Stavanger Steel Industries AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 202 994 000 | 227 897 000 | 351 412 000 | 444 825 000 | 380 221 000 | 360 844 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 194 000 | 8 173 000 | 24 091 000 | 4 557 000 | 3 162 000 | 4 422 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 207 189 000 | 236 070 000 | 375 503 000 | 449 382 000 | 383 384 000 | 365 267 000 |
|
|
| Varekostnad | 90 322 000 | 89 007 000 | 137 003 000 | 212 936 000 | 168 702 000 | 177 566 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 47 030 000 | 14 070 000 | -1 923 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 57 974 000 | 58 924 000 | 84 544 000 | 126 849 000 | 120 628 000 | 92 819 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 873 000 | 7 881 000 | 11 814 000 | 12 051 000 | 11 069 000 | 7 683 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 1 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 47 887 000 | 44 104 000 | 89 037 000 | 102 333 000 | 81 499 000 | 79 749 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 205 056 000 | 199 916 000 | 369 428 000 | 469 339 000 | 379 975 000 | 357 817 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 133 000 | 36 154 000 | 6 075 000 | -19 957 000 | 3 409 000 | 7 450 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 235 000 | 309 000 | 2 165 000 | 2 017 000 | 2 118 000 | 661 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 91 000 | 181 000 | 17 000 | 153 000 | 340 000 | 132 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 568 000 | 3 610 000 | 6 940 000 | 9 159 000 | 8 496 000 | 5 936 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 894 000 | 4 100 000 | 9 122 000 | 11 329 000 | 10 954 000 | 6 729 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 697 000 | 3 289 000 | 4 936 000 | 5 583 000 | 5 198 000 | 3 190 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 951 000 | 5 403 000 | 12 013 000 | 16 118 000 | 11 782 000 | 6 785 000 |
|
|
| Netto finans | -3 057 000 | -1 303 000 | -2 891 000 | -4 789 000 | -828 000 | -56 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -925 000 | 34 851 000 | 3 184 000 | -24 747 000 | 2 582 000 | 7 393 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 100 000 | 6 601 000 | -1 157 000 | -653 000 | 2 254 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 024 000 | 28 250 000 | 4 341 000 | -24 094 000 | 327 000 | 7 393 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 161 000 |
|
|
| Årsresultat | -1 197 000 | 27 799 000 | 4 319 000 | -23 112 000 | 1 724 000 | 5 232 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 5 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 13 027 000 | 16 087 000 | 17 927 000 | 21 562 000 | 26 965 000 | 27 604 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 13 027 000 | 21 087 000 | 17 927 000 | 21 562 000 | 26 965 000 | 27 604 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 675 000 | 12 017 000 | 11 579 000 | 12 401 000 | 13 763 000 | 10 297 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 33 111 000 | 30 094 000 | 13 168 000 | 34 239 000 | 30 561 000 | 18 781 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 44 786 000 | 42 111 000 | 24 747 000 | 46 640 000 | 44 324 000 | 29 078 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 24 462 000 | 23 548 000 | 22 940 000 | 20 775 000 | 18 758 000 | 17 708 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 5 441 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 28 462 000 | 23 548 000 | 22 940 000 | 20 775 000 | 19 958 000 | 23 149 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 86 275 000 | 86 747 000 | 65 613 000 | 88 977 000 | 91 246 000 | 79 830 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 39 791 000 | 27 087 000 | 31 822 000 | 100 111 000 | 108 136 000 | 83 621 000 |
|
|
| Sum varelager | 39 791 000 | 27 087 000 | 31 822 000 | 100 111 000 | 108 136 000 | 83 621 000 |
|
|
