Steinsfjorden Montessoriskole SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 21 893 000 | 18 540 000 | 16 094 000 | 14 656 000 | 11 866 000 | 9 900 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 893 000 | 18 540 000 | 16 094 000 | 14 656 000 | 11 866 000 | 9 900 000 |
|
|
| Varekostnad | 355 000 | 362 000 | 457 000 | 325 000 | 157 000 | 201 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 589 000 | 13 564 000 | 11 364 000 | 10 544 000 | 8 530 000 | 6 472 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 506 000 | 420 000 | 372 000 | 196 000 | 122 000 | 99 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 427 000 | 2 918 000 | 2 615 000 | 2 947 000 | 2 386 000 | 2 170 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 877 000 | 17 264 000 | 14 808 000 | 14 012 000 | 11 195 000 | 8 942 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 016 000 | 1 276 000 | 1 286 000 | 644 000 | 671 000 | 958 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 53 000 | 10 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 53 000 | 10 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 60 000 | 20 000 | 3 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 49 000 | -50 000 | -16 000 | -2 000 | -3 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 064 000 | 1 225 000 | 1 270 000 | 643 000 | 669 000 | 957 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 2 064 000 | 1 225 000 | 1 270 000 | 643 000 | 669 000 | 957 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 064 000 | 1 225 000 | 1 270 000 | 643 000 | 669 000 | 957 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 064 000 | 1 225 000 | 1 270 000 | 643 000 | 669 000 | 957 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 704 000 | 1 825 000 | 2 028 000 | 907 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 346 000 | 561 000 | 730 000 | 470 000 | 340 000 | 322 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 050 000 | 2 387 000 | 2 758 000 | 1 376 000 | 340 000 | 322 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 050 000 | 2 387 000 | 2 758 000 | 1 376 000 | 340 000 | 322 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 12 000 | 13 000 | 44 000 | 0 | 0 | 23 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 001 000 | 587 000 | 953 000 | 856 000 | 568 000 | 473 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 014 000 | 600 000 | 997 000 | 856 000 | 568 000 | 496 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 746 000 | 6 873 000 | 5 400 000 | 4 173 000 | 3 946 000 | 2 512 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 759 000 | 7 473 000 | 6 397 000 | 5 029 000 | 4 514 000 | 3 008 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 809 000 | 9 860 000 | 9 155 000 | 6 405 000 | 4 854 000 | 3 329 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 270 000 | 246 000 | 267 000 | 48 000 | 51 000 | 51 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 190 000 | 5 126 000 | 3 901 000 | 2 631 000 | 1 988 000 | 1 319 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 190 000 | 5 126 000 | 3 901 000 | 2 631 000 | 1 988 000 | 1 319 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 460 000 | 5 372 000 | 4 168 000 | 2 679 000 | 2 039 000 | 1 370 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 729 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 729 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 729 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 213 000 | 177 000 | 670 000 | 585 000 | 280 000 | 128 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 021 000 | 895 000 | 715 000 | 674 000 | 545 000 | 426 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 115 000 | 3 415 000 | 2 873 000 | 2 467 000 | 1 990 000 | 1 405 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 349 000 | 4 487 000 | 4 258 000 | 3 726 000 | 2 815 000 | 1 959 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 349 000 | 4 487 000 | 4 987 000 | 3 726 000 | 2 815 000 | 1 959 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 809 000 | 9 860 000 | 9 155 000 | 6 405 000 | 4 854 000 | 3 329 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,0% | 13,5% | 16,6% | 11,5% | 16,4% | |||
| Resultat av driften i % | 9,2% | 6,9% | 8,0% | 4,4% | 5,7% | 9,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,0 | 2,1 | 2,6 | 2,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 9,5% | 6,9% | 8,0% | 4,4% | 5,7% | 9,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,2% | 25,7% | 37,1% | 27,3% | 39,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 32,2% | 25,7% | 37,1% | 27,3% | 39,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,0% | 54,5% | 45,5% | 41,8% | 42,0% | 41,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,1% | 29,0% | 25,9% | 18,3% | 17,2% | 13,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 6,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,6% | 0,5% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,0% | 45,5% | 46,5% | 58,2% | 58,0% | 58,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 8,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 55 000 | 55 000 | 0 | 0 | 796 000 | 570 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
