Steinfeld Sportsmanagement AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 234 000 | 4 523 000 | 6 877 000 | 4 861 000 | 3 524 000 | 1 375 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 234 000 | 4 523 000 | 6 877 000 | 4 861 000 | 3 524 000 | 1 375 000 |
|
|
| Varekostnad | 240 000 | 600 000 | 95 000 | 98 000 | 303 000 | 354 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 321 000 | 146 000 | 1 689 000 | 1 643 000 | 691 000 | 668 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 133 000 | 132 000 | 812 000 | 858 000 | 688 000 | 504 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 694 000 | 878 000 | 2 596 000 | 2 599 000 | 1 682 000 | 1 526 000 |
|
|
| Driftsresultat | 540 000 | 3 645 000 | 4 281 000 | 2 262 000 | 1 842 000 | -151 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 46 000 | 57 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 127 000 | 3 000 | 134 000 | 1 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 50 000 | 184 000 | 5 000 | 134 000 | 1 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 88 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 50 000 | 182 000 | -83 000 | 133 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 591 000 | 3 827 000 | 4 199 000 | 2 395 000 | 1 841 000 | -140 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 130 000 | 842 000 | 925 000 | 529 000 | 370 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 461 000 | 2 985 000 | 3 274 000 | 1 866 000 | 1 471 000 | -140 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 461 000 | 2 985 000 | 3 274 000 | 1 866 000 | 1 471 000 | -140 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 500 000 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 3 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 461 000 | -15 000 | -726 000 | 366 000 | 463 000 | -140 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 257 000 | 257 000 | 182 000 | 208 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 257 000 | 257 000 | 182 000 | 208 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 257 000 | 257 000 | 182 000 | 208 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 375 000 | 0 | 131 000 | 753 000 | 305 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 75 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 450 000 | 3 000 | 132 000 | 753 000 | 305 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 759 000 | 3 870 000 | 5 831 000 | 2 903 000 | 1 245 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 760 000 | 4 321 000 | 5 835 000 | 3 036 000 | 1 998 000 | 306 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 760 000 | 4 321 000 | 6 092 000 | 3 293 000 | 2 179 000 | 514 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -8 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 22 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 539 000 | 78 000 | 93 000 | 819 000 | 453 000 | -11 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 539 000 | 78 000 | 93 000 | 819 000 | 453 000 | -11 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 569 000 | 108 000 | 123 000 | 849 000 | 483 000 | 12 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 750 000 | 0 | 4 000 | 79 000 | 195 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 130 000 | 442 000 | 925 000 | 529 000 | 370 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 59 000 | 21 000 | 44 000 | 81 000 | 134 000 | 144 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 500 000 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 3 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 1 001 000 | 331 000 | 114 000 | 163 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 191 000 | 4 213 000 | 5 970 000 | 2 445 000 | 1 697 000 | 502 000 |
|
|
| Sum gjeld | 191 000 | 4 213 000 | 5 970 000 | 2 445 000 | 1 697 000 | 502 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 760 000 | 4 321 000 | 6 092 000 | 3 293 000 | 2 179 000 | 514 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,3% | 73,5% | 91,4% | 87,6% | 136,8% | |||
| Resultat av driften i % | 43,8% | 80,6% | 62,3% | 46,5% | 52,3% | -11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,9 | 1,5 | 1,8 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,6% | 86,7% | 98,6% | 98,0% | 91,4% | 74,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 47,8% | 84,7% | 62,3% | 49,3% | 52,3% | -10,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 174,6% | 3313,4% | 864,0% | 359,6% | 743,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 136,2% | 2584,4% | 673,7% | 280,2% | 594,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 31,0 | 4,1 | 3,0 | 5,1 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,0 | 1,0 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,0 | 1,0 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,0 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | 0,7 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,9% | 2,5% | 2,0% | 25,8% | 22,2% | 2,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 46,1% | 2,4% | 1,8% | 17,5% | 13,7% | 0,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 2,1% | 0,3% | 0,4% | 17,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 39,0 | 48,5 | 2,9 | 3,5 | 41,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,1% | 97,5% | 98,0% | 74,2% | 77,9% | 97,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
