Stasjonsdrift Haals Wennevold AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 862 000 | 9 598 000 | 10 250 000 | 10 821 000 | 10 330 000 | 3 736 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 354 000 | 267 000 | 282 000 | 250 000 | 257 000 | 84 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 216 000 | 9 864 000 | 10 532 000 | 11 071 000 | 10 587 000 | 3 820 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 812 000 | 4 780 000 | 5 073 000 | 5 422 000 | 5 303 000 | 1 885 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 951 000 | 2 822 000 | 2 796 000 | 3 235 000 | 2 464 000 | 911 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 061 000 | 1 963 000 | 2 088 000 | 2 658 000 | 1 950 000 | 647 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 824 000 | 9 565 000 | 9 957 000 | 11 315 000 | 9 717 000 | 3 443 000 |
|
|
| Driftsresultat | 392 000 | 299 000 | 575 000 | -244 000 | 870 000 | 377 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 49 000 | 44 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 51 000 | 46 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 41 000 | 44 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 433 000 | 343 000 | 579 000 | -242 000 | 870 000 | 377 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 95 000 | 76 000 | 74 000 | 0 | 192 000 | 81 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 338 000 | 267 000 | 505 000 | -242 000 | 678 000 | 296 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 338 000 | 267 000 | 505 000 | -242 000 | 678 000 | 296 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 300 000 | 200 000 | 300 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 38 000 | 67 000 | 205 000 | -242 000 | 678 000 | 296 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 619 000 | 576 000 | 541 000 | 607 000 | 649 000 | 608 000 |
|
|
| Sum varelager | 619 000 | 576 000 | 541 000 | 607 000 | 649 000 | 608 000 |
|
|
| Kundefordringer | 57 000 | 17 000 | 6 000 | 1 000 | 0 | 18 000 |
|
|
| Andre fordringer | 42 000 | 53 000 | 36 000 | 23 000 | 36 000 | 13 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 99 000 | 70 000 | 43 000 | 24 000 | 36 000 | 32 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 699 000 | 1 545 000 | 1 682 000 | 1 237 000 | 1 781 000 | 912 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 418 000 | 2 191 000 | 2 266 000 | 1 868 000 | 2 466 000 | 1 552 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 418 000 | 2 191 000 | 2 266 000 | 1 868 000 | 2 466 000 | 1 552 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 731 000 | 694 000 | 627 000 | 422 000 | 664 000 | 286 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 731 000 | 694 000 | 627 000 | 422 000 | 664 000 | 286 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 761 000 | 724 000 | 657 000 | 452 000 | 694 000 | 316 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 740 000 | 628 000 | 718 000 | 727 000 | 720 000 | 629 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 95 000 | 76 000 | 74 000 | 0 | 192 000 | 81 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 229 000 | 206 000 | 189 000 | 231 000 | 232 000 | 205 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 592 000 | 558 000 | 629 000 | 458 000 | 628 000 | 321 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 656 000 | 1 468 000 | 1 610 000 | 1 416 000 | 1 772 000 | 1 236 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 656 000 | 1 468 000 | 1 610 000 | 1 416 000 | 1 772 000 | 1 236 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 418 000 | 2 191 000 | 2 266 000 | 1 868 000 | 2 466 000 | 1 552 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,2% | 15,5% | 28,0% | -11,2% | 43,3% | |||
| Resultat av driften i % | 3,8% | 3,0% | 5,5% | -2,2% | 8,2% | 9,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,4 | 4,4 | 5,1 | 5,1 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,2% | 50,2% | 50,5% | 49,9% | 48,7% | 49,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,3% | 3,5% | 5,5% | -2,2% | 8,2% | 9,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 58,3% | 49,7% | 104,4% | -42,2% | 172,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 45,5% | 38,7% | 91,1% | -42,2% | 134,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,5 | 3,5 | 3,8 | 3,4 | 4,3 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,8 | 8,3 | 9,4 | 8,9 | 8,2 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 44,7 | 42,1 | 40,7 | 41,7 | 42,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,5% | 33,0% | 29,0% | 24,2% | 28,1% | 20,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,4% | 7,3% | 6,2% | 4,1% | 6,6% | 8,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 122,9% | 125,7% | 121,4% | 74,5% | 106,9% | 52,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,0 | 2,5 | 3,1 | 2,6 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,5% | 67,0% | 71,1% | 75,8% | 71,9% | 79,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
