Stene Stål Eiendom indre Østfold AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 2 000 | 132 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 150 000 | 2 056 000 | 4 346 000 | 6 104 000 | 2 357 000 | 2 291 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 150 000 | 2 058 000 | 4 478 000 | 6 104 000 | 2 357 000 | 2 291 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 2 000 | 132 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 749 000 | 735 000 | 592 000 | 449 000 | 435 000 | 339 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 152 000 | 435 000 | 194 000 | 241 000 | 492 000 | 120 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 901 000 | 1 172 000 | 918 000 | 690 000 | 927 000 | 459 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 249 000 | 886 000 | 3 560 000 | 5 414 000 | 1 430 000 | 1 832 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 7 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 000 | 14 000 | 9 000 | 7 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 14 000 | 14 000 | 9 000 | 7 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 262 000 | 900 000 | 3 568 000 | 5 421 000 | 1 434 000 | 1 839 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 278 000 | 198 000 | 785 000 | 1 193 000 | 316 000 | 405 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 984 000 | 702 000 | 2 783 000 | 4 228 000 | 1 118 000 | 1 434 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 984 000 | 702 000 | 2 783 000 | 4 228 000 | 1 118 000 | 1 434 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 016 000 | -3 298 000 | 2 783 000 | 4 228 000 | 1 118 000 | 1 434 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 130 000 | 99 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 130 000 | 99 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 701 000 | 12 309 000 | 13 043 000 | 11 674 000 | 6 936 000 | 6 924 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 701 000 | 12 309 000 | 13 043 000 | 11 674 000 | 6 936 000 | 6 924 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 701 000 | 12 309 000 | 13 043 000 | 11 674 000 | 7 066 000 | 7 023 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 601 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 408 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 408 000 | 200 000 | 601 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 262 000 | 2 676 000 | 2 954 000 | 1 684 000 | 616 000 | 450 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 262 000 | 2 676 000 | 3 362 000 | 1 883 000 | 1 217 000 | 450 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 963 000 | 14 984 000 | 16 405 000 | 13 557 000 | 8 283 000 | 7 474 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 077 000 | 4 077 000 | 4 077 000 | 4 077 000 | 4 077 000 | 4 077 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 634 000 | 4 634 000 | 4 634 000 | 4 634 000 | 4 634 000 | 4 634 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 893 000 | 6 909 000 | 10 207 000 | 7 424 000 | 3 196 000 | 2 078 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 893 000 | 6 909 000 | 10 207 000 | 7 424 000 | 3 196 000 | 2 078 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 527 000 | 11 542 000 | 14 841 000 | 12 058 000 | 7 829 000 | 6 712 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 969 000 | 1 070 000 | 1 168 000 | 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 969 000 | 1 070 000 | 1 168 000 | 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 969 000 | 1 070 000 | 1 168 000 | 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 437 000 | 27 000 | 55 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 379 000 | 296 000 | 316 000 | 363 000 | 347 000 | 415 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 88 000 | 76 000 | 80 000 | 0 | 80 000 | 292 000 |
|
|
| Utbytte | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 467 000 | 2 372 000 | 396 000 | 801 000 | 454 000 | 762 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 436 000 | 3 442 000 | 1 564 000 | 1 500 000 | 454 000 | 762 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 963 000 | 14 984 000 | 16 405 000 | 13 557 000 | 8 283 000 | 7 474 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,7% | 5,7% | 23,8% | 49,6% | 18,2% | |||
| Resultat av driften i % | 58,1% | 43,1% | 79,5% | 88,7% | 60,7% | 80,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,6 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 0,0% | 0,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 58,7% | 43,7% | 79,7% | 88,8% | 60,9% | 80,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,4% | 6,8% | 26,5% | 54,5% | 19,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,9% | 5,3% | 20,7% | 42,5% | 15,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,1 | 8,5 | 2,4 | 2,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,1 | 8,5 | 2,4 | 2,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,1 | 7,5 | 2,1 | 1,4 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,4% | 77,0% | 90,5% | 88,9% | 94,5% | 89,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 489,6% | 560,8% | 331,4% | 197,5% | 332,2% | 293,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,6% | 3,2% | 1,3% | 2,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,7% | 15,8% | 2,4% | 5,9% | 5,5% | 10,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,9% | 7,1% | 7,1% | 5,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
