Stangeland Mølle Berge AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 782 000 | 367 000 | 202 000 | 269 000 | 545 000 | 543 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 782 000 | 367 000 | 202 000 | 269 000 | 545 000 | 543 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 78 000 | 126 000 | 126 000 | 126 000 | 126 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 100 000 | 53 000 | 50 000 | 39 000 | 46 000 | 66 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 178 000 | 179 000 | 176 000 | 165 000 | 172 000 | 192 000 |
|
|
| Driftsresultat | 604 000 | 188 000 | 26 000 | 104 000 | 373 000 | 351 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 312 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 6 000 | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 321 000 | 6 000 | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 540 000 | 381 000 | 110 000 | 70 000 | 66 000 | 65 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 552 000 | 381 000 | 110 000 | 70 000 | 67 000 | 66 000 |
|
|
| Netto finans | -231 000 | -375 000 | -105 000 | -66 000 | -64 000 | -66 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 373 000 | -188 000 | -80 000 | 38 000 | 309 000 | 285 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 82 000 | -41 000 | -18 000 | 8 000 | 68 000 | 63 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 291 000 | -147 000 | -62 000 | 30 000 | 241 000 | 222 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 291 000 | -147 000 | -62 000 | 30 000 | 241 000 | 222 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 315 000 | 0 | 0 | 82 000 | 1 333 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -23 000 | -147 000 | -62 000 | -53 000 | -1 092 000 | 222 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 360 000 | 354 000 | 339 000 | 321 000 | 306 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 360 000 | 354 000 | 339 000 | 321 000 | 306 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 100 000 | 178 000 | 304 000 | 430 000 | 556 000 | 683 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 100 000 | 178 000 | 304 000 | 430 000 | 556 000 | 683 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 460 000 | 531 000 | 643 000 | 751 000 | 863 000 | 683 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 59 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 400 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 7 000 | 5 000 | 1 582 000 | 1 582 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 7 843 000 | 7 353 000 | 3 622 000 | 3 322 000 | 1 740 000 | 510 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 902 000 | 7 361 000 | 3 628 000 | 3 327 000 | 3 322 000 | 2 492 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 37 000 | 42 000 | 30 000 | 285 000 | 135 000 | 124 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 938 000 | 7 403 000 | 3 658 000 | 3 612 000 | 3 456 000 | 2 615 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 399 000 | 7 934 000 | 4 301 000 | 4 363 000 | 4 319 000 | 3 298 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 326 000 | 126 000 | 32 000 | 32 000 | 85 000 | 255 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -233 000 | -209 000 | -62 000 | 0 | 0 | 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -233 000 | -209 000 | -62 000 | 0 | 0 | 222 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 94 000 | -83 000 | -30 000 | 32 000 | 85 000 | 477 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 500 000 | 7 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 720 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 500 000 | 7 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 721 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 500 000 | 7 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 000 | 0 | 13 000 | 11 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 71 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 32 000 | 4 000 | 5 000 | 20 000 | 18 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 702 000 | 416 000 | 0 | 106 000 | 1 709 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 69 000 | 69 000 | 1 815 000 | 1 709 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 805 000 | 517 000 | 1 832 000 | 1 831 000 | 1 734 000 | 100 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 305 000 | 8 017 000 | 4 332 000 | 4 331 000 | 4 234 000 | 2 821 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 399 000 | 7 934 000 | 4 301 000 | 4 363 000 | 4 319 000 | 3 298 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,3% | 3,2% | 0,7% | 2,5% | 9,9% | |||
| Resultat av driften i % | 77,2% | 51,2% | 12,9% | 38,7% | 68,4% | 64,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 118,3% | 52,9% | 15,3% | 40,1% | 69,0% | 64,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6781,8% | 332,7% | -8000,0% | 65,0% | 110,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5290,9% | 260,2% | -6200,0% | 51,3% | 85,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,9 | 14,3 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 26,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,9 | 14,3 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 26,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,1% | -1,0% | -0,7% | 0,7% | 2,0% | 14,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,0% | -22,6% | -14,9% | 11,9% | 15,6% | 87,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,7% | 1,7% | 1,7% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 88,4 | -96,6 | -144,4 | 135,3 | 49,8 | 5,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,6% | 6,5% | 42,6% | 42,0% | 40,1% | 3,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 89,3% | 94,5% | 58,1% | 57,3% | 57,9% | 82,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
