Stavernsveien Hagesentereiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 678 000 | 2 426 000 | 2 368 000 | 2 637 000 | 2 427 000 | 1 681 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 678 000 | 2 426 000 | 2 368 000 | 2 637 000 | 2 427 000 | 1 681 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 329 000 | 373 000 | 373 000 | 373 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 140 000 | 96 000 | 87 000 | 83 000 | 33 000 | 33 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 140 000 | 96 000 | 416 000 | 456 000 | 406 000 | 406 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 538 000 | 2 330 000 | 1 952 000 | 2 181 000 | 2 021 000 | 1 275 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 191 000 | 219 000 | 180 000 | 90 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 14 000 | 14 000 | 19 000 | 11 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 205 000 | 233 000 | 199 000 | 101 000 | 32 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 205 000 | 233 000 | 199 000 | 101 000 | 32 000 | 33 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 743 000 | 2 563 000 | 2 152 000 | 2 281 000 | 2 054 000 | 1 308 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 603 000 | 564 000 | 473 000 | 502 000 | 452 000 | 288 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 140 000 | 1 999 000 | 1 679 000 | 1 780 000 | 1 602 000 | 1 021 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 140 000 | 1 999 000 | 1 679 000 | 1 780 000 | 1 602 000 | 1 021 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 051 000 | 1 907 000 | 1 839 000 | 1 970 000 | 1 789 000 | 1 203 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 88 000 | 92 000 | -161 000 | -191 000 | -187 000 | -182 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 600 000 | 625 000 | 651 000 | 605 000 | 551 000 | 499 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 600 000 | 625 000 | 651 000 | 605 000 | 551 000 | 499 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 330 000 | 703 000 | 1 076 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 330 000 | 703 000 | 1 076 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 4 247 000 | 4 201 000 | 3 890 000 | 3 735 000 | 3 538 000 | 2 648 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 247 000 | 4 201 000 | 3 890 000 | 3 735 000 | 3 538 000 | 2 648 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 848 000 | 4 826 000 | 4 542 000 | 4 671 000 | 4 793 000 | 4 223 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 42 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 42 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 193 000 | 18 000 | 47 000 | 246 000 | 82 000 | 88 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 235 000 | 20 000 | 47 000 | 246 000 | 82 000 | 88 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 083 000 | 4 847 000 | 4 588 000 | 4 917 000 | 4 875 000 | 4 310 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 226 000 | 226 000 | 226 000 | 226 000 | 226 000 | 226 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 745 000 | 745 000 | 745 000 | 745 000 | 745 000 | 745 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 646 000 | 1 558 000 | 1 465 000 | 1 626 000 | 1 817 000 | 2 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 646 000 | 1 558 000 | 1 465 000 | 1 626 000 | 1 817 000 | 2 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 391 000 | 2 303 000 | 2 210 000 | 2 371 000 | 2 562 000 | 2 748 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 692 000 | 2 519 000 | 2 378 000 | 2 546 000 | 2 313 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 692 000 | 2 544 000 | 2 378 000 | 2 546 000 | 2 313 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 692 000 | 2 544 000 | 2 378 000 | 2 546 000 | 2 313 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 083 000 | 4 847 000 | 4 588 000 | 4 917 000 | 4 875 000 | 4 310 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 55,2% | 54,3% | 45,3% | 46,6% | 44,7% | |||
| Resultat av driften i % | 94,8% | 96,0% | 82,4% | 82,7% | 83,3% | 75,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 102,4% | 105,6% | 90,8% | 86,5% | 84,6% | 77,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 116,9% | 113,6% | 94,0% | 92,5% | 77,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 91,2% | 88,6% | 73,3% | 72,2% | 60,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,0% | 47,5% | 48,2% | 48,2% | 52,6% | 63,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 89,3% | 94,9% | 93,3% | 89,9% | 105,6% | 163,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,0% | 2,1% | 2,1% | 2,0% | 1,9% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,0% | 52,5% | 51,8% | 51,8% | 47,4% | 36,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
