Stavern Helse og Forvaltning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 654 000 | 538 000 | 463 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 654 000 | 581 000 | 463 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 370 000 | 185 000 | 185 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 502 000 | 433 000 | 837 000 | 386 000 | 371 000 | 392 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 887 000 | 618 000 | 1 022 000 | 386 000 | 371 000 | 392 000 |
|
|
| Driftsresultat | -233 000 | -37 000 | -559 000 | -386 000 | -371 000 | -392 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 283 000 | 75 000 | 41 000 | 19 000 | 48 000 | 3 482 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 164 350 000 | 74 857 000 | 85 343 000 | 66 705 000 | 74 090 000 | 32 698 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 164 633 000 | 197 297 000 | 100 364 000 | 75 506 000 | 74 138 000 | 134 310 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 238 000 | 7 479 000 | 3 357 000 | 2 194 000 | 2 443 000 | 3 600 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 119 635 000 | 32 944 000 | 18 618 000 | 3 860 000 | 106 202 000 | 10 857 000 |
|
|
| Netto finans | 44 998 000 | 164 353 000 | 81 746 000 | 71 646 000 | -32 064 000 | 123 453 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 44 766 000 | 164 317 000 | 81 187 000 | 71 259 000 | -32 436 000 | 123 062 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 712 000 | 32 877 000 | 15 729 000 | 15 934 000 | 1 044 000 | 630 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 39 054 000 | 131 440 000 | 65 458 000 | 55 325 000 | -33 480 000 | 122 432 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 39 054 000 | 131 440 000 | 65 458 000 | 55 325 000 | -33 480 000 | 122 432 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 30 037 000 | 100 000 000 | 30 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 3 038 000 | 5 603 000 | 27 655 000 | 19 133 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 36 016 000 | 95 800 000 | -62 198 000 | 6 192 000 | -33 480 000 | 122 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 561 000 | 11 931 000 | 12 116 000 | 12 301 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 561 000 | 11 931 000 | 12 116 000 | 12 301 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 34 592 000 | 24 192 000 | 24 192 000 | 24 192 000 | 24 192 000 | 24 192 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 9 404 000 | 13 921 000 | 43 053 000 | 64 354 000 | 61 402 000 | 56 805 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 860 000 | 12 093 000 | 7 000 000 | 0 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 540 000 | 0 | 0 | 3 700 000 | 3 450 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 41 712 000 | 8 039 000 | 998 000 | 13 168 000 | 13 993 000 | 16 067 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 130 000 | 2 758 000 | 2 437 000 | 3 212 000 | 2 777 000 | 1 997 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 89 698 000 | 61 542 000 | 77 680 000 | 104 927 000 | 106 664 000 | 103 111 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 101 258 000 | 73 473 000 | 89 796 000 | 117 228 000 | 106 664 000 | 103 111 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 4 000 | 94 000 | 56 000 | 71 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 000 | 94 000 | 56 000 | 71 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 293 204 000 | 393 556 000 | 278 146 000 | 276 651 000 | 253 227 000 | 304 382 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 293 204 000 | 393 556 000 | 278 146 000 | 276 651 000 | 253 227 000 | 304 382 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 263 000 | 3 268 000 | 4 505 000 | 8 075 000 | 407 000 | 15 455 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 296 471 000 | 396 918 000 | 282 707 000 | 284 797 000 | 253 705 000 | 319 907 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 397 729 000 | 470 391 000 | 372 503 000 | 402 025 000 | 360 369 000 | 423 018 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 613 000 | 613 000 | 613 000 | 613 000 | 613 000 | 613 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 645 000 | 645 000 | 645 000 | 645 000 | 645 000 | 645 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 334 331 000 | 298 315 000 | 202 514 000 | 264 712 000 | 258 520 000 | 292 000 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 334 331 000 | 298 315 000 | 202 514 000 | 264 712 000 | 258 520 000 | 292 000 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 334 976 000 | 298 960 000 | 203 160 000 | 265 357 000 | 259 165 000 | 292 645 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 14 557 000 | 36 686 000 | 9 765 000 | 10 666 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 14 557 000 | 36 686 000 | 9 765 000 | 10 666 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 172 000 | 1 964 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 12 417 000 | 121 159 000 | 113 638 000 | 99 642 000 | 96 677 000 | 115 240 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 26 974 000 | 157 845 000 | 123 403 000 | 110 308 000 | 96 677 000 | 115 240 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 417 000 | 121 159 000 | 113 638 000 | 99 814 000 | 98 641 000 | 115 240 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 36 000 | 14 000 | 17 000 | 16 000 | 11 000 | 16 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 26 985 000 | 4 375 000 | 8 831 000 | 0 | 1 044 000 | 630 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 759 000 | 9 197 000 | 37 093 000 | 26 171 000 | 1 508 000 | 14 487 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 35 780 000 | 13 586 000 | 45 941 000 | 26 359 000 | 4 527 000 | 15 133 000 |
|
|
| Sum gjeld | 62 754 000 | 171 431 000 | 169 344 000 | 136 667 000 | 101 204 000 | 130 373 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 397 729 000 | 470 391 000 | 372 503 000 | 402 025 000 | 360 369 000 | 423 018 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 37,9% | 46,8% | 25,8% | 19,7% | 18,8% | |||
| Resultat av driften i % | -35,6% | -6,4% | -120,7% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 25137,6% | 33951,8% | 21556,2% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,1% | 65,4% | 34,7% | 27,2% | -11,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,3% | 52,4% | 27,9% | 21,1% | -12,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 43,6 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,3 | 29,2 | 6,2 | 10,8 | 56,0 | 21,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,3 | 29,2 | 6,2 | 10,8 | 56,0 | 21,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 84,2% | 63,6% | 54,5% | 66,0% | 71,9% | 69,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 51219,6% | 51456,1% | 43879,0% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 1,1% | 1,4% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,6 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,0% | 2,9% | 12,3% | 6,6% | 1,3% | 3,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,8% | 33,6% | 33,1% | 27,4% | 26,8% | 27,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
