15 356 000 | 59 875 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 1 420 000 | 1 854 000 | 634 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 809 000 | 540 000 | 3 471 000 | 2 911 000 | 1 549 000 | 1 429 000 |
|
|
| Utbytte | 3 500 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 324 000 | 1 789 000 | 8 603 000 | 8 749 000 | 7 827 000 | 8 822 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 355 000 | 12 358 000 | 83 624 000 | 64 290 000 | 90 944 000 | 136 606 000 |
|
|
| Sum gjeld | 41 665 000 | 41 135 000 | 108 264 000 | 90 050 000 | 118 393 000 | 163 932 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 56 881 000 | 56 248 000 | 139 185 000 | 128 218 000 | 163 283 000 | 207 635 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,7% | -4,8% | 0,6% | -1,6% | 4,6% | |||
| Resultat av driften i % | 6,5% | -7,0% | -0,3% | -1,1% | 0,7% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 2,1 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 44,5% | 23,1% | 25,3% | 21,8% | 23,3% | 27,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,0% | -2,3% | 0,4% | -0,9% | 3,5% | 6,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,4% | -50,7% | -16,7% | -18,1% | 8,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,4% | -38,6% | -14,3% | -9,8% | 4,4% | |||
| Omsetning per ansatt | 7 085 314 | 6 948 303 | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 6,5 | 6,7 | 8,7 | 8,7 | 8,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,1 | 31,0 | 3,0 | 3,9 | 2,0 | 1,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,2 | 69,9 | 113,6 | 130,6 | 193,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 26,8% | 26,9% | 22,2% | 29,8% | 27,5% | 21,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,2% | 7,3% | 13,6% | 15,1% | 18,1% | 19,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,4% | 4,4% | 3,5% | 4,3% | 6,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,7% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 14,7% | 15,5% | 21,2% | 41,3% | 38,2% | 31,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,7 | 3,5 | 2,4 | 2,6 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 23,5% | 22,0% | 60,1% | 50,1% | 55,7% | 65,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 49,8% | 51,2% | 17,7% | 20,1% | 16,8% | 13,2% | ||
| Lederlønninger | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
