Stene Stål Gjenvinning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 227 354 000 | 259 844 000 | 211 888 000 | 190 196 000 | 109 991 000 | 102 506 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 926 000 | 49 000 | -758 000 | 1 240 000 | 93 000 | 4 609 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 229 280 000 | 259 893 000 | 211 130 000 | 191 436 000 | 110 084 000 | 107 114 000 |
|
|
| Varekostnad | 134 707 000 | 171 412 000 | 130 772 000 | 121 122 000 | 57 501 000 | 53 714 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 327 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 27 674 000 | 24 788 000 | 22 726 000 | 20 116 000 | 21 294 000 | 19 693 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 162 000 | 9 719 000 | 7 465 000 | 6 030 000 | 5 157 000 | 4 540 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 39 254 000 | 37 300 000 | 33 092 000 | 28 988 000 | 23 202 000 | 22 021 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 213 797 000 | 243 219 000 | 194 055 000 | 176 256 000 | 107 154 000 | 98 641 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 483 000 | 16 674 000 | 17 075 000 | 15 180 000 | 2 930 000 | 8 473 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 993 000 | 633 000 | 102 000 | 1 000 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 183 000 | 168 000 | 268 000 | 165 000 | 155 000 | 144 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 177 000 | 801 000 | 371 000 | 166 000 | 159 000 | 145 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 450 000 | 1 360 000 | 945 000 | 798 000 | 980 000 | 1 106 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 455 000 | 1 365 000 | 945 000 | 798 000 | 980 000 | 1 106 000 |
|
|
| Netto finans | -278 000 | -564 000 | -574 000 | -632 000 | -821 000 | -961 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 15 206 000 | 16 109 000 | 16 501 000 | 14 547 000 | 2 110 000 | 7 512 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 430 000 | 3 651 000 | 3 676 000 | 3 217 000 | 488 000 | 1 681 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 777 000 | 12 459 000 | 12 826 000 | 11 330 000 | 1 622 000 | 5 830 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 777 000 | 12 459 000 | 12 826 000 | 11 330 000 | 1 622 000 | 5 830 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 824 000 | 84 000 | 429 000 | 160 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 777 000 | 7 459 000 | 7 002 000 | 9 246 000 | -807 000 | 3 671 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 097 000 | 18 918 000 | 20 931 000 | 22 958 000 | 23 938 000 | 25 410 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 48 682 000 | 43 478 000 | 41 776 000 | 33 282 000 | 30 779 000 | 31 637 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 079 000 | 728 000 | 193 000 | 194 000 | 207 000 | 302 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 66 858 000 | 63 124 000 | 62 900 000 | 56 435 000 | 54 925 000 | 57 349 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 1 001 000 | 0 | 2 819 000 | 10 419 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 556 000 | 1 005 000 | 2 525 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 556 000 | 1 005 000 | 3 526 000 | 0 | 2 819 000 | 10 419 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 68 414 000 | 64 129 000 | 66 426 000 | 56 435 000 | 57 744 000 | 67 768 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 621 000 | 6 832 000 | 7 016 000 | 4 862 000 | 7 668 000 | 9 681 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 621 000 | 6 832 000 | 7 016 000 | 4 862 000 | 7 668 000 | 9 681 000 |
|
|
| Kundefordringer | 30 962 000 | 31 963 000 | 32 264 000 | 27 020 000 | 19 322 000 | 7 592 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 297 000 | 1 718 000 | 2 107 000 | 1 342 000 | 1 154 000 | 1 237 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 258 000 | 33 681 000 | 34 370 000 | 28 362 000 | 20 476 000 | 8 829 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 269 000 | 12 640 000 | 5 530 000 | 9 476 000 | 972 000 | 959 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 46 148 000 | 53 153 000 | 46 917 000 | 42 699 000 | 29 116 000 | 19 468 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 114 562 000 | 117 282 000 | 113 343 000 | 99 134 000 | 86 860 000 | 87 236 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 985 000 | 2 985 000 | 2 985 000 | 2 985 000 | 2 985 000 | 2 985 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 682 000 | 14 682 000 | 14 682 000 | 14 682 000 | 14 682 000 | 14 682 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 17 657 000 | 17 657 000 | 17 657 000 | 17 657 000 | 17 657 000 | 17 657 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 44 741 000 | 37 964 000 | 30 506 000 | 23 503 000 | 14 258 000 | 15 065 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 44 741 000 | 37 964 000 | 30 506 000 | 23 503 000 | 14 258 000 | 15 065 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 62 399 000 | 55 622 000 | 48 163 000 | 41 161 000 | 31 915 000 | 32 722 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 1 223 000 | 1 667 000 | 2 111 000 | 2 611 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 2 669 000 | 2 650 000 | 2 803 000 | 2 591 000 | 2 273 000 | 2 688 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 892 000 | 4 317 000 | 4 914 000 | 5 202 000 | 5 273 000 | 2 688 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 912 000 | 13 282 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 813 000 | 22 163 000 | 23 513 000 | 24 863 000 | 26 213 000 | 17 937 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 24 705 000 | 26 480 000 | 28 427 000 | 30 065 000 | 31 486 000 | 20 625 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 813 000 | 22 163 000 | 23 513 000 | 24 863 000 | 29 125 000 | 30 169 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 083 000 | 15 185 000 | 17 274 000 | 15 775 000 | 8 560 000 | 11 203 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 410 000 | 3 804 000 | 3 231 000 | 2 875 000 | 782 000 | 124 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 128 000 | 4 550 000 | 5 336 000 | 4 769 000 | 3 452 000 | 2 582 000 |
|
|
| Utbytte | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 838 000 | 6 642 000 | 5 911 000 | 2 490 000 | 5 753 000 | 4 698 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 459 000 | 35 181 000 | 36 752 000 | 27 909 000 | 23 459 000 | 33 889 000 |
|
|
| Sum gjeld | 52 164 000 | 61 661 000 | 65 179 000 | 57 974 000 | 54 945 000 | 54 514 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 114 562 000 | 117 282 000 | 113 343 000 | 99 134 000 | 86 860 000 | 87 236 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,4% | 15,2% | 16,4% | 16,5% | 3,5% | |||
| Resultat av driften i % | 6,8% | 6,4% | 8,1% | 7,9% | 2,7% | 7,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,3 | 2,0 | 2,1 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 40,8% | 34,0% | 38,3% | 36,3% | 47,7% | 47,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,3% | 6,7% | 8,3% | 8,0% | 2,8% | 8,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,8% | 31,0% | 36,9% | 39,8% | 6,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,0% | 24,0% | 28,7% | 31,0% | 5,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,3 | 10,5 | 9,3 | 9,5 | 5,2 | 5,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,2 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 0,9 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 20,3 | 25,1 | 18,6 | 24,9 | 7,5 | 5,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 18,0 | 14,5 | 16,3 | 18,6 | 54,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,5% | 47,4% | 42,5% | 41,5% | 36,7% | 37,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 27,2% | 21,4% | 22,8% | 21,5% | 29,0% | 30,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,1% | 2,3% | 2,3% | 1,9% | 1,8% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 282,3% | 263,1% | 144,9% | 304,2% | 73,8% | -149,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,0% | 30,0% | 32,4% | 28,2% | 27,0% | 38,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,6% | 22,6% | 25,1% | 30,3% | 36,2% | 23,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 147 000 | 927 000 | 881 000 | 0 | 736 000 | 714 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
