Stanley K&K Fashion AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 306 000 | 2 169 000 | 2 111 000 | 1 918 000 | 4 534 000 | 1 530 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 25 000 | 0 | 18 000 | 0 | 4 000 | 70 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 331 000 | 2 169 000 | 2 129 000 | 1 918 000 | 4 538 000 | 1 600 000 |
|
|
| Varekostnad | 652 000 | 667 000 | 781 000 | 339 000 | 2 934 000 | 1 383 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 92 000 | 114 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 469 000 | 783 000 | 801 000 | 477 000 | 802 000 | 449 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 440 000 | 538 000 | 504 000 | 315 000 | 324 000 | 458 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 561 000 | 1 988 000 | 2 086 000 | 1 223 000 | 4 174 000 | 2 290 000 |
|
|
| Driftsresultat | -230 000 | 181 000 | 43 000 | 695 000 | 364 000 | -690 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 156 000 | 384 000 | 2 000 | 0 | 307 000 | 212 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 447 000 | 401 000 | 819 000 | 0 | 307 000 | 212 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 8 000 | -2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 30 000 | 2 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | 417 000 | 399 000 | 817 000 | -4 000 | 302 000 | 204 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 186 000 | 581 000 | 860 000 | 691 000 | 666 000 | -485 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -57 000 | 37 000 | 10 000 | 152 000 | 80 000 | -107 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 243 000 | 544 000 | 851 000 | 539 000 | 585 000 | -378 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 243 000 | 544 000 | 851 000 | 539 000 | 585 000 | -378 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 243 000 | 544 000 | 851 000 | 539 000 | 585 000 | -378 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 57 000 | 0 | 36 000 | 45 000 | 67 000 | 147 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 57 000 | 0 | 36 000 | 45 000 | 67 000 | 147 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 977 000 | 881 000 | 785 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 27 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 | 0 | 0 | 977 000 | 908 000 | 812 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 61 000 | 0 | 36 000 | 1 022 000 | 975 000 | 959 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 418 000 | 1 579 000 | 1 273 000 | 809 000 | 274 000 | 743 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 418 000 | 1 579 000 | 1 273 000 | 809 000 | 274 000 | 743 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 24 000 | 26 000 | 996 000 | 553 000 |
|
|
| Andre fordringer | 351 000 | 419 000 | 370 000 | 346 000 | 320 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 70 000 | 70 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 421 000 | 489 000 | 394 000 | 372 000 | 1 316 000 | 553 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 2 235 000 | 1 883 000 | 1 890 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 2 235 000 | 1 883 000 | 1 890 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 610 000 | 650 000 | 1 050 000 | 1 272 000 | 884 000 | 547 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 683 000 | 4 601 000 | 4 608 000 | 2 453 000 | 2 474 000 | 1 843 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 744 000 | 4 601 000 | 4 644 000 | 3 475 000 | 3 449 000 | 2 802 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 123 000 | 3 880 000 | 3 336 000 | 2 485 000 | 1 947 000 | 1 361 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 123 000 | 3 880 000 | 3 336 000 | 2 485 000 | 1 947 000 | 1 361 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 223 000 | 3 980 000 | 3 436 000 | 2 585 000 | 2 047 000 | 1 461 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | -26 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | -26 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 308 000 | 318 000 | 680 000 | 306 000 | 22 000 | 247 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 000 | 0 | 131 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 32 000 | 60 000 | 154 000 | 46 000 | 784 000 | 127 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 180 000 | 242 000 | 400 000 | 407 000 | 596 000 | 967 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 520 000 | 621 000 | 1 234 000 | 890 000 | 1 402 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum gjeld | 520 000 | 621 000 | 1 208 000 | 890 000 | 1 402 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 744 000 | 4 601 000 | 4 644 000 | 3 475 000 | 3 449 000 | 2 802 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,6% | 12,6% | 21,2% | 20,1% | 21,5% | |||
| Resultat av driften i % | -17,3% | 8,3% | 2,0% | 36,2% | 8,0% | -43,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,1% | 69,2% | 63,0% | 82,3% | 35,3% | 9,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,3% | 26,8% | 40,5% | 36,2% | 14,8% | -29,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,5% | 15,7% | 28,6% | 29,8% | 38,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,9% | 14,7% | 28,3% | 23,3% | 33,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,8 | 2,7 | 4,0 | 5,7 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,0 | 7,4 | 3,7 | 2,8 | 1,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 4,9 | 2,7 | 1,8 | 1,6 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 1,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 10,7 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 827,4 | 769,7 | 479,8 | 575,0 | 62,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,0% | 86,5% | 74,0% | 74,4% | 59,4% | 52,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 317,3% | 183,5% | 161,4% | 134,8% | 45,1% | 91,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | -46,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 293,5% | 252,1% | 265,0% | 193,2% | 391,2% | 67,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,7 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,0% | 13,5% | 26,6% | 25,6% | 40,6% | 47,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | -0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 410 000 | 277 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