| Kundefordringer | 25 037 000 | 24 327 000 | 45 819 000 | 88 554 000 | 63 383 000 | 73 789 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 653 000 | 11 014 000 | 6 916 000 | 9 273 000 | 11 208 000 | 6 108 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 30 690 000 | 35 341 000 | 52 735 000 | 97 827 000 | 74 592 000 | 79 897 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 875 000 | 14 779 000 | 6 908 000 | 6 843 000 | 4 879 000 | 13 255 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 79 356 000 | 77 207 000 | 91 465 000 | 204 782 000 | 187 607 000 | 176 773 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 165 631 000 | 163 954 000 | 157 078 000 | 293 758 000 | 278 854 000 | 256 604 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 27 094 000 | 27 094 000 | 27 094 000 | 27 094 000 | 49 080 000 | 49 080 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 27 424 000 | 27 424 000 | 27 424 000 | 27 424 000 | 49 410 000 | 49 410 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 36 668 000 | 37 968 000 | 9 886 000 | 5 689 000 | 7 269 000 | 5 325 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 833 000 | 677 000 | 201 000 | 139 000 | -229 000 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 36 668 000 | 37 968 000 | 9 886 000 | 5 689 000 | 7 269 000 | 5 325 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 833 000 | 677 000 | 201 000 | 139 000 | -229 000 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 64 925 000 | 66 069 000 | 37 511 000 | 33 252 000 | 56 451 000 | 54 735 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 561 000 | 5 551 000 | 377 000 | 1 202 000 | 2 050 000 | 1 320 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 561 000 | 5 551 000 | 377 000 | 1 202 000 | 2 050 000 | 1 320 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 12 669 000 | 14 377 000 | 15 663 000 | 77 105 000 | 64 170 000 | 73 141 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 19 150 000 | 39 150 000 | 24 400 000 | 24 400 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 32 352 000 | 32 094 000 | 41 184 000 | 82 735 000 | 74 051 000 | 61 814 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 37 913 000 | 37 645 000 | 41 561 000 | 83 937 000 | 76 101 000 | 63 134 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 129 000 | 25 767 000 | 33 012 000 | 105 124 000 | 97 485 000 | 101 788 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 066 000 | 14 891 000 | 20 661 000 | 46 171 000 | 34 328 000 | 34 434 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 582 000 | 0 | 0 | 1 522 000 | 374 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 141 000 | 405 000 | 2 615 000 | 4 358 000 | 4 158 000 | 3 264 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 28 917 000 | 29 985 000 | 39 068 000 | 48 935 000 | 42 123 000 | 27 522 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 62 793 000 | 60 240 000 | 78 007 000 | 176 569 000 | 146 301 000 | 138 735 000 |
|
|
| Sum gjeld | 100 706 000 | 97 885 000 | 119 568 000 | 260 506 000 | 222 402 000 | 201 869 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 165 631 000 | 163 954 000 | 157 078 000 | 293 758 000 | 278 854 000 | 256 604 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,8% | 25,1% | 6,7% | -3,0% | 5,4% | |||
| Resultat av driften i % | 1,0% | 15,3% | 1,6% | -4,4% | 0,9% | 2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,5% | 60,9% | 61,0% | 52,1% | 55,6% | 50,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | 17,1% | 4,0% | -1,9% | 3,7% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,4% | 67,3% | 9,0% | -55,2% | 4,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,8% | 53,7% | 12,2% | -51,5% | 3,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 4,0 | 4,4 | 3,5 | 3,2 | 3,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 3,3 | 4,3 | 2,1 | 1,6 | 2,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 133,3 | 119,1 | 173,3 | 176,0 | 204,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,2% | 40,3% | 23,9% | 11,3% | 20,2% | 21,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 31,3% | 28,0% | 10,0% | 7,4% | 14,7% | 15,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 2,6% | 2,9% | 3,1% | 2,9% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 41,6% | 62,6% | 42,3% | 28,2% | 38,2% | 45,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,5 | 3,2 | 7,8 | 3,9 | 3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 37,9% | 36,7% | 49,7% | 60,1% | 52,5% | 54,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 22,9% | 23,0% | 26,5% | 28,6% | 27,3% | 24,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
